O filme Pýcha a Predsudok a Zombiovia

Podobne ako v novele Grahama Smitha, dej filmu sa odohráva v rannom období 19. storočia v Anglicku. Typické charakteristiky tejto epochy zachytené v pôvodnom diele Jane Austinovej sú dopĺňané bojovými umeniami, zombíkmi, sestrami Benetovými a pod.

Pride-and-Prejudice-and-Zombies-Jane-and-Elizabeth

Film režíroval Burr Steers. Hlavné hviezdy zombie filmu si zahrajú: Lily James (Popoluška) zahviezdi v roli Elizabeth Bennetovej spolu so Samom Rileym (Vládkyňa zla) v úlohe Darcyho. Ďalšou hviezdou pripravovaného filmu bude Matt Smith (Doctor Who) ktorý si zahrá v úlohe Mr. Collinsa so Suki Waterhouse (Rezistencia), Bellou Hethcote (Temné tiene) a Ellie Bamber a Millie Brandy v úlohe sestier Benetových. Okrem nich si vedľajšie úlohy zahrajú herci svetoznámeho seriálu Hry o tróny Charles Dance a Lena Heady.

Elizabeth a jej sestry boli oddané tréningu proti légií nemŕtvych, ktorá chcela požierať ich a tých, ktorých milujú. Charakter hlavnej hrdinky je dokonalým spojením pôvodného románu a upravenej novely. Kým Austinová jej dala silné slová a vtip, Smith jej dal do ruky nôž, vďaka ktorému sa môže brániť proti zúriacej apokalypse na anglickom vidieku. Hlavnou dejovou líniou je románik medzi Elizabeth Bennetovou a zombie vrahom Darcym v čase, keď sa musia zjednotiť na krvou nasiaknutom poli, zbaviť krajinu hrozby a nájsť svoju lásku.

5. Februára 2016 uvidíme, či romantika v 19. storočí a zombie masaker vytvoria tak dobrú kombináciu na obrazovke, ako na papieri.

Lívia Kelebercová

Lívia Kelebercová
Zdravím každého, čo si klikol na môj profil:) Som kreatívna študentka ktorej záľubou je písanie článkov a elektronických kníh na akékoľvek témy

Určite si prečítaj

Prezident DC Entertainment, Geoff Johns, odstupuje zo svojej pozície

Je to už niekoľko dní, čo sa tak stalo, no našťastie, Geoff Johns dôvod svojho …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.