Joseph Gordon-Levitt informoval o filmovom Sandmanovi

Joseph Gordon-Levitt okrem hrania aj produkuje a režíruje filmy. Sandmana produkuje spolu s Davidom S. Goyerom, ktorý je známy ako scenárista Nolanovej Batmanovskej trilógie. Levitt sa možno podujme aj na réžiu filmu.

Pre MTV sa Levitt vyjadril: “Je to veľmi komplikovaná adaptácia. Tie komiksy sú skvelé, ale nie sú napísané v jednom kuse. Na rozdiel od Watchmenov, kde je úvod, jadro a záver. Sandman bol napísaný počas 6 či 7 rokov a vychádzal ako pravidelný 20-stranový zošit. A zobrať tieto zošity a urobiť z nich jeden film s úvodom, jadrom a záverom, je veľmi komplikované.”

Levitt s Goyerom to budú mať naozaj ťažké. Komiksový Sandman je dlhou a fantastickou ságou, ktorej hlavnou postavou je Morpheus, zosobnenie Sna, a jeho sestra Smrť. Sandman má hlbokú mytológiu, ktorá si berie inšpiráciu z gréckych povestí, Shakespearea, Biblie, fantasy a mnohých ďalších. Preto je dobrou správou, že filmové spracovania má požehnanie od Gaimana.

O rozdielnosti Sandmana a iných komiksov Levitt povedal: “Veľké akčné filmy sú väčšinou o výbuchoch a zastavovaní zločincov. [Sandman] o tom nebude. Vlastne, Neil Gaiman mi povedal, aby tam neboli žiadne bitky. Morpheus sa nikdy nebije.”

( Bavilo by ťa písať podobné články pre čitateľov ComicBoxu? Ak áno ozvi sa nám.)

Ondro

Ondro

Určite si prečítaj

Pozrite si trailer na fínsky superhrdinský film

Pozrite si nový trailer na Fínsky superhrdinský film Rendel, ktorý bude mať premiéru v septembri. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *