11 postrehov z prvého traileru Avengers 4

Po nekonečnom čakaní sme sa konečne dostali k novému traileru k filmu Avengers 4. Trailer nám okrem oficiálneho názvu, Endgame, prezradil nový dátum premiéry a množstvo ďalšieho.

Článok bude obsahovať spoilery z predchádzajúcich filmov MCU (Marvel Cinematic Universe).

11. Na začiatku filmu nebude žiadny významný skok v čase

V poslednom čase sa po internete šíri, že Avengers: Endgame sa začne po piatich rokoch od Infinity War. Trailer nám však odhalil, že minimálne začiatok filmu sa bude odohrávať pár dní (max. týždňov) po udalostiach Nekonečnej vojny. Neexistuje však, dôkaz o tom, že sa po uverejnenej scéne dej posunie o niekoľko rokov do budúcnosti. Jeden z dôkazov môže byť obsadenie Emmy Fuhrmannovej do role staršej Cassie Langovej.

10. Tony Stark je uväznený v lodi Strážcov Galaxie

Film Avengers: Infinity War skončil s Tonym Starkom a Nebulou na Titane. Gamora, Drax, Star-Lord, Mantis, Spider-Man a Doctor Strange sa nám rozplynuli pred očami. Ako potvrdil trailer, Stark a Nebula sa pokúsili vrátiť späť na Zem v lodi Benatar. Zjavne sa niečo stalo s loďou, nie je schopná letieť rýchlosťou svetla, došlo jedlo a recyklácia vzduchu tiež nefunguje. Tony Stark je presvedčený, že zomrie, a preto nahráva správu pre Pepper Potts na poškodenú helmu Iron Mana.

Samozrejme Tony Stark nezomrie, teda nie na zadusenie na vesmírnej lodi, ako sa teda s Nebulou zachránia? Aktuálne sa vo vesmíre nachádza iba Captain Marvel (a možno Rocket), ktorá dostala volanie o pomoc od Furyho, a tak vieme, že je na ceste na Zem. Captain Marvel sa v traileri neobjavila, Marvel si jej predstavenie necháva až na jej sólo film. Tipujem, že prvýkrát sa objaví v traileri na Avengers 4 v marci tesne pred jej premiérou v kinách a tam sa dozvieme, či dôjde k podobnej situácii, ako u Thora a Strážcov Galaxie v Avengers: Infinity War.

Ďalšou (pravdepodobnejšou) teóriou ako sa Tonymu a Nebule podarí uniknúť smrti je, že ich príde zachrániť Pepper Potts. Gwyneth Paltrow na svojom twitteri nedávno uverejnila fotku v “Rescue armor”. Ide o oblek Iron Mana, ktorý v komiksoch Tony Stark vyrobil pre Pepper Pots, slúži predovšetkým na vyhľadávanie a záchranu, oblek disponuje napríklad schopnosťou silového poľa. Trailer nám tak môže naznačovať, že Pepper sa vydala do vesmíru aby zachránila svojho budúceho manžela.

9. Strašiak z Thanosovej výzbroje

Komiks Infinity Gauntlet od Jima Starlina je čiastočnou inšpiráciou pre tieto dva Avengers filmy. Komiks skončil porazeným Thanosom, ktorý sa usadil ako farmár na nepomenovanej planéte a svoju zbroj využil ako strašiaka na poli.
V traileri sme sa dozvedeli, že Thanos vo filme zavesil svoju zbroj na klinec resp. na strašiaka. Pravdepodobne to tak ostane, dokým sa nedozvie, že Avengeri sa snažia zvrátiť jeho “lusknutie”.

Brnenie sme si mohli všimnúť už v Avengers: Infinity War, keď si Thanos na konci filmu sadal na verandu.

8. Zničená Rukavica nekonečna

Infinity Gauntlet bol skutý trpaslíkom Eitri, aby dokázal skombinovať moc šiestich kameňov nekonečna a Thanos pomocou neho vymazal polovicu života vo vesmíre. V krátkom zábere z traileru vidíme, že rukavica je stále zničená na Thanosovej ruke. Je možné, že kozmická energia, ktorú rukavica ovládala splynula s Thanosom? Alebo si len Thanos drží Kamene Nekonečna pri sebe, pretože nechce, aby padli do nesprávnych rúk? V krátkom zábere vidíme aj modrý záblesk, čo môže naznačovať, že kamene sú stále aktívne.

7. Shuri sa stala obeťou “lusknutia”

Smútiaci Bruce Banner sa pozerá na zoznam mŕtvych, na ktorom vidíme Scotta Langa a Shuri, mladšiu sestru Black Panthera. Tento záber protirečí vyjadreniam Angela Bassettovej, ktorá uviedla, že jej postava Ramonda a Shuri prežili. Je možné, že nás týmto záberom Marvel zavádza alebo jednoducho herečka nevedela, v ktorej časti filmu sa jej scéna odohráva a preto si myslela, že je Shuri a Ramonda nažive, pričom pokojne mohlo ísť o scény, odohrávajúce sa po zvrátení Thanosovho vyčíňania.

6. Thor smúti nad stratou

Thor toho počas Infinity War stratil hádam najviac. Na začiatku filmu prišiel o svojho brata Lokiho, najlepšieho kamaráta Heimdalla, ktorí boli zavraždení pred jeho očami. A keby to nestačilo, Thor prišiel o polovicu Asgarďanov, pri Thanosovom útoku. Hnev a túžba po pomste mu zatemnila myseľ a po neúspešnom pokuse zabiť Šialeného Titána, Thanos luskol prstami a Thor tak prišiel o svojich pozemských priateľov a ďalšiu polovicu Asgarďanov. Niet divu, že ho v traileri vidíme zasiahnutého žiaľom, ďalší hrdina, ktorý sa zlomil pod ťarchou hrôzostrašnej reality.

5. Nebula spolupracuje s Tonym

Trailer na Avengers: Endgame potvrdzuje, že aj Nebula je na palube Benataru. Bratia Russovci ju nechali prežiť, a to znamená, že je dôležitá pre ďalší vývoj deja, navyše na uniknutom koncept arte ju môžeme vidieť po boku Avengerov.

4. Z Hawkeyea sa stáva Ronin

V Ultimate Comics sa Clint Barton skrýval za alias Ronina. Tým sa stal po tom, ako zahynula celá jeho rodina. Zistili sme takto nepriamo, že Clint prišiel o rodinu? Pravdepodobne áno, naznačuje to aj voice over Kapitána Ameriku, ktorý počas záberov na Hawkeyea prednesie: “Prišli sme o rodinu.”, a keď kamera zaberie Clintovu tvár – “Prišli sme o časť seba.”

Zrejme Clintovi zmizla pred očami manželka a deti, a to ho doviedlo k tomu, aby prevzal novú temnejšiu identitu. Natasha vystopovala svojho starého priateľa až do Japonska, kde v súčastnosti vedie vojnu proti tamojšiemu podsvetiu. Podľa zhrozeného výrazu v Natashinej tvári, Barton upustil uzdu svojmu temnému ja a priamo pred jej očami zabil muža (bez krvi?).

3. Avengeri majú plán

Všetko v traileri smeruje do tejto chvíle, k uisteniu nás, že najmocnejší hrdinovia Zeme majú plán ako zachrániť polovicu všetkých živých bytostí. “Toto je boj nášho života,” hovorí Steve Rogers. Na sebe má kostým z Captain America: Winter Soldier a v ruke kompas s fotkou Peggy Carter. Existuje množstvo teórií, že Avengers: Endgame zahŕňa prvok cestovania v čase a možno to je plán, a toto je scéna v traileri, ktorá naznačuje, že by to tak mohlo byť.

2. Oficiálny názov a nový dátum premiéry

Trailer potvrdzuje názov štvrtého pokračovania Avengers, ktorý sme uhádli už po premiére Infinity War, aj keď bratia Russovci zapierali ako sa len dalo. Názov Endgame je odvodený od vety, ktorú doktor Strange povedal Tonymu po tom, ako dal Time Stone Thanosovi: “Teraz sme v endgame.” Endgame nezaznelo v MCU prvýkrát, kedže v Age of Ultron ho Tony použil po neúmyselnom vytvorení Ultrona.

Prekvapivou správou bol presun premiéry o týždeň skôr, pôvodne bola premiéra naplánovaná na 3. máj. Takto sme sa z nenazdajky ocitli o sedem dní bližšie k premiére, takže už iba 137 dní!

1. Scott Lang sa dostal z Kvantovej ríše

Posledná scéna z traileru nám prezrádza, že Scott Lang prišiel k Avengers základni. V potitulkovej scéne Ant-Man & The Wasp sa Lang vydal do Kvantovej ríše, aby pozbieral “liečivé častice” pre svojho nového spojenca Ghost. Nanešťastie, bol v kvantovej ríši v tom momente, kedy Thanos luskol prstami. Všetci ľudia, ktorí vedeli, kde sa práve Scott nachádza, zmizli a on uviazol v tejto podivnej realite. Iróniou je, že svet predpokladal, že je ďalšou z nespočetného množstva obetí. Jeho tvár je viditeľná na “zozname mŕtvych” v traileri. To je dôvod, prečo Steve Rogers a Black Widow sú tak prekvapení, keď vidia Ant-Mana pred dverami.

Takže ako Scott unikol z Kvantovej ríše? V Kvantovej ríši sa nachádzajú takzvané “časové vortexy”, ktoré podľa Janet Van Dyne môžu človeka preniesť do akéhokoľvek času. Predpokladá sa, že Scott použije jeden z týchto časových vortexov, aby sa dostal z Quantum Realm a potom vyhľadá Avengerov. Otázkou je, v ktorom čase? (Hovorí sa o roku 1983.) Táto scéna podporuje populárne teórie, že Quantum Realm bude kľúčom k porazeniu Thanosa a zvráteniu udalosti z Infinity War.

Prečo je ale v rohu záberu napísane “Archive”? V traileri to vyzerá akoby sa to dialo v prítomnosti, ale keď sa Kapitán opýta, či ide o starú správu, Black Widow mu odpovedá “To sú hlavné dvere.” čím nám neprezradí, či ide o živý záber z bezpečnostnej kamery. Ide o ďalší pokus Marvelu zmiasť fanúšikov? Prezraďte nám čo si myslíte v komentároch.

Film Avengers: Endgame uvidíme v kinách od 26. apríla 2019 aj vo formáte IMAX.

Zdroj: screenrant.com, comicbook.com, looper.com, Emergency Awesome

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.