5 hororov na ozvláštnenie sviatkov

Vianočné sviatky a s nimi súvisiace voľno v týchto dňoch vrcholí a my sa pomaly ale isto blížime ku koncu roka a následnému návratu do bežnej reality. Nie každého ale bavia typické vianočné filmy, ktoré nám rok čo rok vysielajú slovenské televízie, a preto verím, že viacerí z vás uvítajú pripomenutie niektorých hororov s vianočnou tematikou, ktorými si môžete spríjemniť nadchádzajúce posledné dni roka.

  1. Predvianočná nočná mora

Predvianočná nočná mora (Nightmare before Christmas) je klasickou strašidelnou animovanou rozprávkou z roku 1993. Príbeh Jacka Skellingtona, kráľa Halloweenu, ktorý sa rozhodne ukradnúť Vianoce a previesť ich do strašidelnejšieho, Halloweenskeho, šatu, uchvacuje už druhú generáciu divákov a je určite príjemnou voľbou na chladný decembrový večer.

2. Gremlins 

Príbeh z roku 1984, ktorý nám rozpráva jednoduchý príbeh o malinkej príšerke mogwaiovi, ktorý keď príde do kontaktu s vodou začne zo seba chŕliť gremlinov, drobných jašterov s ostrými zubami, pochádza z pera majstra filmu Chrisa Columbusa. Zábavná jazda plná humoru ale aj strašidelných momentov je vhodným filmom aj pre menšie deti.

3. Krampus 

Ďalší z kategórie hororových vianočných komédií je Krampus, príbeh o desivom démonovi z rakúsko-bavorského folklóru, ktorý trestá a zabíja všetkých, ktorí strácajú radosť z vianočných sviatkov. Podarí sa malému chlapcovi Maxovi prísť na koreň veci a zachrániť svoju rodinu pred Krampusom?

4. Better watch out

Atypický príbeh, v ktorom mladá opatrovateľka detí čelí v predvianočnej atmosfére útoku neznámych vlamačov je filmom, pri ktorom je najlepšie sa vyhnúť akýmkoľvek spoilerom, preto vám len odporučím urýchlene si tento film pozrieť a nechať sa uniesť veľmi bizarným dejom!

5. Anna and the Apocalypse

Najzvláštnejším filmom na našom zozname je rozhodne Anna and the Apocalypse, čo je vlastne zombie komediálny vianočný muzikál. Zábavný príbeh školáčky Anny, ktorej mestečko počas vianočného obdobia postihne zombie nákaza prináša okrem skvelého gore aj famózne hudobné čísla, ktoré spolu vytvárajú nezabudnuteľný zážitok.

HB

Avatar
Fanúšik fantasy, sci-fi, hororov, trilerov, komiksov, mangy, anime a jednoducho všetkého geekovského.

Určite si prečítaj

Epileptic – životný príbeh Davida B.

Dnes vám predstavíme významného francúzskeho komiksového autora, ktorý sa preslávil hlavne autobiografickou grafickou novelou L´Ascension …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.