Luc Besson natočí film podľa francúzskeho komiksu

Meno Luc Besson nám je veľmi známe hlavne vďaka filmom La Famme Nikita, Leon: The Professional, The Transporter, nekonečný Taken, The Fifth Element, Lucy – toto všetko má na svedomí práve tento Francúz. Momentálne plánuje svoj ďalší film Valerian and the City of a Thousand Planets, v ktorom sa Besson vráti k svojim sci-fi koreňom.

Film, natočený podľa francúzskeho komiksu Valérian and Laureline, sleduje príbeh Valeriana a jeho ryšavej spoločníčky, cestujúcich časom a vesmírom. Dane DeHaan a Cara Delevingne už majú isté hlavné role a Besson nedávno uverejnil aj prvotné logo filmu. Čo je však hlavné, už vieme, kedy si k filmu sadneme do kín.

Valerian-Comic-Book-Luc-Besson

Podľa THR sa s natáčaním začne v decembri, pričom Besson si okrem scenáristického pera opráši aj režisérske kreslo. Spomínaný dátum premiéry by mal byť 21. júl 2017, pričom o financovanie, produkciu a distribúciu sa stará štúdio EuropaCorp – pred pár rokmi nezávislá a hlavne neznáma spoločnosť, dnes bohaté a uznávané štúdio, ktoré ma na krku takmer všetky Bessonove filmy, vrátane Taken.

Od nového filmu sa taktiež očakáva, že sa zaradí medzi úspešné projekty pod drobnohľadom Bessona a EuropaCorp. Čas, ktorý naň majú je dostačujúci nato, aby sa s ním vyhrali, tak prečo nie. Film je taktiež vo veľmi dobrých rukách, pretože Besson má s podobnými filmami bohaté skúsenosti. Nám neostáva nič iné, len veriť, že sa máme na čo tešiť.

Valerian and the City of a Thousand Planets uvidíme v kinách 21. júla 2017.

Zdroj: screenrant.com

ElSamito

Určite si prečítaj

Rozbor najnovšieho traileru pre Avengers: Infinity War 1#

Marvel Studios si za svoje pôsobenie stihla vybudovať priam neuveriteľnú publicitu, a tak nie je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *