Temná veža už v našich kinách!

Adaptácie Kingových knižných skvostov neprestávajú naberať na množstve a tentokrát sa k nám dostáva adaptácia Temnej veže. Fanúšikovia majstra hororu, Stephena Kinga, sa dočkali. Do našich kín prichádza film inšpirovaný jeho najpopulárnejšou knižnou sériou, ktorú sám autor považuje za svoje celoživotné dielo. Temná veža spája v sebe to najlepšie zo žánrov fantasy, sci-fi a western a producenti so značkou majú veľké plány. Ako vyzerá toto spojenie na filmovom plátne?

POPIS:

Posledný žijúci pištoľník Roland Deschain (IDRIS ELBA) sa už roky snaží nájsť bájnu Temnú vežu, ktorá spája všetky svety a drží ich pohromade. O jej pád sa však usiluje temná moc – Rolandov odveký nepriateľ známy ako Muž v čiernom (MATTHEW MCCONAUGHEY). Podarí sa pištoľníkovi zlo poraziť a ochrániť tak celú existenciu?

Viac:  Prvý trailer k filmu Alita: Battle Angel od Roberta Rodrigueza a Jamesa Camerona

Vo filme sa stretlo naozaj hviezdne herecké obsadenie. Pištoľníka Rolanda si zahral favorit na nového Bonda – britský herec Idris Elba známy zo seriálov LutherThe Wire či komiksovej série Thor. Jeho náprotivkom – Mužom v čiernom – je oscarový Matthew McConaughey (Interstellar, True Detective). Okrem nich sa vo filme v predstavil mladý talent Tom Taylor. Ten si zahral newyorského chlapca Jakea, ktorého trápia vízie skazy Temnej veže a s ňou aj nášho sveta.

Film mal v zahraničí  premiéru už pred niekoľkými týždňami a kritici vyzdvihujú herecké výkony hlavných predstaviteľov či prepojenie s vesmírom Kingových románov, čomu sa predošlé filmové adaptácie jeho kníh vyhýbali.

Hollywoodski producenti si takisto uvedomujú kvalitu a rozsiahlosť Kingovej série a majú s ňou veľké plány. Na filmovom pokračovaní Temnej veže sa už začalo pracovať a na dej filmov má v roku 2018 nadviazať aj televízny seriál. Pod vedením bývalého showrunnera megahitu The Walking Dead, Glena Mazzaru, si v ňom  svoje role zopakujú Idris Elba aj mladý Tom Taylor.

Viac:  George R.R. Martin pracuje na novom seriáli pre HBO

Film Temná veža si môžete v slovenských kinách vychutnať od štvrtka 24. augusta 2017. Film je uvádzaný so slovenskými titulkami. Na vaše plátna ho prináša spoločnosť Itafilm.

( Bavilo by ťa písať podobné články pre čitateľov ComicBoxu? Ak áno ozvi sa nám.)

UndeadRoy

UndeadRoy

Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov a príležitostný čítateľ komiksov (až na určité výnimky, ktoré čítam pravidelne).

Určite si prečítaj

Trailer animovaného filmu Spider-Man: Into the Spider-Verse prišiel nečakane!

Animovaný film Spider-Man: Into the Spider-Verse nám predstaví Spider-Mana, akého sme doteraz nevideli. Dej filmu sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *