Warner Bros odmietli vydať do kín trojhodinovú verziu Batman v Superman

Recenzie na rozšírenú verziu Batman v Superman: Dawn of Justice sú zatiaľ veľmi pozitívne. Mnoho kritikov vyzdvihuje, to ako je Ultimate Edition schopná konzistentnejšie rozprávať príbeh a motivácia postáv je oveľa jasnejšia. A preto sa, ľudia začali pýtať, prečo táto verzia filmu nebola premietaná v kinách? Zdá sa, že Zack Snyder jednoducho nebol schopný pretlačiť trojhodinovú verziu filmu do kín.

V marci pre Collider vysvetlil, že od začiatku pracoval práve na rozšírenej verzii ako na normálnej verzii filmu. Bohužiaľ pre neho, Warner Bros nevideli reálne vypustiť film takejto dĺžky do kín a preto mu nariadili aby film zostrihal na prijateľnejšiu dĺžku.

„Ak mám pravdu povedať, všetko bolo len otázka času. Pretože film je už teraz dosť dlhý a bol by ešte dlhší. Ja si nemyslím, že je nejaký dlhý ale keď máte dva a pol hodinový film, štúdio začne byť nervózne. Nie som ako James Cameron aby som povedal „Nie, film má tri hodiny, zmierte sa s tým!“, čo je mimochodom cool. Chcel som skúsiť urobiť verziu, ktorá je prijateľná.“

snyder

Z pohľadu Warneru je rozhodnutie udržať film na 2,5 hodinovej hranici logické. Kritici však pri kino premiére neboli práve zhovievaví, poukazovali na „kostrbatý dej“ a veľký počet „dejových dier“. Teraz sa štúdio snaží získať späť dôveru fanúšikov a zdá sa, že vydanie ultimátneho strihu filmu je dobrý krok. Fanúšikovia po celom svete si pozreli Snyderov zostrih a uznali, že vie čo robí a začali sa mu ospravedlňovať. A nezostalo len pritom, vyzývajú štúdio Warner Bros aby nezasahovali Snyderovi do jeho vízie a nechali ho Justice League uverejniť v takej verzii ako on chce.

Tak čo si myslíte o rozšírenej verzii BvS? Tešíte sa na Justice League?

Zdroj: Collider, screengeek.net

Chochi

Chochi
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

Ktorých hrdinov by Marvel mohol pridať do filmu Avengers 5?

Avengers je zatiaľ najpopulárnejšie zoskupenie hrdinov vo filmovom svete, no aj keď väčšina postáv ako …

Komentár

  1. No, hned jak bude na uložto, tak tomu dám šanci. Prachy jim nedám, natolik mám rád Marvel, že nebudu podporovat konkurenci. Taky jsem usnul v půlce Muže z ocele, ale to už bych se opakoval 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.