Petícia za navrátenie Georga Lucasa k Star Wars

Sadne si George Lucas znova na režisérsku stoličku Star Wars filmu? Yuri Luiz, používateľ portálu change.org, by si to určite želal. Založil totiž petíciu, účelom ktorej je presvedčiť vedenie štúdia Disney, aby Lucasom nahradilo už stanoveného režiséra deviateho pokračovania tejto ságy, ktorým je Colin Trevorrow (Jurský svet).

Petícia znie nasledovne:

„Priveďte Georga Lucasa späť k Star Wars filmom. Urobte z otca ságy režiséra Epizódy IX. Vážne to chceme, prosím.

Nemáme žiadny problém s Colin-om Trevorrow-om, no on nie je ten správny človek na režírovanie filmu Star Wars: Episóda IX. Keby bol režisérom George Lucas, bol by to perfektný spôsob, akým ukončiť novú trilógiu a veľkolepá rozlúčka medzi otcom Star Wars a celým vesmírom vo veľmi vzdialenej galaxii.“

Lucas bol režisérom originálneho Star Wars (1977), ako aj neskôr vydanej trilógie Epizód I, II a III, ktorá však veľkú časť fanúšikov výrazne sklamala. Zjavne však nie všetkých, keďže počet podpisov na petícii neustále stúpa. Či to bude dosť na to, aby na ňu Disney zareagoval, ostáva otázne. Štúdio totiž od Lucasa v roku 2012 odkúpilo jeho spoločnosť za 4 miliardy dolárov a odvtedy ho, aj napriek jeho výhradám, v tvorivom procese pri výrobe filmov neangažuje.

Zdroje: epicstream, gogoanimes

( Bavilo by ťa písať podobné články pre čitateľov ComicBoxu? Ak áno ozvi sa nám.)

Krack

Študent IT, filmový a seriálový geek, zarytý fanúšik Star Wars a MCU, plne odhodlaný sa o svoje nadšenie podeliť s celým svetom.

Určite si prečítaj

Filmové novinky v CINEMAX – 28. december 2017

Nepotešil vás Ježiško? Možno vás potešíme my. Stačí sa zapojiť do našej pravidelnej súťaže.

2 komentáre

  1. Moc nechápu, jaké by to jako mělo mít výhody? Lucas je starý senila, pohnojil původní trilogii nelogickými zpětnými zásahy a úpravami, nehledě na to, že epizoda IX. asi jen těžko bude při současných tržbách posledním Star Wars filmem, takže za rozlučku lze považovat už novou trilogii. Prodej práv bylo asi to nejlepší, co se Star Wars mohlo stát, a jelikož je už Lucas režírovat ani nechce, může petici podepsat třeba miliarda lidí a dokonce může (což je utopie) dokonce i Disney ustoupit, ale neustoupí Lucas, který se Star Wars dobrovolně vzdal. Asi to mělo svůj důvod, a dost pochybuji, že to byly peníze…

  2. Hlavne to nie! Už ak by chceli niekoho nahradiť tak nech je to Abrams ale ja problém s Trevorowom nemám, páči sa mi, že každý diel režíruje niekto iný a mladý! Hlavne nech sa Lucas už nevracia!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *