11 postrehov zo Super Bowl traileru Avengers Endgame

Aké tajomstvá nám odkryl televízny trailer na film Avengers Endgame? Prvý trailer Avengers: Endgame ukázal pozostalých hrdinov zarmútených smrťou svojich kamarátov. Tonyho Starka a Nebulu uväznených vo vesmíre na palube lode Strážcov Galaxie, bez jedla a vody a s kyslíkom na jeden deň. Aj keď nový trailer na prvý pohľad neodkryl o nič viac informácii, dá sa z neho vyčítať, ako sa Najmocnejší hrdinovia sveta vyrovnajú s “lusknutím” a ako ho zvrátia.

Článok bude obsahovať spoilery a špekulácie na základe uniknutých informácii.

Mŕtvi Avengeri

V prvých sekundách pred logom sme videli 5 krátkych záberov z predošlých filmov. Sú to mŕtvi Avengeri, a to konkrétne Wasp, Nick Fury, Guardians of the Galaxy (mínus Rocket), Black Panther a Spider-Man.

New York je ľudoprázdny po Thanosovom lusknutí

Trailer bol uverejnený počas Super Bowlu, preto ho Marvel pojal trochu tematicky a ukázal nám prázdny štadión v New Yorku. Je to symbol, ktorý hovorí divákom, že MCU sa stalo miestom bez zábavy a radosti.

Niektorí ľudia sa cez to preniesli, ale my nie…my nie.

Avengeri sú hlboko zasiahnutí genocídou polovice vesmíru. Odmietajú prijať túto novú krutú realitu a stále sa snažia zvrátiť hrozné udalosti.

Tony Stark spolupracuje s Nebulou

Už v prvom traileri sme ich mohli vidieť v jednej lodi, teraz ich vidíme aj na spoločnom zábere. Záber pripomína scénu z Iron Man 1, kde zajatý Tony Stark nečakal na záchranu a vyrobil si prvý oblek Iron Mana. Tony a Nebula na smrť určite čakať nebudú.

Avengeri pred Avengers Compound

Na tejto scéne je najzaujímavejšia medzera medzi Bannerov a Rhodeym. Zdá sa akoby Marvel vyretušoval jednu postavu zo záberu aby neprezradil významnú časť zápletky. Okrem toho to vyzerá akoby niekto prilietal na Zem. Bude to Tony a Nebula? Captain Marvel? A kto bol z odstránený zo záberu?

Rocket

Rocket prežil ako jediný zo Strážcov Galaxie. Rocketovi ostal už iba Thor, preto si myslíme, že Rocket sa v tomto zábere nachádza v rovnakej scéne ako Thor a vo filme budú mať spoločnú cestu. Za zmienku stojí aj fakt, že Rocket má prvý raz vo filme kostým z komiksov.

Každý sa s realitou vyrovnáva po svojom

Black Widow sa chodí vyventilovať na strelnicu, Steve Rogers chodí na skupinovú terapiu, Thor brázdi vesmír, Clint Barton zmenil identitu…
Natasha má v scéne dlhšie vlasy ako v Infinity War, ďalší dôkaz, že sa dočkáme časového skoku niekoľko mesiacov po Infinity War.

Ant-Man a War Machine

Tento záber nám možno zodpovedal otázku z prvého traileru: “Ide o živý záber z bezpečnostnej kamery?” Za predpokladu, že nás Kevin Feige nezavádzal a trailer je naozaj zostrihaný z prvých 15 minút, zrejme ide o živý záber a Scott sa nachádzal v súčastnosti pred dverami základne Avengerov.

Zničený Thor so Stormbreakerom v ruke

Hľadá Thor nové miesto pre zvyšných Asgarďanov? Prežil niekto z Asgarďanov? Minimálne jeden Asgarďan prežil, herečka Tessa Thompson, ktorá si zahrala Valkyrie v Thor Ragnarok je potvrdená pre Endgame. Stormbreaker dokáže zavolať Bifrost, preto sa Thor môže nachádzať kdekoľvek vo vesmíre.

Captain America má späť svoj štít

Steve Rogers sa po filme Captain America: Civil War vzdal identity Kapitána Ameriku a prestal nosiť jeho ikonický štít. V Avengers Endgame sa Steve chopí štítu a znovu vykročí, ako symbol novej nádeje.

Avengerom svitá nová nádej

Podľa traileru to vyzerá tak, že nový tím Avengerov tvorí Captain America, Thor, Black Widow, Rocket, Ant-Man a War Machine. V zábere chýbajú štyria hrdinovia, ktorých sme už v traileroch videli: Iron Man, Nebula, Ronin a Bruce Banner. Chýba aj Captain Marvel, ktorá sa možno objaví až po tejto scéne.

Aj keď vidíme len obrysy postáv, môžeme predpokladať, že Avengeri majú oblečené nové Quantum Realm obleky. Totiž podľa uniknutých obrázkov hračiek z Avengers Endgame, Thor nemá na svojom kostýme plášť tak isto ako v tomto zábere. Ak je to tak, ide kľúčovú scénu, kde sa Avengeri chystajú vstúpiť do Kvantovej ríše. Odpoveď na otázku “Prečo sa v zábere nenachádza Bruce Banner?” môže byť veľmi jednoduchá. Niekto musel zostať mimo Kvantovej ríše, aby mohol ovládať Kvantový Tunel a v prípade núdze ich odtiaľ vytiahnuť.

Film Avengers: Endgame zavíta do našich kín 25. apríla 2019 aj vo formáte IMAX.

Zdroj: Screenrant.com

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.