Sony rozširuje svoj Spider-Manovský vesmír filmom Silver and Black

Ak Vám názov nič nehovorí, tak aspoň ilustračný obrázok môže napovedať, že pôjde o film s Black Cat a Silver Sable ako hlavnými postavami. A, samozrejme, hovoríme o Sony univerze. Po nedávnom oznámení obsadenia Venoma, ktorého si zahrá Tom Hardy, sa spoločnosť Sony nezastavuje a v rámci expanzie vlastného univerza sprístupňuje nové informácie ohľadom filmu Silver and Black.

Black Cat ako komiksovú postavu snáď ani netreba predstavovať. Osoby, ktoré sa ako tak zaujímajú o Spider-Manove príbehy (nemusí ísť nutne o komiksy, lebo Black Cat bola spracovaná v rôznych záležitostiach) už veľmi dobre vedia, že ide o antihrdinku, ktorá sa so Spider-Manom stretáva relatívne často. Vlastným menom Felicia Hardy si Black Cat dokonca odbila svoj debut na striebornom plátne v podaní Felicity Jones, a to konkrétne vo filme Amazing Spider-Man 2, i keď veľa času nedostala a pokračovanie sa, samozrejme, nekoná. No snáď dostaneme adekvátne vynahradenie práve prostredníctvom filmu Silver and Black.

Silver Sable sa javí ako o niečo menej známa postava pre osoby, ktoré nie sú do komiksov príliš zasvätené. Teda v krátkosti, Silver Sable je žoldnierka, ktorá loví vojnových zločincov, pričom vedie skupinu žoldnierov menom Wild Pack, no nachádza sa aj na ďalších vysokých postoch v Marveláckych komiksoch. Jej metódy a motívy ju občas doviedli ku konfliktu s nejakými superhrdinami a ojedinelo bola videná aj ako spojenec Spider-Mana, či iných superhrdinov. Na rozdiel od Black Cat si svoj debut na striebornom plátne ešte neodbila.

Gina Prince-Bythewood (uprostred) a hlavní predstavitelia seriálu Cloak and Dagger

O réžiu filmu Silver and Black sa postará Gina Prince-Bythewood, ktorá už má skúsenosti s adaptáciami komiksov, a to prostredníctvom režírovania pilotného dielu budúcoročného Marveláckeho seriálu Cloak and Dagger. O koncept scenára sa postaral Christopher Yost, ktorý sa podieľal na písaní scenára pre pokračovanie Thora menom Dark World a aj tohtoročného zakončenia trilógie s názvom Ragnarok. Raný koncept vznikol “pod perom” Lisy Joy, ktorá pracovala na minuloročnom HBO hite Westworld. Začiatok produkcie filmu Silver and Black je naplánovaný na tohtoročnú jeseň, a to isté platí aj pre Venoma. Premiéra zatiaľ ešte nebola stanovená, ale hovorí sa o konci roku 2018, ale aj začiatku roku 2019.

UndeadRoy

UndeadRoy
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov a príležitostný čítateľ komiksov (až na určité výnimky, ktoré čítam pravidelne).

Určite si prečítaj

Plnohodnotný oficiálny trailer filmu Avengers: Infinity War je konečne tu!

Prvý trailer snáď najočakávanejšieho filmu tohto roku Avengers: Infinity War sme videli už takmer pred …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *