11 vecí, ktoré ste si nevšimli v teaseri na 2. sériu Stranger Things!

30 sekundový teaser trailer na Stranger Things zdanlivo neukázal veľa, ale keď si ho pozriete spomalene niečo sa tam dá spozorovať. Poďme si rozobrať, čo sme si všimli.

Trailer začína reklamou z osemdesiatych rokov na obľúbené sušienky Jedenástky. Reklama neslúži len ako narážka na sušienky Eggo, ale aj na monštrum, ktoré neskôr v traileri uvidíme. V plnej dĺžke reklamy sa totiž hlavné postavy rozprávajú o zeleno-fialovom monštre s miliónmi nôh.


Vo videu vidíme chalanov v cosplayi Ghostbusters, ktorý mali premiéru 8. júna 1984. Otázkou je, či ich halloweenske kostýmy náhodou nemajú dvojaký účel a nechystajú sa skrotiť nejakých duchov.

Ďalšia otázka, kto je ten štvrtý Krotiteľ duchov? Ak je to Will, tak prečo neukázali jeho tvár? Jedným z odhadov môže byť, že sa jedná o novú postavu Max. “Max je 12-14 ročné sebavedomé dievča, ktoré sa viac baví chlapčenskými vecami ako tými dievčenskými.” – tak tvorcovia seriálu opísali novú hlavnú postavu v januári. Ďalším vodítkom k tejto teórii je, že prvá epizóda druhej série sa bude volať “Madmax” (Narážku hádam všetci chápeme). V 16 sekunde vidíme plačúcu neznámu postavu, môže to byť Max?

VIAC:  Čo znamená prekvapivé cameo v seriáli WandaVision pre budúcnosť MCU?


V tomto zábere vidíme Jima Hoppera v chate. Záber môže byť z epizódy sedem, ktorá nesie názov The Secret Cabin. Určite si teda pozrite horory z osemdesiatych rokov, lebo tajná opustená Chatka uprostred lesa smrdí ako Lesný duch.


Tak a poďme k tej Jedenástke. V ôsmej sekunde vidíme jasný záber na Eleven, v zábere si môžeme všimnúť krvácajúci nos a väčšie vlasy. Tým máme oficiálne potvrdený jej návrat v druhej sérii aj keď to asi nikoho neprekvapilo.


V zábere s monitormi si môžeme všimnúť v pravom hornom rohu, že si chlapci z laborky nainštalovali novú kameru. Kamera zachytáva kanalizáciu, vďaka ktorej Eleven ušla v prvej sérii. Z monitorov vieme, že druhá séria sa odohráva 30. októbra 1984 teda menej ako rok po prvej sérii, tá začala 6. novembra 1983.

VIAC:  Seriál The Falcon and The Winter Soldier dostáva dátum premiéry

Na spodnom monitore vidíme chlapca na lôžku, Willa, so svojou matkou Joyce, chlap v bielom plášti je Paul Reiser z Votrelcov. Zahrá si doktora Owensa, ktorý prišiel upratať bordel po prvej sérii.

Nakoniec vidíme ako Will stojí pred dverami a vonku sa v červenej hmle približuje monštrum. Môže sa jednať o víziu budúcnosti? Je svet v nebezpečí? Alebo je to len spôsob ako sa Willov mozog vyrovnáva s návratom zo sveta Upside/Down? Aké sú odpovede na tieto otázky nemám poňatia, ale celá scéna je pravdepodobne odkaz na film Blízke stretnutie tretieho druhu, možno by nebolo zle si ho znovu pozrieť.

No a na koniec dva odkazy na popkultúru osemdesiatych rokov, Jim Hopper ako Indiana Jones a neznáma postava s plameňometom ako vo Votrelcoch.

Druhú sériu uvidíme na Halloweena, 31. októbra 2017.

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.