Prvý krvavý trailer na nové pokračovanie Votrelca, Alien: Covenant

Prišlo to ako blesk z jasného neba na štedrý deň. Ľudia si nadeľovali darčeky a spoločnosť 20th Century FOX taktiež nezaostávala, pretože vydali prvý trailer snímku Alien: Covenant. Samo o sebe je to dosť veľký darček pre filmových fajnšmekrov, a tak Vianoce išli do úzadia, čomu sa ani nečudujem pri pohľade na atmosféru tohto traileru. Rkové hodnotenie(Red band trailer) hovorilo za všetko, a to sme sa ani nedostali k samotnému traileru. A aby sme sa dostali do situácie, tak predtým ako sa vrhneme na trailer urobíme ešte jednu menšiu odbočku v rámci vysvetlenia chronológie. Snímok Alien: Covenant je pokračovaním filmu Prometheus, ktorý mal slúžiť ako prequel pôvodnej série Aliena. Napriek tomu, že sa film nedočkal priveľkých ovácií zo strany divákov a svojim spôsobom ani kritikov, tak zarobil na svoje pokračovanie, a tak Ridley Scott prispeje ďalším snímkom do série Alien.

Ten neponesie jednoduchý názov Prometheus 2, ale v konečnom dôsledku sa tvorcovia usadili pri názve Alien: Covenant aj napriek tomu, že sa predtým hovorilo o alternatíve Alien: Paradise Lost. No nič z toho neovplyvnilo produkčný proces snímku a už teraz sa nám naskytá dvojminútový pohľad na nasledovníka Prométea. Príbeh sa samozrejme pohybuje v hraniciach prequelu a zameriava sa na udalosti, ktoré sa odohrávajú po konci svojho predchodcu. Teda Elizabeth Shaw(Noomi Rapace) spolu s androidom Davidom(Michael Fassbender) po zistení súradníc domovskej planéty „tvorcov“, tam odlietajú s cieľom väčšieho zistenia. Na túto planétu sa vydáva posádka lode Covenant, ktorá nachádza jediného pozostalého z expedície Prometheus, androida Davida, ktorý nebude jedinou vecou, ktorú na tejto planéte nájdu.

Trailer sa s nami nehrá a okamžite nás zavádza do napätej situácie na lodi Covenant, ktorej posádka už nadobudla kontakt s inou entitou(a potvrdzuje sa Rkový rating). Zatiaľ čo Prometheus pôsobil skôr ako výpravné Sci-Fi s cieľom zaplniť dejové medzery v sérii Aliena, tak Alien: Covenant od prvých chvíľ traileru poukazuje na chvíle teroru, horroru a hustú atmosféru, ktorú s príchodom nášho čierneho „miláčika“ nastavuje. Ukazuje nám „novú“ formu vírusu, predstavuje posádku lode Covenant a okrem rôznych pohľadov na prostredie, v ktorom sa bude tento snímok odohrávať, nám ukazuje aj facehuggera. Jednoducho nájdete tam všetko, čo by ste od snímku s menom Alien vo svojom názve očakávali a bez problémov dokážete vycítiť prácu Ridleyho Scotta, ktorý celé toto šialenstvo s Alienom rozpútal v roku 1979.

Momentky z traileru:

Rkový rating na seba nenecháva dlho čakať.

 

Android David(Michael Fassbender) sa javí ako jediný pozostalý z expedície Prometheus.

 

Na planéte „tvorcov“ sa objavuje „nový“ vírus.

 

Spoznávame posádku Covenantu.
 
Snímok Alien: Covenant zavíta do lokálnych kín 18.5.2017.

( Bavilo by ťa písať podobné články pre čitateľov ComicBoxu? Ak áno ozvi sa nám.)

UndeadRoy

UndeadRoy
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov a príležitostný čítateľ komiksov (až na určité výnimky, ktoré čítam pravidelne).

Určite si prečítaj

Na YouTube debutoval Ruský film podľa komiksu

Pozrite si krátky ruský komiksový film, Major Grom, ktorý nahromadil od uverejnenia takmer 4 milióny …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *