Ako to vlastne je medzi Marvelom a Sony?

Situácia, ktorá je momentálne medzi Marvel Studios a Sony, sa dostala do “zaujímavého” stavu, tak poďme si trocha objasniť, ako sa vlastne veci majú. Táto situácia sa týka najmä spojitosti medzi Spider-Manom v MCU a Sonyverse, ktoré mali byť údajne v totožnom univerze, teda MCU, no ono to nie je vôbec presné. Vec sa má tak, že riaditeľka spoločnosti Sony, Amy Pascal, pojala veci trocha zostra a aj v prítomnosti Kevina Feiga dokázala Venoma a všetky ďalšie filmy v rámci Sonyverse zaradiť do MCU, čo samotný Kevin Feige nasledovne vyvrátil a jednoznačným spôsobom odvetil, že súboj Venoma zo Sonyverse a Spider-Mana z MCU jednoducho neuvidíme.

Kevinove reakcie hovoria za všetko.

A tu máte vyššie spomínanú oficiálnu odpoveď Kevina Feiga na Venoma v MCU.

No zároveň Marvelu stále ostáva možnosť, aby použili záporákov, ktorí sa ukázali už aj v predchádzajúcich Spider-Manových filmoch, teda naskytá sa možnosť existencie dvoch verzií jedného záporáka súčasne na striebornom plátne, akurát v odlišných univerzách. Túto záležitosť akceptuje ako Kevin Feige, tak aj Amy Pascal, akurát do úvahy prichádza aj fakt, že Sonyverse sa podľa Kevina Feiga nenachádza v MCU, ale bude môcť naňho odkazovať ako to robia aj Netflixácke seriály(teda Venom môže pokojne žiť s tým, že bude mať na vedomí existenciu Spider-Mana). Ale aj tak. Nebude to akosi zvláštne, že v jednej realite budú napríklad takí dvaja Venomovia(v prípade, že sa Marvel Studios rozhodnú využiť nejakého záporáka z predchádzajúcich Spider-Man filmov), no oddeľovať ich bude len ten fakt, že sú v odlišnom univerze? Práve s týmto musí Kevin Feige pracovať a nakladať tak, aby bolo všetko logické, čo nás privádza k možnosti, že sa Venom v Spider-Manovej trilógii vôbec neukáže.

Viac:  Filmové novinky v CINEMAX – 30. november 2017

Celkovo, spolupráca medzi Marvel Studios a Sony je založená na veľmi zvláštnych vzťahoch, a tak sa situácia môže v priebehu nasledujúcich mesiacov ešte niekoľkokrát zmeniť. A pokiaľ to vysvetlenie chcete počuť v súvislej forme, tak skúste si pozrieť toto video(samozrejme, znalosť angličtiny je nutná).

Čo myslíte je správne rozhodnutie držať tieto dva filmové vesmíry oddelené?

( Bavilo by ťa písať podobné články pre čitateľov ComicBoxu? Ak áno ozvi sa nám.)

UndeadRoy

UndeadRoy

Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov a príležitostný čítateľ komiksov (až na určité výnimky, ktoré čítam pravidelne).

Určite si prečítaj

Prvý trailer k filmu Alita: Battle Angel od Roberta Rodrigueza a Jamesa Camerona

Štúdio 20th Century Fox sa pokúsi budúci rok dobyť kiná filmom Alita: Battle Angel, ktorý vznikol …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *