[VIDEO RECENZIA] Gayle Formanová – Zostaň so mnou

Lenka z Inferna na Polici nám pripravila ďalšiu video recenziu, tentokrát si prečítala knihu od americkej spisovateľky Gayle Formanovej – Zostaň so mnou. Podľa knihy v roku 2014 natočil režisér R.J. Cutler film, v ktorom hlavnú postavu stvárnila herečka Chloë Grace Moretz.

Obsah:
Zostaň so mnouTalentovaná violončelistka Mia má sedemnásť rokov a vlastne všetko, po čom jej srdce piští – trochu otravnú, ale milujúcu rodinu, priateľa rockera Adama, bezstarostný život. Keď ju prijmú na prestížnu umeleckú školu na opačnom konci krajiny, čaká ju prvé vážne rozhodnutie – láska a rodina, alebo vytúžené štúdium hudby?

V jedno februárové ráno je odrazu všetko inak. Na rodinnom výlete s rodičmi a bratom na okamih spokojná zavrie oči, a keď ich otvorí, ocitne sa v priekope pri ceste. Na jej okraji vidí havarované auto a mŕtvych rodičov, počuje Beethovenovu sonátu. Krátko nato zbadá ďalšie telo. S úžasom zistí, že hľadí sama na seba, a nevyhnutne si musí položiť otázku: Som mŕtva?

Ešte včera mala veľa možností, ako sa jej život mohol uberať ďalej. Nič z toho už neplatí a Mia stojí pred novou, oveľa osudovejšou otázkou: Zostanem? Sú tu členovia rodiny, oddaný Adam, super kamoška Kim, hudba. Ale aj jej dochrámané telo a duša s oveľa početnejšími ranami.

Čítali ste knihu alebo videli film? Podeľte sa s nami o váš názor.

Lenka z Inferna na Polici nám pripravila ďalšiu video recenziu, tentokrát si prečítala knihu od americkej spisovateľky Gayle Formanovej - Zostaň so mnou. Podľa knihy v roku 2014 natočil režisér R.J. Cutler film, v ktorom hlavnú postavu stvárnila herečka Chloë Grace Moretz. Obsah: Talentovaná violončelistka Mia má sedemnásť rokov a vlastne všetko, po čom jej srdce piští – trochu otravnú, ale milujúcu rodinu, priateľa rockera Adama, bezstarostný život. Keď ju prijmú na prestížnu umeleckú školu na opačnom konci krajiny, čaká ju prvé vážne rozhodnutie – láska a rodina, alebo vytúžené štúdium hudby? V jedno februárové ráno je odrazu všetko inak.…

Prehľad recenzii

Inferňácke hodnotenie knihy - 50%
Hodnotenie filmu podľa CSFD - 67%

59%

Pokus o dojemný, citlivý, miestami aj vtipný príbeh dospievajúcej študentky a jej prvé lásky.

User Rating: Be the first one !

Chochi

Chochi
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

Recenzia: Thor: The Dark World

Druhý sólo film o Thorovi sa do kín dostal v roku 2013, po udalostiach z …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *