Dominic Toretto zradí svoju rodinu v novom traileri na Rýchlo a zbesilo 8

Pre niekoho kult a pre niekoho zasa dávno mŕtva séria, ktorá nemá, čo ponúknuť. Bez ohľadu na Váš názor táto séria stále pokračuje a momentálne sa pýši trailerom k svojmu už ôsmemu pokračovaniu.  Tento motoristický ošiaľ sa začal snímkom menom Rýchlo a zbesilo z roku 2001 a odvtedy prešlo 15 rokov. Za ten čas sa z toho stala filmová značka, ktorá sa dočkala niekoľkých sequelov. Štáb sa ocitol na rôznych miestach, a to vrátane napríklad takého Japonska. V rámci doteraz vydaných dielov väčšina ľudí považuje piaty diel za ten najlepší, keďže priniesol to, čo jeho štyria predchodcovia nedokázali. Síce každý má svoje čaro a s rastúcim číslom pri titule “Rýchlo a zbesilo” sa zväčšovalo aj merítko akcií tejto skupiny ľudí, ale piaty diel sa so svojim vymeraným obsahom stal laťkou, ktorú ďalšie diely už iba veľmi ťažko prekonajú. Od pouličných závodov sa prešlo ku záchrane sveta, ale už niet cesty späť a návrat ku koreňom sa nekoná.

Šiesty a siedmy diel môžeme priradiť skôr ku Sci-Fi vzhľadom na miestami až príliš nereálnu akciu, no aj napriek tomu sa dá siedmy diel považovať za neskutočný úspech po stránke zisku, o čo sa postarala smrť Paula Walkera, ktorá otriasla celý štáb a radikálne ovplyvnila vývoj ďalších dielov tejto série, no v zásade neúmyselným spôsobom zabezpečila siedmemu dielu seriózny finančný zisk. Ale ani smrť Paula Walkera nezastavila túto sériu o čom svedčí ôsme pokračovanie s názvom Fate of the Furious, teda voľným prekladom “Osud zúrivých“, no vo svete sa aj napriek tomu uplatnil najmä názov Rýchlo a zbesilo 8.

Samotný trailer je kombináciou veľkého množstva akcie a aj menších ukážok príbehu, ktorý je v podstate jednoduchý. Dominic Toretto(Vin Diesel) sa počas jednej akcie odtrhne od svojej skupiny spolu s Hobbsom(Dwayne Johnson), čo využije v nasledovnom útoku na Hobbsa. Ten prežije a začína sa pátranie po Torettovi, kde budú úradovať najmä členovia jeho rodiny. Dôvodom tejto Torettovej zmeny je kybernetická teroristka Cipher(Charlize Theron), ktorá drží Toretta pod pákou, a pokiaľ chce Toretto ochrániť svoju rodinu, tak sa jej bude musieť zároveň postaviť. Na pomoc prichádza Deckard Shaw(Jason Statham), ktorého spolu s Hobbsom vytiahne z väzenia Mr.Nobody(Kurt Russell). Do sequelu sa vrátia takmer všetky známe tváre z predchádzajúceho dielu a ako to už býva zvykom, tak budú musieť zachrániť svet.

Máte ešte stále záujem o túto sériu alebo je pre Vás už dávno mŕtva? Čo si o nej myslíte?

Rýchlo a zbesilo 8 zavíta do lokálnych kín 13.4.2017.

( Bavilo by ťa písať podobné články pre čitateľov ComicBoxu? Ak áno ozvi sa nám.)

UndeadRoy

UndeadRoy
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov a príležitostný čítateľ komiksov (až na určité výnimky, ktoré čítam pravidelne).

Určite si prečítaj

Filmové novinky v CINEMAX – 28. december 2017

Nepotešil vás Ježiško? Možno vás potešíme my. Stačí sa zapojiť do našej pravidelnej súťaže.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *