Thanos a jeho „malá“ zbierka Kameňov nekonečna

Marvel sa v posledných rokoch môže tešiť zo stále narastajúcej popularity (ale hlavne aj z obrovských zárobkov), a to aj vďaka Kameňom nekonečna. Príbeh, tak prepojený z každým filmom Marvel Universa, môžu vymyslieť iba v dielňach Marvelu.

Ale, čo sú Kamene nekonečna? Otázka, ktorá by správneho fanúšika Marvel Universa nemala zaskočiť. Ale potom sú tu ľudia, ktorí sa zaujímajú o svet Marvelu, no ani len netušia odkiaľ pochádzajú a na čo slúžia Kamene nekonečna (Infinity stones). Tento článok Vám ich priblíži.

Každý kameň je obdarený inou silou. Kameňov je šesť a sú to: Kameň reality, priestoru, mysli, času, sily a duše. Kamene sú akési pozostatky mimozemských síl. Svojmu majiteľovi ponúkajú nadpozemskú silu. Jedna z najvýraznejších  postáv, ktorá sa snaží všetky kamene získať a stať sa tak najmocnejšou bytosťou vo vesmíre je Thanos.

Marvel's Guardians Of The Galaxy..Thanos (voiced by Josh Brolin)..Ph: Film Frame..©Marvel 2014

Thanos je bytosť z rasy Eternals (Veční). Disponuje veľkou silou a vlastní súkromnú armádu pozostávajúcu z rôznych ďalších mocných bytostí. Svoju rodnú planétu Titan vybombardoval pomocou jadrových zbraní a pri ničení zabil aj svoju matku Sui-San. Po tomto skutku dostal prezývku „Šialený Titán“. Thanos vlastní „Infinity Gauntlet“ (Rukavicu nekonečna).

Kamene sa nachádzajú v rôznych predmetoch:

Tesserakt – Kameň priestoru

schmidt_tesseract_2

Prvýkrát sa kameň objavil vo filme Captain America: First Avenger a neskôr vo filme Avengers. Teserakt má tvar kocky a dokáže premiestňovať čokoľvek z jedného miesta na druhé a je zároveň obrovským zdrojom energie. V prvom filme ho Red Skull využíval na výrobu moderných zbraní a druhý film sa vlastne celý točil okolo Teseraktu, kde ho mal v moci Loki. Tesserakt sa momentálne nachádza na Asgarde.

Viac:  Dočkáme sa Wonder Woman 2?

Orb – Kameň sily

infinitystones4

Tento kameň sa objavil vo filme Guardians of the Galaxy, kde sa mimochodom objavil aj Thanos. Orb je ochranný obal v tvare gule pre kameň. Tento kameň dokáže ničiť celé planéty. Vo filme sa Ronan pokúsil pomocou kameňa zničiť planétu Xandar. To sa mu však nepodarilo, vďaka Strážcom galaxie. Tí ho vložili do rúk Nova Corps (Intergalaktická polícia).

Lokiho žezlo (Scepter) – Kameň mysli

17-vision

Žezlo bolo Lokimu odobraté v prvom filme Avengers S.H.I.E.L.D.om. Tí ho ukrývali až pokiaľ sa S.H.I.E.L.D.u nezmocnila HYDRA a získala zároveň s mocou aj žezlo. Barón von Strucker. Postava, ktorá žezlo využila na stvorenie dvojičiek (Scarlet Witch a Quicksilver). „Ale, kde je kameň teraz?“ Pre tých, ktorí film Avengers: Ages of Ultron videli, nie je ťažká otázka. Kameň mysli sa nachádza na hlave Visiona.

Viac:  Blu-Ray Wonder Woman bude obsahovať bonusovú scénu!

Aether – Kameň reality

aether1

Táto sila je trocha odlišná. Narozdiel od všetkých známych kameňov má skôr kvapalnú podobu. Aether ponúka svojmu hostiteľovi obrovskú moc a možnosť čiastočne meniť realitu. Aether v plnej kráse sme mohli vidieť vo filme Thor: The Dark world. Kameň sa momentálne nachádza u Collectora (Taneleer Tivan).

Necklace (Eye of Agamotto) – Kameň času

doctor-strange-eye-of-agamotto

Kameň sme mohli nedávno vidieť vo filme Dr. Strange, ktorý mal premiéru 13. októbra 2016. Jeho vlastníkom je samotný Dr. Strange, ktorý ho nosí ako svoj prívesok na krku. Schopnosť kameňu vyplýva už z názvu. Majiteľ získa kontrolu nad minulosťou, prítomnosťou a budúcnosťou napr. vrátiť čas naspäť alebo kohokoľvek poslať do časovej slučky.

Soul Gem

Posledný kameň duše nebol ešte oficiálne predstavený. Existujú teórie, že držiteľom kameňa je Heimdall, niektoré tvrdia, že ho už Thanos má. Ako to je sa dozvieme možno v už v Thorovi 3 alebo až v Avengers: Infinity War, ktorá bude mať premiéru 28. apríla 2018.

Zaujímavosťou o Kameňoch Nekonečna je, že ak z každého predmetu zoberieme prvé písmeno jeho názvu (Tesserakt, Aether, Necklace, Orb, Heimdall a Scepter), tak zložené písmená vytvoria slovo THANOS.

14704617822transformers-5-the-last-knight-optimus-prime-face

( Bavilo by ťa písať podobné články pre čitateľov ComicBoxu? Ak áno ozvi sa nám.)

Erik

Erik

Určite si prečítaj

Kedy sa konečne dočkáme Adama Warlocka?

Obrovské šialenstvo spôsobila potitulková scéna v posledných Strážcoch galaxie, kde Ayesha vytvorila svoje dokonalé dielo s menom …

4 komentáre

  1. Aether nemá náhodou Collector (Taneleer Tivan) ???

  2. Uplne chabý článok, ja čo sledujem komixové dianie takmer výhradne z diskusií by som napísal viac. Berte to ako konštruktívnu kritiku. O kameňoch nekonečna sa dá napísať článok na min.3 strany. Už len to vypichnem že kameňov nekonečna je 7

    • Chochi

      Článok je o tom kde sa kamene nachádzajú v MCU. V komiksoch kameňov je sedem (osem) ale keď hovoríme o MCU je ich šesť (zatiaľ) Ak by si chcel napísať viac o kameňoch kľudne mi napíš mail dám ti priestor. Budeme radi podrobnejšiemu článku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *