Prečo Thor nebol vo filme Captain America: Civil War? Môže za to Thanos!

Pred rokom sme mohli vidieť najväčších hrdinov sveta stáť proti sebe vo veľkolepej “občianskej vojne“. Avšak niekoľko veľkých hrdinov, konkrétne dvaja hrdinovia, sa tejto bitky vôbec nezúčastnili. HulkThor totiž v tom čase ani len netušili, že sa schyľuje k nejakej vojne medzi Avengermi. Thor bol zaneprázdnený hľadaním kameňov nekonečna a snažil za zabrániť Thanosovi k ich zjednoteniu, no a Hulk… Túto časť príbehu sa dozvieme až na začiatku filmu Thor: Ragnarok.

Ultron pomocou jedného z kameňov nekonečna odhalil Thorovi budúcnosť, kde zjednotenie všetkých kameňov do nekonečnej rukavice viedlo ku koncu sveta a ku koncu Asgardu. Hneď ako Avengers nakoniec porazili Ultrona, Thor odišiel hľadať kamene a toho, kto sa ich snaží získať skôr ako on, čiže Thanosa. Táto cesta už trvá roky a Thor: Ragnarok pomôže pochopiť divákom, prečo sa Thor občianskej vojny nezúčastnil. Jednoducho sa snažil zabrániť všeobecnejšiemu nebezpečenstvu ešte predtým, než vôbec začne (Infinity War).

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt marvel thanos

Film Thor: Ragnarok upriamuje zväčša pohľad na Helu a jej snahu zničiť Asgard, na planétu gladiátorských zápasov, kde sa spolu stretne proti sebe ThorHulk a na boj proti pekelnému pánovi Surturovi. Ale stále je to Thorov sólový film a gladiátorské zápasy alebo boj so Surturom iba potvrdzuje skutočnosť, že Infinity War je oveľa zložitejšia časť Marvel Universa, ako ju mnoho fanúšikov zjednodušuje. K tomu sa ešte pridá Doctor Strange a Odyn a všetko sa popletie.

Viac:  Gambit? Pracuje sa na ňom!

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt hela marvel

„Cesta, ktorú začal na začiatku tohto filmu, sa odohráva iba päť minút po ukončení filmu Avengers: Age of Ultron a začneme ju takto: “o pár rokov neskôr“. Ako vieme, Thor začal hľadať kamene na konci Age of Ultron a to bolo všetko. Čo si však rýchlo uvedomí je, že narazil na nebezpečný koniec vesmíru a pokúša sa nájsť ďalšie a ďalšie nebezpečenstvá, ktoré tento vesmír skrýva. Tomuto sa venuje dva roky až po začiatok tohto filmu,“ objasnil producent Brad Winderbaum.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt thor ragnarok hulk

Tento “začiatok filmu“ sa pravdepodobne odohráva v Muspelheime, území ohňa, ktoré ovláda obrovský démon Surtur, do ktorého je Thor prevezený. Teórie fanúšikov opäť uvažujú nad dôvodom Thorovho uväznenia, ktoré mu prekazilo plány cesty k Thanosovi. No Thanos sa doteraz skrýval pred Thorom a jeho útokom, ale už nie nadlho. Thanos začína pripravovať útok na všetkých a stáva sa čoraz silnejším, ale Thor sa naopak stáva tiež viac hrozivejším, než akým bol v minulosti.

Viac:  Režisér filmu Shazam! potvrdil, že charakter stvárnia dvaja herci!

Thor, akého uvidíme vo filme, je úplne iná verzia Thora, akú poznáme. Na začiatku je zoslabnutý, unavený, no postupom času sa stane silnejším a pripraveným viesť Avengerov do vojny a udrieť na Thanosa nie iba silou a bleskom, ale niečím oveľa väčším, vesmírnou silou, ktorá zostáva zatiaľ tajná. Thor sa tiež pravdepodobne stane kráľom Asgardu a uvedie dej priamo k Infinity War. Do filmu Thor: Ragnarok zostávajú ešte takmer dva mesiace, no predtým sa konečne dočkáme prvého traileru filmu Avengers: Infinity War.

zdroj: screenrant.com

( Bavilo by ťa písať podobné články pre čitateľov ComicBoxu? Ak áno ozvi sa nám.)

Erik

Erik

Určite si prečítaj

Film X-Force už pozná svojho režiséra! 

Skupina mutantov vycvičená cyborgom, ktorý je skôr známy ako Cable, vznikla v roku 1991. Jej úlohou bolo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *