10 faktov, ktoré musíš vedieť o Black Pantherovi!

Takmer pred 50 rokmi vznikol hrdina, ktorého film v týchto dňoch premietajú kiná po celom svete. Black Panther pochádza z dielní Marvelu a prvýkrát sa na filmovom plátne predstavil v roku 2016, kedy sa spojil s Iron-Manom a ďalším členmi Avengers proti Captainovi Americovi a jeho tímu v Civil War. Odvtedy ubehli dva roky a dnes si konečne môžme zájsť do kina na jeho sólový film, avšak ešte predtým určite nevynechajte tento zoznam 10 faktov, ktoré ste o Black Pantherovi doteraz nevedeli.

10. Navrhol a zostrojil Quinjet

Súvisiaci obrázok

Tony Stark zostrojil nadzvukové lietadlo Quinjet, ktoré slúži na prepravu a na bojové účely Avengerom, teda tak to poznáme z filmov. Pravdou je však, že Tony Stark ani S.H.I.E.LD nestojí za výrobou tohto lietadla. Quinjet je v skutočnosti zostrojený a navrhnutý spoločnosťou Wakanda Design Group pod dohľadom samotného T’Challu, teda Black Panthera. Je to iba ďalším dôkazom toho, že Wakanda je najpokročilejšou krajinou na svete.

9. Prevzal úlohu Daredevila

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt daredevil

Potom, čo musel Daredevil odísť z Hell’s Kitchen, prevzal stráženie ulíc Black Panther. T’Challa vystupoval pod menom Okonkwo, prisťahovalca z Konga a stal sa manažérom reštaurácie Devil’s Kitchen.

8. Kombinuje fyzickú silu s technikou

Súvisiaci obrázok

T’Challa trénoval a vylepšoval svoje schopnosti už niekoľko rokov predtým, než začal nosiť meno Black Panther. Jeho najsilnejšími schopnosťami je sila, rýchlosť, vytrvalosť, reflexy a nadľudské zmysly. Ovláda rôzne bojové umenia, je vyučeným gymnastom, je výborným lovcom, politikom a vedcom s intelektom génia. Jeho oblek je vyrobený z vibránia, takže je takmer nezničiteľný a doplnený rôznymi technickými doplnkami.

7. Jeho ochrankou sú nezastaviteľné bojovníčky

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt black panther bodyguards

Každý správny kráľ potrebuje silných ochrancov a ani Black Panther nie je výnimkou. Nemilosrdná skupina bojovníkov Dora Milaje sa skladá výlučne iba zo žien, ktoré sú fyzicky vycvičené a ovládajú niekoľko bojových umení. Pochádzajú z rôznych kmeňov Wakandy a v zahraničí zastupujú úlohu kráľovnej.

6. Jeho pôvodné meno bolo Coal Tiger!

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt coal tiger

Niekedy je potrebné, aby sa tvorcovia vrátili k ich dielu a trocha ho pozmenili. Pôvodne bol Black Panther bez masky, no väčším problémom bolo jeho meno “Coal Tiger“.

5. Je členom skupiny Illuminati

Súvisiaci obrázok

Skupina Illuminati je zložená z najmúdrejších hrdinov sveta. Po vojne s rasou Kree a Skrull je IronMan prinútený k zhromaždeniu všetkých hrdinov s vysokým IQ, aby vytvorili vládu superhrdinov, ktorá rozhoduje o osude ľudstva.

4. Superhrdinský pár 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt black panther and storm

Black Panther a Storm, zastupujúci vodca X-Menov, boli manželia. Ich svadba prebehla vo Wakande a hosťami boli azda všetci hrdinovia sveta. No ich manželstvo sa skončilo, akonáhle bola Wakanda napadnutá Namorom. Black Panther sa musel naplno venovať obrane Wakandy.

3. Vibránium

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt captain america

Vibránium je kov, ktorý je možné nájsť iba vo Wakande, a preto je mimoriadne vzácny a drahý. Bol použitý na výrobu štítu Captaina Americu a Black Panther z neho vyrobil svoj oblek a ďalšie doplnky.

2. Wesley Snipes ako Black Panther

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt wesley snipes blade

Už v roku 1992 Wesley Snipes oznámil, že stvárni Black Panthera, avšak v roku 1993 zmenil svoje plány a film Demolition Man prerušil prípravy filmu Black Panther. Filmový svet bol otvorený komiksovým charakterom a Black Panther, ktorý má tak zaujímavý život, bol veľkým lákadlom pre divákov. Avšak prišiel Blade a film Black Panther v hlavnej úlohe s Wesley Snipesom bol nadobro zrušený. Aj kvôli tomu, že Marvel nechcel, aby jeden herec stvárňoval dve postavy naraz.

1. Nie je jediným Black Pantherom

Súvisiaci obrázok

Namor sa pokúsil nahovoriť Black Panthera, aby sa pridal do skupiny tvorenej antihrdinmi s menom The Cabul, ktorá má vlastné spôsoby a názory na záchranu sveta. Avšak odmietol, a tak sa po boji s Dr. Doomom dostal do kómy. Jeho sestra Shuri, ktorá je tiež vycvičená ako Panther, prevzala jeho úlohu a stala sa na krátky čas Black Pantherom. Dokonca sa aj Captain America na chvíľu ujal role Black Panthera, avšak nie kvôli ochrane Wakandy.

Erik

Erik

Určite si prečítaj

Charles Burns – Génius, ktorý je možno predlohou pána Burnsa

S Charlesom Burnsom sa spája jedna zaujímavá konšpiračná teória (áno, aj my komiksoví fanúšikovia máme …

Komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.