Fox pracuje na reboote Ligy výnimočných

Prvá Liga výnimočných (League of extraordinary gentlemen) sa veľmi nepodarila. Komiksovka s viktoriánskou štylizáciou a Seanom Connerym v hlavnej roli síce potenciál mala, ale doplatila na slabé efekty a nepodarený scenár. Komiksových fanúšikov zas sklamalo to, že film sa od svojej predlohy značne odlišoval. A možno aj preto sa štúdio Fox rozhodla Ligu rebootovať. Informoval o tom server Variety.

Reboot teda prichádza celkom skoro, ale dáva zmysel. Je rozumnejšie rebootovať filmy, ktoré nie sú dobré. Filmu by určite prospelo, aby sa viac držal predlohy od Alana Moorea. Filmy podľa jeho ďalších komiksov (Watchmen, V for Vendetta) boli oveľa lepšie prijaté. Komiks ponúka dostatok priestoru aj na pokračovania.

Liga výnimočných je vlastne tímom hrdinov z viktoriánskeho obdobia (napríklad Kapitán Nemo a Dr. Jeckyll/ Mr. Hyde). Sú to vlastne takí starosvetskí Avengeri. Je teda aj šanca, že po čase uvidíme aj spin-offy, ktoré sa budú venovať jednotlivým postavám podobným štýlom, ako to robí Marvel.

( Bavilo by ťa písať podobné články pre čitateľov ComicBoxu? Ak áno ozvi sa nám.)

Ondro

Ondro

Určite si prečítaj

Na YouTube debutoval Ruský film podľa komiksu

Pozrite si krátky ruský komiksový film, Major Grom, ktorý nahromadil od uverejnenia takmer 4 milióny …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *