Nový diel Harryho Pottera vyjde v júli tohto roku!

Mnohí fanúšikovia Harryho Pottera určite minulý rok zachytili správu o projekte “Harry Potter and the Cursed Child”. Pripravovaný projekt autorskej trojice Jack Thorne, John Tiffany a J.K Rowlingová má podobu dvojdielnej divadelnej hry a už dlhšiu dobu sa o ňom hovorí ako o ôsmej potterovke.

Rowlingová sa pred necelým rokom vyjadrila, že ôsma potterovka – “Harry Potter and the Cursed Child” – bude uvedená iba ako divadelná hra, pretože pre príbeh je to jediná vhodná forma. Táto správa nejedného fanúšika zarmútila.

harry potter

V súčasnosti je však situácia iná a “Harry Potter and the Cursed Child” sa k fanúšikom dostane aj v inej podobe, i keď to nebude klasický román. Do predaja, a teda do rúk fanúšikov, sa dostane v podobe scenára.

Dej diela sa odohráva „po 19 rokoch“ –  po udalostiach v epilógu siedmeho dielu „Harry Potter a dary smrti“ – kde dospelý Harry odprevádza deti na nástupišti 9 a ¾ . Dozvedieť by sme sa mali nielen o Harryho živote, ktorý žije od pádu Voldemorta, ale aj o živote jeho detí.

dh2-epilogue2

 “Harry Potter and the Cursed Child” bude mať premiéru 30. júla v londýnskom divadle Palace Theatre. „Prekliate dieťa“ sa dostane do predaja v tlačenej aj digitálnej podobe 31. júla po polnoci, v USA a Kanade.

Zdroj: comicbookresources.com

( Bavilo by ťa písať podobné články pre čitateľov ComicBoxu? Ak áno ozvi sa nám.)

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

Filmové novinky v CINEMAX – 28. december 2017

Nepotešil vás Ježiško? Možno vás potešíme my. Stačí sa zapojiť do našej pravidelnej súťaže.

Komentár

  1. Matej

    Síce nemám ani jednu knihu doma ani prečítanú ale myslím, že je čas aby som po nich siahol. Tento diel si určite nenechám ujsť a rozmýšľam, že by som si ho zadovážil v anglickom jazyku. Som naozaj zvedavý, ako sa týmto hrdinom z môjho detstva darí aj po 19 rokoch :D. Ale neviem či to bude také dobré ako predošlé knihy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *