10 najlepších potitulkových scén vo filmoch od Marvelu

Bonusové scény, na ktoré si musíme počkať až do úplného konca filmu, sú súčasťou Marvel filmov už od začiatku. Niektoré odhalia novú postavu, na ktorú sa môžeme tešiť v ďalšom z filmov, niektoré pomáhajú lepšie pochopiť príbeh filmového vesmíru a niektoré slúžia iba na pobavenie. Marvel už pripravil pre fanúšikov vo filmoch takmer viac ako tridsaťtri potitulkových scén a tu je rebríček desiatich najlepších, na ktoré sa oplatilo počkať.

10. Wakanda (Captain America: Civil War)

Prvý pohľad na Wakandu sme dostali práve v potitulkovej scéne filmu Captain America: Civil War, ktorá nám taktiež prezradila, kde sa Winter Soldier bude ukrývať až do veľkej bitky s Thanosom. Po tejto záverečnej scéne sme mohli očakávať ďalší príchod Black Panthera, ktorého sme sa dočkali tento rok. Film tiež obsahoval potitulkovú scénu so Spider-Manom.

9. Thor (Iron-Man 2)

Kladivo Mjölnir pristálo v púšti v Novom Mexiku po tom, čo ho Odin zobral Thorovi po jeho neúspešnom napadnutí Jotunheimu a hodil ho do portálu v Bifroste. Avšak to sme videli až v sólovom filme Thora, no ešte predtým nám potitulková scéna vo filme Iron-Man 2 odhalila príchod tohto hrdinu. Kladivo našiel agent Coulson, ktorý situáciu ihneď oznámil S.H.I.E.L.D.u.

8. Winter Soldier (Ant-Man)

Táto scéna necháva divákom otvorenú hlavu, keďže vo filme, ako je Ant-Man, by sme takúto potitulkovú scénu predsa len nečakali. Captain America a Falcon držia Winter Soldiera, ktorý si pomaly spomína na minulosť a čo všetko spôsobil. Túto scénu sme neskôr mohli vidieť vo filme Captain America: Civil War, na ktorú scéna priamo odkazovala. Film Ant-Man taktiež obsahoval záverečnú scénu, v ktorej odhalil oblek Wasp.

7. Kameň nekonečna (Thor: The Dark World)

Scéna patrí medzi jedny z najdôležitejších vo filmovom vesmíre Marvelu. Volstagg a Lady Sif prichádzajú ku Collectorovi, ktorý po tejto scéne zohrával dôležitú rolu nie len v Strážcoch galaxie, ale aj v Infinity War, a prinášajú mu kameň reality. Diváci sa tak dozvedajú, že Tesseract a Aether sú v skutočnosti kamene nekonečna. V druhej záverečnej scéne sa Thor vrátil po dlhom čase opäť na Zem k Jane Foster.

6. Quicksilver a Scarlet Witch (Captain America: The Winter Soldier)

Opäť jedna zo scén, ktorá mala veľký význam pre budúcnosť filmového vesmíru Marvelu. Predstavenie hrdinov Quicksilvera a Scarlet Witch v potitulkovej scéne filmu Captain America: Winter Soldier odkazovalo na druhé pokračovanie Avengerov, čo sa im opäť nesmierne vydarilo a fanúšikom taktiež predstavili plány Hydri a Barona von Struckera.

5. Adam Warlock (Guardians of the Galaxy: Vol. 2)

Adam Warlock patrí medzi najsilnejšie postavy Marvelu, ktorý dokonca dokáže udržať silu všetkých kameňov nekonečna. Jeho predstavenie v potitulkovej scéne druhých Strážcoch galaxie takmer nikto nečakal, no plány Marvelu rozširovať filmový priestor do vesmíru súvisí s odhaľovaním presne takýchto postáv. Film obsahoval ešte ďalšie štyri potitulkové scény.

4. Projekt Avengers (Iron-Man)

Prvá potitulková scéna vo filmovom vesmíre sa nachádzala taktiež v prvom Iron-Manovi, ktorý odštartoval tento už desať rokov trvajúci príbeh vytvorený štúdiom Marvel. Jednoduchá, no veľmi dôležitá scéna, v ktorej Nick Fury predstavil Tonymu Starkovi plán vytvoriť tím Avengers. Fanúšikovia ihneď vedeli, že už čoskoro uvidia tento dlho očakávaný film.

3. Thanos (Avengers)

Prvý pohľad na Thanosa sme dostali v potitulkovej scéne filmu Avengers. Tento film začal rozširovať vesmír obrovským krokom, keďže práve Loki mal za úlohu pre Thanosa získať Tesseract, ktorý obsahuje jeden z kameňov nekonečna. Film Avengers: Age of Ultron obsahoval ďalšiu potitulkovú scénu s Thanosom, kde sme prvýkrát mohli vidieť rukavicu nekonečna.

2. Captain Marvel (Avengers: Infinity War)

Veľkolepý film musel obsahovať aj výnimočnú potitulkovú scénu. Tá nám predstavila hrdinku Captain Marvel, ktorej sólový film uvidíme budúci rok v marci. Nick Fury ešte predtým, než sa rozplynul, stihol zavolať na pomoc Captain Marvel, ktorá bola prvým hrdinom, ktorého Nick Fury spoznal. Táto hrdinka patrí medzi najsilnejších superhrdinov vôbec, takže jej úloha vo filme Avengers 4 v boji s Thanosom bude pravdepodobne veľmi dôležitá.

1. Cestovanie časom (Deadpool 2)

Deadpool 2 síce nepatrí do oficiálneho filmového vesmíru, no štúdio Marvel spolupracovalo so spoločnosťou Fox na jeho výrobe. Táto potitulková scéna je podľa mnohých fanúšikov najlepšia zo všetkých. Scéna patrí medzi tie zábavnejšie, kde môžeme vidieť ako Deadpool napraví minulosť, napríklad vo filme X-Men Origins: Wolverine zabitím svojej nevydarenej verzie alebo zastrelením samého seba pri nadšení zo scenáru filmu Green Lantern.

Erik

Erik

Určite si prečítaj

Charles Burns – Génius, ktorý je možno predlohou pána Burnsa

S Charlesom Burnsom sa spája jedna zaujímavá konšpiračná teória (áno, aj my komiksoví fanúšikovia máme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.