10 zaujímavých faktov o Wolverinovi

Blížiaca sa premiéra filmu Logan prináša už tretie a zároveň aj posledné pokračovanie filmovej série o Wolverinovi, ktorá začala v roku 2009 (X-Men Origins: Wolverine), pokračovala v roku 2013 (Wolverine) a končí práve premiérou 2. marca 2017 (Logan). Hugh Jackman sa do role Wolverina postaví už ôsmykrát nerátajúc cameo, ktoré sa objavilo vo filme X-Men: First Class. Pravdepodobne to bude posledná rola Wolverina, ktorú bude hrať Hugh Jackman.

Stvárnenie Wolverina Hugh Jackmanom je výborné a máloktorý herec by ho dokázal napodobniť tak, ako on: zvyčajne v bielom tielku s cigarou v ústach a drsným vystupovaním. Niet divu, že si vďaka tejto postave “privyrobil“ vyše 300 miliónov dolárov. Ale späť k rebríčku, ktorý obsahuje desať faktov, ktoré ste zrejme nevedeli o najznámejšom X-Menovi.

10. Po prvýkrát sa objavil v komikse The Incredible Hulk v roku 1974 a neskôr v roku 1975 sa pridal k X-Menom. Bol to prvý súboj medzi Hulkom a Wolverinom, ktorý pokračoval až v roku 2005, kde Hulk “roztrhol“ Wolverina.

9. Jeho pazúry neboli vždy súčasťou Wolverinovho tela. Na začiatku, boli pazúry pripojené k ruke.

8. Wolverine nie je iba členom X-Menov. Všetci ho poznáme ako X-Mena, no je aj členom ako napríklad Avengerov, členom S.H.I.E.L.D.u a Fantastickej štvorky. Ale je aj ústredná postava Alpha Flight.

7. Wolverine je občanom Kanady. Je svetovo prvý a najznámejší kanadský superhrdina.

6. Ovláda 6 jazykov. Sú to: Angličtina, Japonština, Ruština, Čínština, Španielština a Arabština.

5. Je otcom. Má syna Dakena, ktorého splodil v Japonsku s Itsu. Daken disponuje schopnosťami takými istými, ako Wolverine a žije s nenávisťou voči otcovi. Wolverine má aj ženského klona s názvom X-23. Je produktom programu Weapon-X a je vytvorená z poškodenej Wolverinovej vzorky DNA. Wolverine si ju nakoniec vezme pod svoje ochranné krídla.

4. Skutočné meno Wolverina je James Howlett

3. V komikse je Wolverine vysoký iba 160 cm, ale Hugh Jackman v skutočnosti meria až 188 cm.

2. V Amalgam Universe (spojenie charakterov Marvel a DC Universe) je charakter, ktorý je spojením Wolverina a Batmana s menom Dark Claw/Logan Wayne. Je ochrancom mesta New Gotham (New York a Gotham City).

1. Wolverine raz prehral súboj so Spockom (Star Trek). Bolo to v roku 1996 v menšom crossoveri, kde Spock spozoroval skupinu mutantov na palube lodi Enterprise, ktorích najskôr milo poprosil, aby ho nasledovali, no Wolverine sa naňho bez váhania vrhol. Spock ho bezmilostne premohol.

Samozrejme, nie je to všetko. Ak poznáte ďalšie fakty o “drsňákovi“ Wolverinovi, neváhajte ich písať do komentárov.

Erik

Erik

Určite si prečítaj

Charles Burns – Génius, ktorý je možno predlohou pána Burnsa

S Charlesom Burnsom sa spája jedna zaujímavá konšpiračná teória (áno, aj my komiksoví fanúšikovia máme …

2 komentáre

  1. Avatar

    V komiksoch mu zabil ženu Winter Soldier (Bucky Barnes) 🙂

  2. Avatar

    Super clanok Erik je best of top

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.