Captain America: Civil War natáčanie začne 1. apríla

Už je to len otázka pár týždňov, keď konečne uvidíme v kinách očakávaný trhák Avengers: Age of Ultron, ale predtým než Chris Evans a jeho kolegovia vyrazia na „svetové turné“ propagovania doteraz najväčšieho projekt od Marvelu, mnoho hviezd z filmu začne natáčať svoj ďalší super-hrdinský film, Captain America: Civil War.

Režiséri (bratia) Anthony a Joe Russo (Captain America: The Winter Soldier), od ktorých sa očakáva aj réžia filmov The Avengers: Infinity War, sa vracajú s projektom Captain America 3. Od minulého leta vieme, že sa začne natáčať už v apríli. Dnes vieme presnejšie informácie.

Za posledné dva mesiace, sme sa dozvedeli pár detailov o Civil War prostredníctvom produkcie a kastingov. Projekt, s krycím názvom Sputnik, začal pátrať po juho-ázijských komparzistoch, pre scény, ktoré sa začnú natáčať prvého apríla. EDIT: CBM informovalo, že prebieha casting aj pre afrických komparzistov, tí budú natáčať svoje scény v polovici mája.

Captain-America-Civil-War-Movie-Logo-Official

Ďalej sme sa dozvedeli, kratšie neoficiálne zhrnutie zápletky Captain America: Civil War:

Po udalostiach nasledujúcich po Age of Ultron sa kolektív celosvetových vlád rozhodol regulovať aktivitu super-hrdinov. Táto udalosť rozdelila Avengerov na dve frakcie, na jednej strane v čele s Iron Manom a na druhej s Captainom America. Spor vyústi do epickej bitky medzi bývalými spojencami.

Opis v podstate presne opisuje udalosti v komiksoch. V komikse, vládu donúti regulovať aktivitu super-hrdinov nešťastná nehoda. Počas natáčania reality show, o super-hrdinoch, sa strhne šarvátka, ktorá vyvrcholí vyhladením susedstva (vrátane školy plnej detí), čo donúti vládu k drastickým opatreniam. Vláda presadí zákon o registrácii super-hrdinskej aktivity. Podľa ktorého musia všetci hrdinovia odhaliť svoju identitu a ak chcú zachraňovať svet, tak len pod vedením vlády.

Iron Man je na strane vlády, ale Captain America reprezentuje slobodu. Pre Captaina a jeho nasledovníkov, je dôležité utajenie identity, pretože tým chránia svoju rodinu a blízkych, pretože hrdinovia často stoja proti zlu a mohli by ich tým všetkých ohroziť.

Po tom čo, vo CA: The Winter Soldier, padol S.H.I.E.L.D, a teraz v druhých Avengeroch, Tony Stark vytvorí Ultrona, ktorý sa obráti proti ľudstvu. Udalosti smerujú k filmovej adaptácii Civil War. Je možné, že na plátne uvidíme aj menej známych super-hrdinov. Zatiaľ určite vieme, že sa objaví Hawkeye, Black Widow a Falcon. A samozrejme aj nový Spider-Man.

The Avengers: Age of Ultron uvidíme 30. apríla 2015.
Captain America: Civil War uvidíme 6. mája 2016.

Zdroj: screenrant.com

( Bavilo by ťa písať podobné články pre čitateľov ComicBoxu? Ak áno ozvi sa nám.)

EricThorwaldson

Určite si prečítaj

Captain Marvel našla svoje režisérske duo

Marvel našiel pre ich nový sólo film, Captain Marvel, dvoch režisérov Annu Boden a Ryana …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *