15 pripravovaných filmov od Marvelu

Marvel patrí medzi najúspešnejšie filmové štúdia všetkých čias. Ich filmy sa stávajú hitmi ihneď potom, čo prídu do kín, no niektoré dokonca ešte predtým. Preto sa nemôžme diviť, že po úspechu ich zatiaľ najväčšieho filmu Avengers: Infinity War prichádzajú s ďalšími a ďalšími projektmi, ktoré si Marvel a Fox pripravili pre fanúšikov do blízkej budúcnosti. Niekoľko filmov bolo však iba predbežne oznámených, takže ich výroba je zatiaľ otázna.

15. Multiple Man 

Pripravovaný projekt Multiple Man pochádza zo sveta X-Menov, keďže ide o mutanta, ktorý si dokáže vytvoriť kópie svojho tela. Hlavnú úlohu vo filme stvárni James Franco, ktorého môžeme poznať z trilógie Spider-Mana alebo z filmu The Disaster Artist. Film však zatiaľ nepozná meno režiséra, no Allan Heinberg, ktorý pracoval na DC projekte Wonder Woman, je pripravený napísať prvý scenár. Ďalší mutant od Foxu v štýle Deadpoola?

14. Blade

Trilógia Blade s Wesley Snipesom, ktorá odštartovala v roku 1998 a skončila v roku 2004, nevyužila všetok potenciál komiksového lovca upírov. Teraz však nastáva ten správny čas, aby bol Blade opäť zaradený do Marvel Universa. Herec John Boyega sa približne pred dvoma mesiacmi stretol s vedením Marvelu ohľadom novej úlohy. Fanúšikovia si ho ihneď spojili s mladšou verziou Bladea, no túto skutočnosť zatiaľ sám popiera.

13. House of M

Scarlet Witch a Vision síce patria medzi Avengerov, no fanúšikovia ich vnímajú zatiaľ ako okrajových hrdinov tímu. To sa však môže zmeniť filmom House of M, ktorý sa zameriava na dimenziu, kde sú mutanti dominantným druhom na Zemi. Avengeri a X-Meni spolupracujú na vrátení sveta do normálu. Taktiež by sa film venoval romantike medzi Wandou a Visionom. Dočkáme sa teda nakoniec spojenia sveta X-Menov s Marvel Universom?

12. Reboot X-Menov

Fanúšikovia už dlho čakajú na návrat X-Menov späť do štúdií Marvelu, no teraz to je len otázkou času, kedy sa tak naozaj stane. Riaditeľ Marvelu Kevin Feige totiž tvrdí, že ďalšia fáza X-Menov už nebude vo vlastníctve Foxu. Bude to však nejaký ten čas trvať, pretože najskôr sa musia štúdia dohodnúť na obchode, ktorý práve prebieha medzi spoločnosťami Disney a Fox, a ktorého suma sa navŕšila pred pár dňami až na 71 miliárd dolárov.

11. Reboot Fantastickej štvorky

Spomínaný obchod sa týka taktiež Fantastickej štvorky, ktorej práva vlastnilo doteraz štúdio Fox. Ako vieme, Fantastická štvorka zažívala vo Foxe jeden neúspech za druhým, no to sa však môže zmeniť pripojením slávnej rodiny superhrdinov k Marvel Universu. Marvel pred nedávnom vrátil Fantastickú štvorku do komiksov a Kevin Feige taktiež potvrdil, že ich film majú v pláne vyrobiť, no niekoľko rokov to ešte stále potrvá.

10. Doctor Doom

Po veľkom neúspechu Fantastickej štvorky v roku 2015 sa chce Fox opäť pokúsiť o úspech v pripravovanom filme Doctor Doom. Avšak obchod o práva skomplikoval situáciu, v ktorej sa Fox momentálne nachádza, no podľa štúdia sa na filme neprestáva pracovať. Marvel by však po Infinity War potreboval priviesť na plátna ďalšieho veľkého záporáka, ktorým môže byť aj Doctor Doom, ďalšia špičková postava z komiksov po Thanosovi.

9. Ms. Marvel

Súvisiaci obrázok

Začiatkom budúceho roku príde do kín hrdinka Captain Marvel teda Carol Denvers, no štúdio Marvel má v pláne priviesť do filmového vesmíru Ms. Marvel, vlastným menom Kamala Khan. Táto hrdinka pochádza z Blízkeho východu a schopnosti nadobudla taktiež ako Captain Marvel genetickou úpravou rasou Kree. Miluje Avengerov a je posadnutá superhrdinskou kultúrou rovnako ako Peter Parker. Film zatiaľ nepozná režiséra.

