Luc Besson natočí film podľa francúzskeho komiksu

Meno Luc Besson nám je veľmi známe hlavne vďaka filmom La Famme Nikita, Leon: The Professional, The Transporter, nekonečný Taken, The Fifth Element, Lucy – toto všetko má na svedomí práve tento Francúz. Momentálne plánuje svoj ďalší film Valerian and the City of a Thousand Planets, v ktorom sa Besson vráti k svojim sci-fi koreňom.

Film, natočený podľa francúzskeho komiksu Valérian and Laureline, sleduje príbeh Valeriana a jeho ryšavej spoločníčky, cestujúcich časom a vesmírom. Dane DeHaan a Cara Delevingne už majú isté hlavné role a Besson nedávno uverejnil aj prvotné logo filmu. Čo je však hlavné, už vieme, kedy si k filmu sadneme do kín.

Valerian-Comic-Book-Luc-Besson

Podľa THR sa s natáčaním začne v decembri, pričom Besson si okrem scenáristického pera opráši aj režisérske kreslo. Spomínaný dátum premiéry by mal byť 21. júl 2017, pričom o financovanie, produkciu a distribúciu sa stará štúdio EuropaCorp – pred pár rokmi nezávislá a hlavne neznáma spoločnosť, dnes bohaté a uznávané štúdio, ktoré ma na krku takmer všetky Bessonove filmy, vrátane Taken.

Viac:  Pripravovaný Batman prežíva veľké zmeny

Od nového filmu sa taktiež očakáva, že sa zaradí medzi úspešné projekty pod drobnohľadom Bessona a EuropaCorp. Čas, ktorý naň majú je dostačujúci nato, aby sa s ním vyhrali, tak prečo nie. Film je taktiež vo veľmi dobrých rukách, pretože Besson má s podobnými filmami bohaté skúsenosti. Nám neostáva nič iné, len veriť, že sa máme na čo tešiť.

Valerian and the City of a Thousand Planets uvidíme v kinách 21. júla 2017.

Zdroj: screenrant.com

( Bavilo by ťa písať podobné články pre čitateľov ComicBoxu? Ak áno ozvi sa nám.)

ElSamito

Určite si prečítaj

Pripravovaný Batman prežíva veľké zmeny

Mala to byť hotová vec. Pripravovaný film Batman mal scenár, režiséra a aj kvalitného záporáka. Po …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *