Lucifer ďalší seriál od DC

TV Seriály podľa komiksov sú v dnešnej dobe obľúbené, ako ste určite bezpochyby postrehli, medzi úspešnými seriálmi od DC ako Arrow či Flash, a takisto aj od Marvelu Agenti S.H.I.E.L.D.u a Agentka Carterová. Je ich však ešte viac vo vývoji, ich príchod sa očakáva v priebehu jesene 2015 a jari 2016 (Daredevil už v apríli) a dneškom to vyzerá, že do zoznamu môžeme pridať ďalší.

Lucifer, z dielne DC Vertigo, postavu vytvoril Neil Gaiman a predstavil v komikse The Sandman. Neskôr Lucifer dostala vlastný komiks napísaný Mikoma Careyhom, s titulkov The Sandman Presents: Lucifer mini series, v roku 1999.

Tom-Ellis-cast-as-Lucifer

Variety.com potvrdilo, že Fox si objednal pilotný diel Lucifera, scenár napísal Tom Kapinos (Californication, Dead People). Podľa Variety seriál bude typickou veľkomestskou kriminálkou, pilotný diel sa bude odohrávať krátko po tom ako Lucifer opustí svoje (doslova) pekelné kráľovstvo. Lucifer sa ocitne v žiarivom šialenstve mesta Los Angeles, kde pomáha LAPD trestať nebezpečných kriminálnikov. Zatiaľ sa to komiksu veľmi nepodobá.

Lucifer má potenciál stať sa ďalším zábavným seriálom, ale bude to mať ťažké popri konkurencii. Pilotný diel má za sebou zvučné mená, producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Lena Wisemana (Total Recall), ktorý už s FOXom spolupracoval na seriály Sleepy Hollow (Ospalá diera). Hlavnú rolu si zahrá britský herec Tom Ellis, známy zo sitcomu Miranda.

Zdroj: screenrant.com

EricThorwaldson

Určite si prečítaj

Alfréd Pennyworth dostane vlastný seriál

DC pripravuje ďalší seriál, tentokrát o Batmanovom komorníkovi Alfrédovi Pennyworthovy, ktorého tentoraz bohužiaľ nestvárni herec …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.