8. Kitty Pryde

Aj keď Fox práva na X-Menov pomaly stráca, stále existuje niekoľko projektov v spolupráci so štúdiom Marvel. Jedným z nich je aj pripravovaný film Kitty Pryde, ktorý by mal režírovať Tim Miller, známy tiež ako režisér filmu Deadpool. Film má označený číslom 143, čo odkazuje na komiks Uncanny X-Men #143, ktorý je ladený do hororového štýlu v hlavnej úlohe s Kitty Pryde. Bude teda práve horor nový smer X-Men série?

7. X-23

Ďalším projektom Foxu v spolupráci s Marvelom by mal byť film o nádejnom nástupcovi Wolverina. Záverečný príbeh Wolverina – film Logan, bol kritikmi pozitívne prijatý, o čom svedčí aj nominácia na Oscara, no v tomto filme sme prvýkrát mohli vidieť Loganovu dcéru Lauru, ktorá sa stala fanúšikmi veľmi obľúbená. X-23 má potenciál priniesť nové a kvalitné pokračovanie X-Menov aj do Marvel Universa, no o projekte vieme málo.

6. Silver and Black

V októbri uvidíme film Venom od spoločnosti Sony, avšak štúdio taktiež pripravuje v spolupráci s Marvelom projekt Silver and Black, ktorým rozširuje svoj malý filmový vesmír. Silver Sable a Black Cat sa vo filme zapletú do medzinárodnej špionáže, avšak to je asi všetko, čo tvorcovia zatiaľ prezradili o filme. Poznamenali však, že príbeh filmu sa nebude spájať s Marvel Universom, no Venom a Spider-Man naznačujú pravý opak. Film má premiéru naplánovanú na rok 2019.

5. Black Widow

Súvisiaci obrázok

Marvel sa konečne dopracoval k sólovému filmu Black Widow. Stretol sa už s takmer sedemdesiatimi režisérmi a momentálne sa pracuje na scenári. Príbeh by sa mal odohrávať v minulosti, takže sa môže zamerať na priateľstvo s Hawkeyeom, no do príbehu môžu zapojiť aj Winter Soldiera. Film má byť ladený do špionážneho thrilleru, čo udrží viacerých fanúšikov napätých až do premiéry, ktorá je naplánovaná na rok 2020.

4. X-Force

X-Force bude ďalším filmom, v ktorom uvidíme obľúbeného Deadpoola. Ryan Reynolds pracuje na filme tiež ako scenárista a pomocný režisér spolu s Drewom Goddardom. X-Force je vojenská skupina určená na zneškodňovanie nebezpečných mutantov. Ryan Reynolds taktiež zaručil R-rating tomuto filmu. Zatiaľ nepoznáme žiadne informácie o treťom pokračovaní Deadpoola, takže X-Force bude pravdepodobne nástupcom série.

3. Doctor Strange 2

Pokračovanie Doctora Strangea nie je ešte oficiálne potvrdené, no scenárista Robert C. Cargill spolu so Scottom Derricksonom tvrdia, že príbeh je pripravený na spracovanie. Film má zahŕňať Dream Dimension a jeho vládcu Nightmarea, no taktiež by sa mal v príbehu objaviť aj Mordo z prvého dielu, s ktorým majú veľké plány. Doctor Strange nebol síce až takým trhákom ako Black Panther alebo Spider-Man, avšak pokračovanie by si určite zaslúžil.

2. Nova

Marvel sa každým filmom približuje viac a viac k vesmírnym priestoru, a preto je príchod Novy fanúšikmi veľmi očakávaný. Kevin Feige sa vyjadril na jeho adresu, že má potenciál vstúpiť do Marvel Universa skôr, než ako sa čakalo. Nova by sa mohol objaviť už v tretích Strážcoch galaxie alebo v skoršom projekte. Taktiež nevieme, ktorá verzia Novy sa vo filme objaví, pretože je niekoľko osôb, ktoré sa stali týmto galaktickým hrdinom.

1. Strážcovia galaxie 3

Strážcovia galaxie budú pokračovať už tretím dielom ako druhý film v štvrtej fáze Marvel Universa hneď po filme Spider-Man: Homecoming 2. Film by mal začať točiť už budúci rok s režisérom Jamesom Gunnom. Ako vieme, v Infinity War prežil z pôvodného zloženia Strážcov iba Rocket a taktiež Nebula. Avšak Thanosove “lusknutie“ by nemalo zabrániť návratu týchto hrdinov. Film by tiež mohol konečne predstaviť Adama Warlocka.

Zoznam obsahuje niekoľko filmov od štúdia Fox, keďže miliardový obchod so spoločnosťou Disney stále prebieha a zatiaľ nevieme, kedy sa práva na X-Menov a na Fantastickú štvorku opäť dostanú do rúk Marvelu.

zdroj: screenrant.com

Erik

Erik

Určite si prečítaj

Charles Burns – Génius, ktorý je možno predlohou pána Burnsa

S Charlesom Burnsom sa spája jedna zaujímavá konšpiračná teória (áno, aj my komiksoví fanúšikovia máme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.