John Wick 2 získava kladné hodnotenia!

Často je ťažké udržať si kvalitu pri pokračovaní podareného predchodcu a nie ešte ho predčiť. Takéto veci sa nestávajú často, ale John Wick Kapitola 2 je na dobrej ceste k dosiahnutiu tohto cieľa. Fanúšici s napätím čakali na odozvu v období prvých predpremiér a “testovacích” premietaní, no po príchode čísla 75 od Metacritic sa im bezpochyby uľavilo. Na IMDB bol priemer z prvých užívateľských recenzií vo výške 9,8/10, ale podľa týchto hodnotení sa určite nedalo zariadiť, keďže neraz sa stáva, že tieto hodnotenia sú len od nedočkavých fanúšikov. Počas minulých dní šiel priemer hodnotení postupne dole a po premiére v USA(10.februára) sa drží na na čísle 8,8/10, ale to pôjde ešte dole, ako to je v takejto ranej fáze premietania zvykom.

Na Metacritic je po recenziách 39 kritikov hodnotenie vo výške 76 a už od prvého vytvoreného priemeru sa číslo v podstate takmer vôbec nezmenilo. A v rámci hodnotení môžem spomenúť ešte napríklad Rotten Tomatoes, kde sa film drží vo výške neuveriteľných 91% v pomere 102 “Fresh” hodnotení ku 10 “Rotten” hodnoteniam, zatiaľ čo “Average Rating”, teda priemerné hodnotenie je na solídnych 7,3/10. A u divákov je na tom ešte lepšie, keďže 94% z vyše 22 tisícov divákov sa film páčil a navyše si získal priemerné hodnotenie 4,5/5. Teda máme sa na čo tešiť vzhľadom na to, že John Wick Kapitola 2 zavíta do lokálnych kín už 23.februára.

( Bavilo by ťa písať podobné články pre čitateľov ComicBoxu? Ak áno ozvi sa nám.)

UndeadRoy

UndeadRoy
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov a príležitostný čítateľ komiksov (až na určité výnimky, ktoré čítam pravidelne).

Určite si prečítaj

Filmové novinky v CINEMAX – 28. december 2017

Nepotešil vás Ježiško? Možno vás potešíme my. Stačí sa zapojiť do našej pravidelnej súťaže.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *