20 skrytých odkazov a faktov vo filme Avengers: Infinity War

K filmu Avengers: Infinity War nie je čo dodať – bol jednoducho skvelý. Marvel nám dokázal aj po desiatich rokoch, že kvalita filmov jedného z najväčších a najziskovejších filmových štúdií po tak dlhom čase stále neklesla a desiate výročie filmového vesmíru oslávil najlepšie, ako sa len dalo. Tento veľkolepý film nám však aj ponúkol niekoľko zaujímavých a hlavne skrytých záberov a odkazov, ktoré si popri sledovaní obzvlášť plynulého príbehu, aký mal Infinity War, len tak nevšimnete.

20. Thorova nová zbraň

Thorova nová zbraň Stormbreaker bola odhalená už dlho pred samotným filmom. Niektoré skoré náhľady filmu alebo rôzne koncepty zobrazovali Thora s novým predmetom. Nakoniec aj niekoľko zberateľských figúrok túto informáciu potvrdili. Film Thor: Ragnarok nám tiež prezradil, že Thorova pravá sila nepochádza z kladiva Mjolnir, takže vracať sa opäť k novej zbrani bolo pre divákov mätúce. Nová zbraň Stormbreaker však nepochádza úplne z komiksov, ale bola pre film iba upravená.

19. Beta Ray Bill

Fanúšikovia už dlhý čas čakajú na predstavenie filmovej verzie hrdinu s menom Beta Ray Bill. Odkaz na jeho príchod do MCU sme dostali opäť vo filme Thor: Ragnarok, kde veža na planéte Sakaar zobrazujúca najsilnejších bojovníkov ukrývala aj hlavu práve Beta Ray Billyho. V komiksoch Beta Ray Bill porazil Thora v súboji o jeho silu boha. Neskôr mu Odin dokonca podaroval zbraň vytvorenú tými istými trpaslíkmi, ktorí vyrobili Mjolnir. Názov zbrane? Stormbreaker.

18. Planéta Vormir

Existovalo množstvo teórií o polohe kameňa duše, no nikto azda nepredpovedal, že miesto, na ktorom sa nakoniec ukrýval, bolo súčasťou omnoho väčšieho tajomstva. Planéta Vormir existuje v Marvel komiksoch už nejaký ten čas. Avengers sa dokonca na tejto planéte stretli v súboji s domácimi obyvateľmi, teda s plazivými transformujúcimi tvormi. Avšak planéta sa nachádza v galaxii Kree, do ktorej patrí aj dobyvateľ Ronan, takže je možné, že ho niekedy v budúcnosti, okrem filmu Captain Marvel, ešte uvidíme.

17. Flash Gordon

Ako sme mohli vidieť už v druhom traileri a nakoniec aj vo filme, Iron-Man nebol príliš nadšený so spolupráci s Peterom Quillom, teda so Star Lordom. A preto ani niet divu, že práve Tony Stark bol tým, ktorý si z neho bez problémov vystrelil. Nazval ho “Flashom Gordonom“. Hrdina 80. rokov bol totiž náhle poslaný do vesmíru bez spôsobu na návrat domov. Star Lord bol taktiež znenazdania unesený zo Zeme do vesmíru bez možnosti návratu.

16. Zune Music

Soundtrack oboch Strážcov galaxie patrí medzi tie najdôležitejšie prvky týchto filmov. Hudba filmov sa skladá z rôznych hitov prevažne zo 70. rokov a sú zoradené na dvoch audiokazetách, ktoré Star Lordovi podarovala jeho matka, s názvom Awesome Mix. Avšak v druhých Strážcoch galaxie mu podaroval Yondu viac ako 300 skladieb na prehrávači Zune a debutovú pieseň “The Rubberband Man“, pochádzajúcu zo zoznamu, sme mohli počuť už v prvej scéne Strážcov galaxie v Infinity War.

15. Thor a jeho oko

Je známe, že expert na zbrane a výbušniny Rocket Raccoon musí za každú cenu získať to, čo ho na prvý moment zaujme. Prevažne ide o kovové časti tela, ako sme mohli vidieť v prvých Strážcoch galaxie, keď iba zo zábavy získal pomocou Star Lorda kovovú nohu jedného z väzňov. V pokračovaní mu však Groot priniesol umelé oko jedného z Ravagerov a po príchode jednookého Thora v Infinity War na loď Strážcov mu práve toto oko ponúkne.

14. Spider-Sense

Spider-man sa v Infinity War stal konečne pravým Avengerom, no to nie je jediné, kvôli čomu mali fanúšikovia zo Spider-Mana takú radosť. Po prvýkrát totiž Peter Parker využil svoj pavúči zmysel, ktorý mu pomohol odhaliť nebezpečenstvo mimozemskej lode ešte predtým, než ju ľudia spozorovali nad New Yorkom. Spider-Sense je už legendárnou súčasťou Spider-Mana v komiksoch, animovaných seriáloch, videohrách a teraz aj v najnovšom filmovom spracovaní.

13. Spider-Manové mechanické nohy

Ďalšou novinkou Spider-Mana bol jeho nový oblek, u ktorého sme prvý raz mohli vidieť jeho doplňujúce mechanické nohy. Avšak množstvo fanúšikov si pri informácií, ktorá odhalila Spider-Mana vo filme Captain America: Civil War, domyslela, že práve tu uvidia jeho Iron Spider Armor, ktorý mu podaroval Tony Stark. No v Infinity War sa konečne predstavil v plnej sile, i keď nie úplný červeno-zlatý oblek od Iron-Mana, ako ho poznáme z komiksov

12. Stan Lee

Stan Lee je pre Marvel tá najdôležitejšia osobnosť, pretože vytvoril prevažnú časť superhrdinov ako Spider-Man, Hulk, Iron-Man alebo Daredevil. Preto mu patrí v každom filme od Marvelu krátka scéna, v ktorej sa vždy objaví ako iná osoba. Avšak v pokračovaní Strážcov galaxie sa ocitá v spoločnosti Watcherov, ktorí majú za úlohu pozorovať aktivitu superhrdinov na Zemi. Preto scény Stana Leeho získali hlbší význam a v Infinity War sa ujal role vodiča školského autobusu, v ktorom sa nachádza aj Spider-Man.

11. Votrelec

Peter Parker patrí k milovníkom kultových filmov, čo dokáže Marvel naozaj vtipne využiť. Vo filme Captain America: Civil War dokázali Ant-Mana poraziť iba vďaka Spider-Manovi, ktorý si spomenul na ničenie bojových strojov AT-AT zo série Star Wars. Tentokrát sa Avengeri nachádzajú vo vesmíre, kde Ebony Mawa porážajú tak, že ho vypustia do okolitého vesmírneho priestoru, ktorý ho následne zmrazí a zabije. Kráľovná vo filme Votrelci zomiera takým istým spôsobom.

10. White Wolf

Potitulková scéna filmu Captain America: Civil War zobrazila zmrazenie Winter Soldiera vo Wakande. Nikto netušil, kedy sa Bucky Barnes vráti späť, no film Black Panther nám ponúkol záverečnú scénu, kde môžme vidieť Buckyho prebúdzajúceho sa vo Wakande. Miestne deti ho v tom istom momente nazvali White Wolfom. V komiksoch je White Wolf priateľ Black Panthera a vedúci Wakandskej bezpečnosti. Taktiež si oblieka jedno z brnení. V Infinity War však dostal iba novú mechanickú ruku.

9. Armáda Outriderov

Infinity War nám poskytla pohľad na jeden z najlepších a najväčších súbojov v celom Marvel Universe. Captain America a ďalší členovia Avengerov, Black Panther a armáda Wakandy stoja proti stovkám Outriderom. Títo členovia Thanosovej armády slúžia na dobývanie planét, ničenie a zabíjanie. Čo je však hlavné, sú ochotní zomrieť iba preto, aby splnili úlohu, ktorú im zadal Thanos. Preto sa vo filme vrhajú z vlastnej vôle do silového štítu, ktorý ich zabíja.

8. Red Skull

Red Skull sa snažil v prvom Captainovi Americovi ovládnuť silu Tesseractu, v ktorom sa nachádzal jeden z kameňov nekonečna. Avšak všetko nasvedčovalo tomu, že pri tomto pokuse bol Red Skull zničený. No v Infinity War sa dozvedáme, že bol Tesseractom iba premiestnený na planétu Vormir, kde mal za úlohu strážiť kameň duše. Bytostiam, ktoré chcú tento kameň získať, vysvetľuje, aké utrpenie musia predtým zažiť, ako to bolo aj v prípade Thanosa.

7. Thanos a jeho otec

V jednom z momentov filmu bolo na okamih spomenuté meno A’lars, ktoré patrí Thanosovmu otcovi. Pred niekoľkými mesiacmi sa uskutočnila diskusia o budúcich filmoch Marvel Universa. A práve táto cudzinecká vesmírna rasa, do ktorej patrí aj Thanosov otec A’lars, bola navrhnutá na ďalšie budúce filmové spracovanie. Takže spomienka na Thanosovho otca v Infinity War je pravdepodobne iba prvým krokom na uskutočnenie tohto filmu.

6. “Farmár Thanos“

Ako všetci už vieme, Thanos je úplne odlišný záporák, než všetci ostatní, akých sme v Marvel filmoch mohli vidieť. Jeho úloha skončila na konci Infinity War, a preto sa usídli na odľahlom a pokojnom mieste, kde s pocitom spokojnosti pozerá na západ slnka a rozmýšľa nad obnoveným vesmírom. V komikse sa dokonca ocitá na izolovanej farme, kde osamote žije dlhé roky a je zobrazený ako “farmár Thanos“.

5. Soulworld

Ani Thor nedokázal zabrániť Thanosovi v hroznom končiacom okamihu filmu, ktorým docielil svoj zámer. Takmer polovica vesmíru je zničená a nikto nevie, čo bude nasledovať. Avšak na konci sa Thanos ocitá na bližšie neurčitom mieste spolu s malou Gamorou. Toto miesto sa nachádza vnútri kameňa duše. Ide teda pravdepodobne o Soulworld, ktorý slúži ako nebo pre bytosti, ktoré boli kameňom pohltené, takže všetci, ktorých sme videli vo filme zomrieť, sa nachádzajú práve tam.

4. Vision a jeho biely vzhľad

Vision patrí medzi hrdinov, ktorí najviac vychádzajú z ich knižnej predlohy. Jeho charakteristický oblek, v ktorom sa objavuje vo všetkých filmoch, však nie je jeho jediný. V komiksoch totiž používa aj biele sfarbenie, mohli sme ho vidieť práve na konci Infinity War, keď po neúspešnom pokuse Scarlet Witch zničiť kameň na Visionovej hlave prichádza Thanos a tento kameň jednoducho vytrhne. Následne nehybný Vision zmení farbu na bielu, čo si veľa divákov popri zomieraní hrdinov nevšimlo.

3. Originálny oblek Captaina Americu

Originálny oblek alebo brnenie, ktoré používa Captain America v komiksoch, nebolo vo filme nikdy použité, z čoho bolo mnoho fanúšikov sklamaných. No tento typ obleku ani nie je pre film použiteľný. Od filmu Avengers: Age of Ultron sa postupne komiksový vzhľad Captaina Americu začal vytrácať, no teraz vieme, že ho po celý ten čas chránilo legendárne šupinovité brnenie z komiksu, ktoré mal nasadené pod hlavným oblekom.

2. Lady Death ako nová súčasť MCU?

Red Skull sa v Infinity War predstavil ako sprievodca kameňa duše, avšak je tu istá podobnosť, ktorá naznačuje, že je oveľa dôležitejšou postavou v Marvel filmovom vesmíre. V komiksoch zapríčinila zničenie polovice vesmíru Lady Death, alebo Smrť. Oživila Thanosa a ten pod vplyvom lásky zoskupil všetky kamene nekonečna a vyhubil polovicu vesmíru. Thanos v Infinity War nekonal pod vplyvom Lady Death, no Red Skull môže byť upravený na mužskú rolu Smrti v MCU, čo dokonca potvrdilo niekoľko internetových portálov.

1. Captain Marvel

Ešte predtým, ako sa Nick Fury rozplynul, zavolal na pomoc Captain Marvel. Vyplývalo to zo sfarbenia a vzoru na displeji pageru, ktorý zostal ležať na zemi. Avšak táto potitulková scéna pôvodne obsahovala aj Brie Larson ako Captain Marvel. Nie je známe, prečo bola zo scény odstránená, no jej sólový film vychádza v marci budúceho roku. Takže dôvodom je pravdepodobne utajenie vzhľadu hrdinky, aby si fanúšikovia užili prvé dojmy až z traileru, poprípade v kine.

Poznáte alebo spozorovali ste aj iné skryté odkazy v Infinity War? Dajte nám vedieť v komentároch!

zdroj: screenrant.com, comicbook.com

Erik

Erik

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.