Vojna o planétu opíc pokračuje v prvom oficiálnom traileri!

Tohto týždňová nádielka je neskutočne bohatá a pridáva sa aj trailer na Vojnu o planétu opíc. Po “poslednom” pokuse (Tim Burton so svojou Planétou opíc z roku 2001) o oživenie filmovej série tohto opičieho fenoménu, ktorý siaha až do roku 1968, sa ukázala nová nádej vo forme remaku, resp. rebootu série prostredníctvom snímku Zrodenie planéty opíc, kde sme mali možnosť sledovať vývoj opice menom Caesar, ktorá oplývala neskutočnou inteligenciou. Film sa ukázal ako relatívne veľký finančný úspech, čím sa zistilo, že o inteligentné primáty je stále záujem, a tak sme sa mohli nahrnúť do pokračovania Úsvit planéty opíc. Primáty sa vyvinuli ešte viac a konflikt medzi ľudskou rasou a opicami sa začal stupňovať, čo sa má samozrejme vyvrcholiť v zakončení tejto trilógie Vojna o planétu opíc.

Trailer nás uvádza do udalostí, ktoré nadväzujú na koniec 2.dielu. Caesar aj naďalej vedie svoj boj proti ľudskej rase a tentokrát sa zjavne nenájde Caesarov oponent v jeho vlastných radách, teda konflikt sa bude odohrávať čisto medzi ľuďmi a opicami, i keď prostredníctvom ďalších prípadných a trailerov by sme sa mohli dozvedieť v rámci tohto faktu aj nejakú aktualizáciu. Zo záberov uvedených v trailere sa javí, že Caesar v podstate príliš neplánoval pokračovať v tejto vojne, no ľudská mienka o povinnosti vyhladiť svojich nepriateľov ich činí opäť divou zverou, ktorá možno ani nebude mať nič iné na výber ako zničiť svojich oponentov, teda ľudí. Akcia vyzerá veľmi solídne a vizuálne efekty sa opäť posunuli na vyššiu úroveň. Do deja sa pridáva záporná postava(teda to záleží od toho, že na ktorej strane stojíte) určitý plukovník, ktorého role sa zmocnil charizmatický Woody Harrelson. Veľkým ťahákom doterajších dielov bolo taktiež spracovanie Caesarovho vývoja, a pokiaľ sa s tým scenáristi pohrajú, tak okrem vizuálnych “orgií”, solídnych súbojov a zaujímavého príbehu, nám Andy Serkis opäť predstaví jednu z najzaujímavejších postáv vôbec.

Momentky z traileru:

Vojna o planétu opíc zavíta do lokálnych kín 13.7.2017.

( Bavilo by ťa písať podobné články pre čitateľov ComicBoxu? Ak áno ozvi sa nám.)

UndeadRoy

UndeadRoy
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov a príležitostný čítateľ komiksov (až na určité výnimky, ktoré čítam pravidelne).

Určite si prečítaj

Filmové novinky v CINEMAX – 28. december 2017

Nepotešil vás Ježiško? Možno vás potešíme my. Stačí sa zapojiť do našej pravidelnej súťaže.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *