Aká je budúcnosť superhrdinských seriálov?

Naše obľúbené seriály majú približne polovicu epizód aktuálnych sérii za sebou. Teraz nastal čas, kedy sa rozhoduje o ich osude. Ktoré budú pokračovať a ktoré skončia?

Začnime s najstarším seriálom stanice CW, ktorý je podľa DC komiksov – Arrow

O jeho osude sa asi najviac dalo polemizovať hlavne preto, že v piatej sérii by mali skončiť flasbacky Oliverovho života – zážitky, ktoré z neho formovali ochrancu, vynikajúceho lukostrelca, bojovníka a všetky ďalšie roly, na ktoré si pri ňom spomeniete. Koniec flashbackov neznamená koniec seriálu, bola potvrdená ďalšia séria, čiže a Arrow sa vráti na jeseň už vo svojej šiestej sérii. Stephen Amell sa netajil radosťou a na sociálnej sieti uverejnil túto fotku, kde ďakuje fanúšikom za podporu:

We are so lucky. Six seasons… Six!! I'd like to thank WB, the CW, our unmatched Crew, the cast, the producers and most…

Zveřejnil(a) Stephen Amell dne 8. leden 2017

Ďalší zo seriálov – The Flash -beží už tretiu sériu. A bude plynule pokračovať štvrtou sériou, ktorá bola potvrdená.

Len pre pripomenutie, Barry Allen sa prvýkrát v seriálovom DC svete zjavil práve v seriáli Arrow. Až potom vznikol spinoff The Flash.

Ďalším spinoffom Arrowa a tak trochu aj Flasha je seriál Legends of Tomorrow.

Prvá séria bola ekonomicky náročnejšia – pekné (a drahé) efekty pozeralo menej ľudí, ako producenti očakávali. Navyše, celá zápletka s Vandalom Savageom bola mierne jednoduchá a bolo dosť smutné, že ho Legendy chytali tak dlho. O druhej sérii sa hovorilo ako o novom štarte – pomôcť tomu mala práve Legion of Doom. Darkh, Merlyn, Thawne a Captain Cold sú záporáci, ku ktorým diváci už majú nejakú citovú väzbu z iných seriálov a očakáva sa, že si seriál pozrú aj kvôli nim. Prvá polovica druhej série má zatiaľ priemernú sledovanosť. Uvidíme aký vplyv bude mať na sledovanosť zmena vysielacieho dňa a času – hneď po Flashovi. Producenti seriálu po toľkých zmenách veria dostatočne, lebo tretia séria seriálu je potvrdená.

Nováčik stanice CW – Supergirl – je vysielaná druhú sériu (a prvú na CW).

Na novej stanici sa uchytila pomerne dobre, jej sledovanosť oproti predchádzajúcej stanici mierne stúpla. Aj tento seriál bude plynule pokračovať – bola potvrdená tretia séria.

Ste spokojní s rozhodnutím televízie?

Zdroj: comicbookglobal.com

( Bavilo by ťa písať podobné články pre čitateľov ComicBoxu? Ak áno ozvi sa nám.)

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

Veľký návrat Leonarda Snarta?!

Býva zvykom, že čím bližšie je finále seriálu, tým zaujímavejšie veci sa tam dejú. Hoci …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *