Top 10 Mecha-oblekov vo filmoch

Nie je novinkou, že v skoro každom dobrom akčnom sci-fi filme sa objaví aspoň jedna postava, ktorá je vlastníkom mecha-obleku. Tento oblek je väčšinou vyzbrojený tými najmodernejšími zbraňami a dokáže odvrátiť aj to najväčšie poškodenie. Tieto obleky sa vyskytujú najme vo filmoch, ktoré nezískavajú a nevyhrávajú ocenenia tam, kam prídu, no tieto filmy si zapamätáme vďaka nim. Filmov, v ktorých sa vyskytujú, je obrovské množstvo, no tie najlepšie sa nachádzajú v tomto rebríčku.

10. Trhačov samurajský oblek (Teenage Mutant Ninja Turtles 2014)

Film Ninja Korytnačky veľa úspechu nepobral, no predsa sa v ňom niečo dobré našlo. Trhačov robotický oblek v samurajskom štýle. Disponoval hlavne svojou silou a rýchlými reflexami, ale aj rôznymi vychytávkami. Je to určite iné spracovanie Trhača, než aké poznáme z pôvodného animovaného seriálu, no zavedenie moderných prvkov do tejto postavy nebol až taký zlý nápad.

9. Bojový oblek (Edge of Tomorrow)

Film, kde sa Tom Cruise neustále vracal späť a späť do toho istého momentu vtedy, keď zomrel. Práve vo filme Na hrane zajtrajška, ktorý u divákov získal svoju priazeň, používala armáda proti votrelcom z vesmíru bojové obleky, ktoré vylepšovali vojakovi výdrž, silu a každý oblek mal aj prídavné zbrane. Napohľad síce nie moc príťažliví, no po nasadení obleku sa majiteľ presvedčí o opaku.

8. Delta-6 urýchľovací oblek (G.I. Joe)

Oblek z filmovej série G.I. Joe vynikal svojou schopnosťou “urýchliť“ majiteľa obleku vo všetkých smeroch. Zrýchli jeho beh, ohybnosť, silu a všetky pohybové schopnosti človeka. Niektorým sa môže zdať, že tento oblek je vlastne zmiešaním Iron-Mana a Robocopa.

Viac:  5 najlepších superhrdinských videohier v roku 2017

7. Obrnená osobná jednotka (The Matrix Revolutions)

Bojoví stroj pre jedného pilota s guľometmi na konci robotických paží. Zjednodušený opis obleku, ktorý sa objavil v preslávenej Matrix sérii. Mohutný stroj s výškou približne 6 metrov prekvapil hlavne svojou ohybnosťou a rýchlosťou.

6. Zosilnená mobilná bojová jednotka (Avatar)

Avatar je film, ktorý priniesol na plátna kín rôzne bojové vychytávky, no najzaujímavejším bojovím prvkom bol robotický oblek. Pilotovi ponúkal väčšie pohodlie v podobe nepriestrelnej kabíny, znásobenú silu, rýchlosť a zbraň, ktorú mal uchopenú v pažiach.

5. Strieborný samuraj (The Wolverine 2013)

V poradí druhý oblek so samurajským štýlom. Vo filme slúži svojmu majiteľovi Yashidovi, ktorý chce pomocou mecha-obleku vziať Wolverinovi nesmrteľnosť a privlastniť si ju. Oblek opäť disponuje rýchlosťou, silou a samurajským mečom, ktorý sa dokáže rozohriať na určitú teplotu a dokáže Wolverinovi odťať adamantiové pazúry.

4. Bio-oblek (District 9)

Oblek tentokrát nepatrí pôvodne človeku, ale jeho vlastníkom sú votrelci z vesmíru (vo filme dokáže oblek riadiť aj človek). Jeho zbrane sú hlavne rôzne rakety, guľomet, pulzná puška, ale aj elektromagnetické pole, ktoré dokáže vziať predmet a hodiť ho. Oblek nie moc ohybný, no vie vyskočiť do veľkej výšky vďaka svojim silným a mohutným nohám.

Viac:  Týždeň Geeka #143 - Justice League, IT, Death Note, Rick & Morty, Ceny SFFH, Tomb Raider a Starcraft

3. Rhino (Amazing Spider-Man 2)

Rhino, postava známa ako silný a obrovský muž v obleku nosorožca. Vo filme však získal upgrade, ktorý jeho oblek s nepriestrelnej kože, ako ho poznáme z komiksu, premenil na robotický mecha-oblek. Tento oblek mal k dispozícii opäť guľomet, silný pancier a jeho hlavnou vlastnosťou však bola schopnosť rozutekať sa k cieľu ako nosorožec. Vydarený oblek z dielne Marvelu, hoci vo filme dlho nevystupoval.

2. Nákladný Exoskelet (Aliens 1986)

Legendárny oblek ešte z viac legendárnej filmovej sci-fi série Votrelec. Ellen Ripleyová pomocou tohto obleku premohla jedného z votrelcov, no tento oblek pôvodne neslúžil na boj a obranu, ale na zdvíhanie a prenášanie ťažkých predmetov, no mohli sme sa presvedčiť, že Ripleyová dokáže všetko a oblek možno využiť aj na zabíjanie votrelcov.

1. MARK 42 (Iron-Man 3)+Hulkbuster (Avengers: Age of Ultron)

Prvá priečka patrí určite každému známemu Marvel hrdinovi Iron-Manovi. Postava, ktorá je známa hlavne kvôli výrobe týchto oblekov. Jeho MARK 42 patrí medzi tie najlepšie. Tento oblek sa dokáže rozdeliť na menšie kusy, čo jeho predošlé obleky nedokázali a preto je výnimočný. Do prvej priečky by sme mohli však zaradiť aj Hulkbuster, oblek, ktorý slúžil práve na zastavenie Hulka.

Ak sa tu nenachádza váš obľúbený mecha-oblek, neváhajte a napíšte jeho názov a prečo je práve on výnimočný.

( Bavilo by ťa písať podobné články pre čitateľov ComicBoxu? Ak áno ozvi sa nám.)

Erik

Erik

Určite si prečítaj

TOP 10 Superhrdinských zbraní

Na to, aby sa niekto stal superhrdinom, potrebuje buď nadprirodzené schopnosti alebo špeciálnu a účinnú zbraň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *