20 skrytých odkazov v traileri filmu Aquaman

Comic-Con v San Diegu nám priniesol dlho očakávaný trailer filmu Aquaman. Štúdio Warner Bros. v spolupráci s DC po neúspechu filmu Justice League má v pláne vytvoriť novú a lepšiu cestu pre rozširovanie svojho vesmíru, ktorý má v budúcnosti potenciál zaujať nové publikum. Aquaman je prvým krokom a trailer obsahuje veľa odkazov, ktoré si počas sledovania krásneho podmorského prostredia a akcie len tak nevšimneme.

20. Aquaman a hovorenie s rybami

Záber z minulosti zaviedol Arthura a jeho triedu do akvária v Bostone, kde sa mu jeho spolužiaci vysmievajú, že hovorí s rybami. Túto situáciu sme mohli vidieť už vo filme Justice League, kde sa Bruce Wayne použitím tej istej urážky vysmial Aquamanovi. Vďaka nepríjemným zážitkom z detstva sa preto Aquaman kvôli Batmanovej poznámke veľmi rozčúlil.

19. Pôvod Aquamana

Príbeh filmu sa z časti bude zaoberať aj pôvodom Aquamana a zavedie nás do osemdesiatych rokov, kde pracovník majáku Tom Curry zachráni kráľovnú Atlannu a zamilujú sa. Neskôr môžme vidieť ich dieťa, teda Arthura. Atlanna sa však v žiadnom inom zábere traileru nenachádza. Obyvatelia Atlantídy kráľovnú našli a popravili ju za zradu.

18. Humor vo filme

Aquaman bude filmom, ktorý pokračuje v zábavnejšom štýle a DC sa tak odvracia od temného spracovania, aké obľuboval režisér Zack Snyder. Humor vo filme teda nebude chýbať, čo naznačuje aj scéna v traileri, kde Aquaman sarkasticky zhodnotí prejav Mery. Tento štýl humoru sa podobá na ten vo filme Justice League od režiséra Jossa Whedona.

17. Nebezpečné tsunami

Nebezpečné vlna je dielom kráľa Orma, ktorý považuje Arthura za hrozbu a možného nástupcu na trón. Preto vysiela tsunami na Arthura a jeho otca, ktorí cestujú spolu v aute. Aj keď voda zaplaví ich auto a Arthur proti tsunami nemá šancu, toto nebezpečenstvo prežijú s pomocou Mery.

16. Kráľ Atlan

V zábere môžme vidieť kráľa Atlana, ktorý v rukách drží legendárny trojzubec. Scéna sa odohráva v minulosti, keďže kráľom vo filme bude Orm a Aquaman sa spolu s Merou zamerajú na hľadanie trojzubca. Brnenie, ktoré má na sebe kráľ Atlan, budeme môcť neskôr vidieť na Aquamanovi.

15. Kráľ Orm a jeho vojna

Orm chce privolať vojnu na povrch z viacerých dôvodov. Ľudia znečisťujú moria a oceány, zabíjajú ryby a ničia prírodu pod hladinou. Preto chce ľudí jednoducho naučiť, že oceány nie sú iba odpadkovým košom. Jeho motivácia je nielen zaujímavá pre film, ale dokáže prinútiť ľudí v kine k zamysleniu. Vojna je inšpirovaná komiksom od Geoffa Johnsa.

14. Súboj o trón

Súboj o trón patrí medzi hlavné príbehové časti, ktoré uvidíme vo filme. O tejto zápletke sme dozvedeli už minulý rok. Mnohým scéna pripomína film Black Panther, kde boj o trón Wakandy bol jedným z hlavných motívov filmu. Aquaman však súboj prinesie vo vizuálne lepšej forme, na ktorú je režisér James Wan najviac hrdý.

13. Svet Atlantídy

Prvý pohľad na Atlantídu pôsobí naozaj skvelo. Vizuálne je prostredie spracované pomocou spojenia komiksovej predlohy a skutočného podmorského sveta. Jedná sa o najkrajšie prostredie zo všetkých, ktoré v DC komiksoch môžme nájsť. Atlantída sa nachádza v blízkosti korálových útesov, takže znečisťovanie oceánov priamo ohrozuje a ničí tento svet.

12. Podmorská technológia

Aj keď sa trailer sústredil väčšinou na klasické zbrane, ktoré Atlanťania používajú, v jednom zábere môžme vidieť podmorské plavidlo, ktoré naznačuje, že technológia Atlantídy je rozvinutejšia ako tá ľudí. Plavidlo je ekologicky bezpečné a neohrozuje tak oceány, funguje na nejaký druh prírodného paliva.

11. Aquamanova sila

Tento záber je predvedením Aquamanovej sily. Trailer nám na začiatku predstavil Aquamana v súboji s členmi armády Black Manty na ponorke. Neskôr môžme vidieť, ako Aquaman ponorku zdvihne nad hladinu vody. Jeho schopnosti sme už mohli vidieť vo filme Justice League, no tam ich nevyužil naplno, keďže vo vode sa nachádzal iba pár minút.

10. Aquamanov tréning

Scéna zobrazuje mladého Arthura pri tréningu s jeho zbraňou. V komiksoch trénovala Arthura jeho matka Atlana, ktorá bola neskôr odvedená obyvateľmi Atlantídy za zradu. Vo filme to môže byť jeho otec, ktorý ho bude trénovať. Zbraň, ktorú mal Aquaman vo filme Justice League, patrila podľa mnohých fanúšikov jeho matke.

9. Kráľovská povinnosť

Aquaman sa kráľom stať nechce, no vie, že ak tak nespraví, ohrozí tým ľudí a domov, v ktorom vyrastal. Podporuje ho v tom hlavne Mera, ktorej jedinej môže dôverovať. V komiksoch tvoria pár dlhé roky.

8. Vulko

Trailer nám ponúkol krátky pohľad na postavu s menom Vulko, vo filme ho stvárni Willem Dafoe. Vulko je vedecký poradca Atlantídy a spojencom Aquamana, v komiksoch zavraždil kráľ Orm jeho matku. Vulko sa mal objaviť už vo filme Justice League, no všetky jeho scény boli nakoniec vystrihnuté.

7. Krvilačné monštrá

Tento záber nám prestavil jeden zo siedmich kmeňov alebo národov Atlantídy. The Trench tvoria brutálne podmorské stvorenia, ktoré obývajú hlbiny Mariánskej priekopy. Ich telá sú odolné voči tlaku, ktorý v týchto hĺbkach dokáže zabiť aj Atlanťana. V tejto scéne pravdepodobne kráľ Orm vyslal tieto monštrá aby zabili Aquamana a Meru ukrytých na lodi.

6. Skok z lietadla

Humorné zakončenie traileru je síce vydarené, no prezrádza o čosi viac, než vtipy o červenovláskach a užívanie si skoku z lietadla. Atlanťania totiž strácajú svoju silu v neprítomnosti vody. To znamená, že čím sú ďalej od vody, tak tým viac strácajú zo svojej sily. Preto je skok z lietadla do stredu púšte nie príliš múdrym rozhodnutím pre Meru a Aquamana.

5. Staroveká Atlantída

Staroveké mesto alebo zrúcaniny, ktoré môžme vidieť v niekoľkých záberoch traileru, sa nachádzajú v blízkosti nejakého púštneho mesta. Jedná sa pravdepodobne o pôvodnú Atlantídu, do ktorej sa Aquaman spolu s Merou vydajú hľadať legendárny trojzubec. V minulosti totiž boli hladiny oceánov vyššie ako sú dnes a Atlantída sa preto nachádzala na inom mieste.

4. The Fisherman King

Tento kráľ stojí na čele ďalšieho zo siedmich národov Atlantídy. Zatiaľ však nevieme, či sa pridá ku kráľovi Ormovi vo vojne proti ľuďom alebo sa naopak postaví na stranu Aquamana. Postavu stvárnil Djimon Hounsou, ktorý hrá čarodejníka vo filme Shazam! a postavu vo filme Captain Marvel, čo sú až tri komiksové filmy v jednom období.

3. Black Manta

Black Manta je až sekundárnym nepriateľom vo filme, pretože kráľ Orm ho najal na sledovanie Aquamana. Black Manta obviňuje Aquamana zo smrti svojho otca. Yahya Abdul-Mateen II, ktorý stvárnil Black Mantu, sľubuje, že ho uvidíme ešte v minimálne dvoch filmoch, možno už v pokračovaní Suicide Squad alebo v neskoršom nepomenovanom filme.

2. Schopnosti Balck Manty

Technológia Black Manty pochádza od Orma, čo predstavuje veľké nebezpečenstvo pre každého. Jeho oblek totiž môže použiť rovnako ako na povrchu tak aj pod hladinou. Je vybavený rôznymi doplnkami ako môžme vidieť na tomto zábere, kde mu z očí vyžarujú energetické lúče.

1. Podmorská vojna

Jeden z posledných záberov traileru nám predstavil veľkú podmorskú bitku, v ktorej môžme vidieť stret už spomínaných monštier z priekopy a kmeňa Xebellians. Tento národ sa pridal k Aquamanovi, aby porazili kráľa Orma a jeho armádu z hlbín. Xebelliáni sa vyznačujú hlavne zbraňami, ktoré využívajú vodu ako palebnú silu a podmorské živočíchy ako vozidlá.

Film bude určite veľkým vizuálnym aj príbehovým zážitkom pre každého fanúšika Aquamana, ale aj pre každého fanúšika komiksových filmov. DC pripravuje návrat, ktorý sa dúfajme vydarí a presvedčiť sa o tom budeme môcť už od 20. decembra aj v IMAX.

zdroj: screenrant.com

Erik

Erik

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.