Warner Bros. chystajú sólovku Jokera!

Ale nenechajte sa vyviesť z rovnováhy, lebo Jared Leto sa v tomto filme neukáže. Toto ohlásenie prišlo ako blesk z jasného neba, obzvlášť, ak sa zamyslíme nad tým, že Warner Bros. mali na pláne 8 filmov s tématikou DC komiksov, no o žiadnom rozširovaní sa nehovorilo. Až doteraz, pochopiteľne. Dozaista sa pýtate, prečo Leta vo filme neuvidíme aj napriek faktu, že práve on je najaktuálnejším predstaviteľom tejto postavy, avšak vysvetlenie je jednoduchšie, ako by sa dalo čakať.

Vec sa má tak, že Warner Bros. rozbiehajú novú sériu filmov, ktorá bude fungovať oddelene od DCEU(DC Extended Universe), čo znamená, že predstavitelia ikonických postáv, ako je to v tomto prípade Joker, sa nebudú zhodovať s tými, ktorí momentálne úradujú v DCEU. Nejednému fanúšikovi postavy Jokera sa bezpochyby zdvihlo obočie pri pomyslení na to, že sa konečne dozvie, čo Jared Leto aktuálne ponúka so svojim podaním Jokera, lebo predsa len v Suicide Squad sme si ho až tak neužili. Takže o kvalite jeho výkonu budete môcť diskutovať akurát pri pokračovaní Suicide Squad a spinoffe Harley Quinn, kde sa dozaista ukáže.

Viac:  Filmové novinky v CINEMAX – 7. december 2017
(zľava) Todd Phillips, Scott Silver, Martin Scorsese

Ale vráťme sa k tej spomínanej sólovke. O tomto čase sa zatiaľ vie o troch osobách, ktoré budú stáť za týmto filmom, a to konkrétne Scott Silver(scenár filmov 8.míľa, Boxer), Todd Phillips(producent série Vo štvorici po opici) a Martin Scorsese(tu snáď netreba ani nič spomínať). Áno, čítate dobre. Filmový mág Martin Scorsese zaujal pozíciu co-producenta a spolu s pred chvíľou spomínanými osobami bude na film dohliadať. Privolanie takej osobnosti má aj svoj pádny dôvod:

Úmyslom je urobiť drsný, prízemný a tvrdý krimi film, umiestnený v raných 80.rokoch v Gotham City, pričom samotný film nebude pôsobiť ako DC snímka, ale skôr ako jeden zo Scorceseho filmov z danej éry, ako Taxikár, Zúriaci býk alebo Kráľ komédie,” píše Mike Fleming Jr. z portálu Deadline a pokračuje: “Bolo mi povedané, že Phillips a Silver už píšu scenár, avšak ešte nie je nič isté na tom, kde sa tento film umiestni do DC plánu.

Viac:  Filmové novinky v CINEMAX – 5. október 2017

Joker svojho predstaviteľa v tomto filme ešte nemá, no vzhľadom na umiestnenie filmu do 80.rokov, sa hovorí o niekom mladšom ako je Jared Leto. A čo sa série týchto filmov týka, tak jej najväčším plusom bude, že nebude zväzovaná pravidlami DCEU. Čo v preklade znamená, že zrejme dostaneme Jokera s Rkovým ratingom, resp. mládeži neprístupným hodnotením, a to isté môže platiť aj pre ostatné filmy, teda ak ich materiál bude zodpovedať danému ratingu. Lebo pri ponurej gangsterke s takou postavou, akou je Joker, je Rkový rating viac ako vyhovujúci.

Zdroj: comicbook.com

( Bavilo by ťa písať podobné články pre čitateľov ComicBoxu? Ak áno ozvi sa nám.)

UndeadRoy

UndeadRoy

Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov a príležitostný čítateľ komiksov (až na určité výnimky, ktoré čítam pravidelne).

Určite si prečítaj

Trailer animovaného filmu Spider-Man: Into the Spider-Verse prišiel nečakane!

Animovaný film Spider-Man: Into the Spider-Verse nám predstaví Spider-Mana, akého sme doteraz nevideli. Dej filmu sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *