4 šialené teórie o polohe posledného Kameňa nekonečna, Soul Stone

Thanos plánuje zničiť Zem v Avengers: Infinity War, ale na to bude potrebovať všetkých šesť Kameňov nekonečna (Infinity Stones). To je ale problém, pretože nikto nevie, kde sa nachádza posledný kameň, Soul Stone. Fanúšikovia Marvel Cinematic Universe však majú nejaké teórie.

Zvyšných päť Kameňov nekonečna sa v súčasnosti nachádza pod ochranou rôznych mocných bytostí, o ktorých sme písali v našom minulom článku. Tu sú štyri teórie, kde sa môže nachádzať posledný z nich:

4. Má ho Adam Warlock, rovnako ako v komiksoch

V komiksoch Adam Warlock, v MCU sme ho videli v potitulkovej scéne Guardians of Galaxy Vol. 2, vlastní Soul Gem.

Adam v komiksoch povolal Avengerov, aby mu pomohli chrániť jeho kameň pred Thanosom, no nezdá sa pravdepodobné, že by Adam Warlock zohrával v Infinity War takú významnú úlohu, najmä preto, lebo Adamovo predstavenie bolo v potitulkovej scéne len také okrajové. Navyše aj režisér druhých Strážcov, James Gunn potvrdil, že Adama v Infinity War neuvidíme.

3. Ukrýva sa v Heimdallových očiach

Táto teória je jedna z najpopulárnejších, často nazývaná aj “T.H.A.N.O.S.”, ktorá hovorí o tom, že prvé písmeno každého Kameňa nekonečna tvorí meno hlavného záporaka Avengers 3. Táto časť teórie je trochu šialená, pretože meno tvoria názvy objektov, v ktorých boli/sú kamene uchovávané, a nie samotné názvy kameňov. My sa zameriame hlavne na časť, v ktorej sa hovorí, že posledný kameň sa skrýva v očiach Heimdalla, teda H v T.H.A.N.O.S.

Podľa teórie Heimdall dokáže vidieť kohokoľvek v celej ríši práve vďaka Kameňu duše, a preto majú jeho oči taký oranžový nádych, niečo ako v Pánovi Prsteňov Sauron.

Teória sa ďalej zameriava na udalosti z Avengers: Age of Ultron, kde mal Thor víziu. V nej sa Thor ocitol v pekle, kde videl mŕtvych Asgarďanov a medzi nimi aj Heimdalla bez očí. Fanúšikovia si to vysvetlili tak, že Thanos si nájde Heimdalla, vyrve mu oči a nechá ho v troskách Asgardu; v časti “trosky Asgardu” ho už predbehla Hela, tým pádom sa teória vyvinula na trosky lode s Asgarďanmi, pretože Asgard je tam, kde sú Asgarďania. Možno v potitulkovej scéne v poslednom Thorovi Thanos neprišiel po Tesseract, ako sme si mysleli, ale po Heimdalla.

Za zmienku stojí aj to, že sa teória postupne vyvíjala a za H dosadzovali fanúšikovia všeličo, napr. Hammer (tak kladivo dokáže rozoznať, kto je ho hodný), Hela (pretože je kráľovná pekla), no proste všetko z MCU začínajúce na H (HYDRA?).

2. Za Odinovou páskou cez oko

Táto teória “vysvetľuje”, prečo je Odin najmocnejšou postavou MCU, jeho sila vraj pramení z Kameňa duše skrývajúceho sa za jeho páskou. Teória sa rozpadla po filme Thor: Ragnarok, kde Odin zomrel a žiaden kameň po ňom nezostal. Fanúšikovia sa snažia teóriu ešte pozliepať tvrdením, že teraz ho má za okom Thor, ale takú dejovú dieru by si tvorcovia jednoducho nemohli dovoliť.

1. Nachádza sa vo Wakande

Mnoho fanúšikov sa domnieva, že Wakanda je miesto, kde sa ukrýva posledný kameň, a preto sa dokáže tak úspešne ukrývať pred svetom. Hlavným ťahákom tejto teórie je, že film Black Panther bude mať premiéru 3 mesiace pred Infinity War, a preto tam kameň jednoducho musí byť.

Teória sa mení podľa toho, aký ďalší film od Marvelu nás najbližšie čaká, základ však ostáva rovnaký “v následujúcom filme už určite bude”. Pred Strážcami Galaxie Vol. 2 sa hovorilo, že Soul Stone bude zdrojom sily planéty Ego, pred Doktorom Strangeom sa mal ukrývať na Kamar-Taj a naposledy pred Thorom 3 mal byť v pekle spolu s Helou.

Máte svoju teóriu, kde sa môže nachádzať Soul Stone? Podeľte sa o ňu v komentároch! 26. apríla sa tu vrátime a uvidíme, kto mal nakoniec pravdu 🙂

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

Charles Burns – Génius, ktorý je možno predlohou pána Burnsa

S Charlesom Burnsom sa spája jedna zaujímavá konšpiračná teória (áno, aj my komiksoví fanúšikovia máme …

3 komentáre

  1. Avatar

    Počuj všetky tie teorie su zaujímave ale do hlavy mi idú iba 2. tá z T.H.A.N.O.S a s Wakandov 😀 A áno Wakanda je silný národ pretože má unikátny a vzácny kov ktorý nikde inde nenajdeš (a tak isto tou GAMA Radiaciou ovlivnil vývin všetkého živého čo sa tam nachádzalo) 😀 ale ide o to že hmm….. Cap. je geneticky upravený človek ktorý vlastný cca 850 g tohto kovu v podobe štitu a pozri sa akú spušť dokážáže urobiť ked ho nemá, a ked ho už má je ho veľmo tažké zastaviť 😀 a zase ku wakande tam je toho kovu tak vela že neviem kolko ho tam je ale viem že nieje ho tam málo 😀 majú strašne vyvinuté technologie oproti zbitku sveta len preto že tam majú tento kov 😀 ide o to že keby mali aj Soul stone tak bi boli proste neporaziteľný pretože bi určite našli spôsob ako ten soul stone použiť nielen ako zbraň 😀 teoriu nevyvraciam len tím chcem povedať že MARVEL nam dal málo info o tom ale za 3 mesiace to už budeme určite vedieť 🙂

  2. Avatar

    A překvapivě už v prvním Thorovi nám ukázali kámen duše kdo byl pozornej tak ho viděl u Heimdalla na hrudi zakovanej v brnění.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.