20 najlepších hororov na slovenskom Netflixe (1. časť)

Byť hororovým nadšencom na Slovensku nie je vždy ľahké. Do kín sa dostávajú len tie najväčšie a “najbombastickejšie” horory, ktoré sú často len remakom klasík. A tie, pravý hororový fanúšik videl už minimálne desaťkrát, a teda je v kinách ťažké nájsť zaujímavý a originálny horor. Na to, aby sme si užili zaujímavý horor ale nemusíme ísť len do kina! Vybral som pre vás najlepšie resp. najzaujímavejšie horory, ktoré nájdete na slovenskom Netflixe a môžete pri nich stráviť pekných pár večerov.

1. Velvet Buzzsaw

Jake Gyllenhaal a Zawe Ashton žiaria v tomto netradičnom horore, ktorý sa neberie príliš vážne a poslúži ako príjemná “jednohubka” na dlhý večer. Hlavná hrdinka Josephine nachádza niekoľko obrazov, ktoré po sebe zanechal nedávno zosnulý maliar. V závete vyjadril svoje prianie, aby boli všetky obrazy po jeho smrti zničené. Josephine si však z toho nič nerobí a rozhodne sa všetky obrazy jeden po druhom rozpredať. Obrazy sú však prekliate a zábava týmto len začína.

Velvet Buzzsaw je vo veľa ohľadoch priemerný horor, ktorý neurazí ani neohúri, s niekoľkými vizuálne veľmi podmanivými scénami a fantastickým hereckým obsadením.

2. Annihilation

Ak ste ešte nevideli Annihilation, určite to čím skôr napravte. Toto sci-fi, ktoré veľmi vhodne kombinuje tradičný, “starý” prístup na štýl kultovej Veci a zároveň kvalitné sci-fi, ktoré vyžaduje diváka, ktorý sa nebojí rozmýšľať (ako napr. v poslednej dobe úspešný Arrival). Natalie Portman hrá vedkyňu, ktorá sa vydáva preskúmať neznámy ekosystém nazývaný Area X a v tom sa navždy stratil každý okrem jej manžela. Ten sa však vrátil značne poznačený a tak sa naša hlavná hrdinka rozhodne na vlastnú päsť zistiť, čo sa v neznámom ekosystéme odohráva.

Annihilation je skvelým a veľmi znepokojivým snímkom, v ktorom si svoje nájde aj náročnejší divák.

3. Autopsy of Jane Doe

Autopsy of Jane Doe je vskutku netradičným hororom. Na mieste masovej vraždy je nájdené neidentifikované ženské telo, ktoré je prevezené do márnice. Tam neznámej dajú generické meno Jane Doe. Pri pitve dvaja hlavní hrdinovia nachádzajú mnohé zvláštne fakty, ktoré ich mätú – Jane má spálené pľúca, akoby zhorela, dorezané vnútorné orgány, chýbajúci jazyk a rozdrvené zápästia aj členky, aj napriek tomu, že na nej nie je možné bádať žiadne viditeľné vonkajšie poranenia. Ten pravý horor začína až v tejto chvíli, pretože Jane Doe rozhodne nie je len tak obyčajnou mŕtvou ženou.

Autopsy of Jane Doe je napínavý film so skvelou atmosférou, ktorý istotne poteší každého fanúšika hororov.

4. The Perfection

Pri The Perfection by bolo najlepšie, keby vám o filme nepoviem vôbec nič, aby ste netušili čo presne čakať. Len tak totiž môžete naplno precítiť tento film, ktorý ťažko žánrovo zadefinovať. V skratke ale možno prezradiť, že ide o film o dvoch absolventkách prestížnej súkromnej hudobnej školy (Logan Browning a skvelá Allison Williams, známa z filmu Get Out), a ich vzťahu ku svojim učiteľom, škole, sebe navzájom a aj hudbe ako takej. Veľmi atypický film s dobrým hereckým obsadením a miestami skutočne nepredvídateľným dejom.

The Perfection určite stojí za pozretie a opäť vás nabádam, aby ste si rozhodne o filme dopredu nič nehľadali, aby ste sa vyhli spoilerom.

5. Case 39

Prípad číslo 39 je v dnešnej dobe už možno považovať za starší film. Fantastická Renee Zellweger v ňom hrá sociálnu pracovníčku Emily, ktorá v dobrej vôli ponúkne útočisko u seba doma malému dievčaťu s neznámou minulosťou Lilith (Jodelle Ferland, známa napr. zo Silent Hill). Tento naoko nevinný dobrý skutok bude mať však desivé následky.

Overený a desivý film, v ktorom opätovne žiari niekdajšia detská hororová hviezdička Jodelle Ferland a opäť jej rola desivého malého dievčatka sadla ako uliata.

6. IT: Part I.

Tento film snáď ani nie je potrebné predstavovať. Skvelé spracovanie kultovej klasiky Stephena Kinga o desivom vraždiacom klaunovi Pennywiseovi, ktorý na seba berie podobu toho, čoho sa človek najviac bojí, patrilo ku divácky najúspešnejším hororom predchádzajúcich rokov a čo nevidieť do kín dorazí aj jeho druhý diel.

Tento film stojí za to, či už si ho pozeráte prvýkrát alebo si ho chcete len pripomenúť pred uvedením Partu II. do kín.

7. Zombieland

Je tu niekto, kto ešte nevidel Zombieland? Ak áno, okamžite to utekajte napraviť! Táto čierna komédia o tom, že najťažšie počas zombie apokalypsy je ukojiť svoju túžbu po Twinkies je dodnes považovaná za jednu z najlepších hororových komédií všetkých čias. Vizuálne pôsobivé gore sa mieša s absurditou tejto situácie a hlášky fantastická hlavná štvorica Woody Harrelson, Abigail Breslin, Jesse Eisenberg, Emma Stone spolu s nestarnúcim Billom Murrayom dávajú skoro ako na bežiacom páse. Onedlho nás navyše čaká pokračovanie!

Zombieland je skrátka klasika, pozretím ktorej nikdy neurobíte chybu!

8. Kruh

Je nutné predstavovať túto klasiku? Americký remake hrôzostrašného japonského hororu o malom dievčatku, ktoré vylieza z televíznej obrazovky a vraždí pomocou prekliatej videokazety je dnes už absolútnou kultovou klasikou. Práve tento film ma kedysi dávno v konečnom dôsledku priviedol k hororom. Naomi Watts v tomto filme žiari ako Rachel, novinárka, ktorá sa snaží so svojim ex-priateľom Noahom (Martin Henderson) a ich spoločným synom Aidenom (David Dorfman) uniknúť smrtiacej kliatbe.

Kruh je fantastickou americkou poctou tzv. J-hororu (japonskému hororu).

9. The Babysitter

The Babysitter je skrátka nálož. Hororová komédia s fantastickou Samarou Weaving (neter známejšieho Huga Weavinga) v hlavnej role bola jedným z najpríjemnejších prekvapení, ktoré hororová produkcia Netflixu v posledných rokoch priniesla. Babysitterka Bee (Samara Weaving) sa má postarať o Colea (Judah Lewis), avšak hneď, ako sa zotmie, sa všetko v tomto príbehu prevráti naruby a vy sa budete miestami báť a miestami dusiť od smiechu. Fantastický film. Navyše Samara Weaving má potenciál stať sa našou novou obľúbenou hororovou herečkou, keďže v súčasnosti žiari v kinách ako Grace v hororovej komédií Ready or not.

10. Dracula

Ďalšou absolútnou klasikou je fantastické spracovanie románu Brama Stokera. V role grófa Draculu sa nám v tomto filme od F. F. Coppolu predstavil skvelý Gary Oldman. Utrápeného Jonathana Harkera a jeho snúbenicu Mínu si zahrali Keanu Reeves a Winona Ryder. Títo traja rozohrávajú šialený gotický horor zasadený do krásnych scenérií Viktoriánskeho Anglicka. Brilantné spracovanie úžasného hororu, ktoré ocení každý fanúšik tajomnosti.

HB

Avatar
Fanúšik fantasy, sci-fi, hororov, trilerov, komiksov, mangy, anime a jednoducho všetkého geekovského.

Určite si prečítaj

Netflix pripravuje skvele vyzerajúci zombie seriál

Zdá sa, že najbližšia doba v zombie subžánri hororu bude patriť Južnej Kórei. Po traileri …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.