5 najlepších superhrdinských videohier v roku 2017

Okrem filmov so superhrdinami pravidelne vychádzajú aj videohry s komiksovou tématikou a ani tento rok nie je výnimkou. Niektoré herné tituly tohto roku si už môžme s nadšením vychutnávať na našich konzolách či počítačoch, no na niektoré si budeme musieť ešte počkať. Tento rok si Marvel pre svojich fanúšikov pripravil veľkú nádielku herných titulov. Jeden z nich sme si už mohli dokonca aj zahrať a overiť jeho herný zážitok. Aký? To sa dozviete nižšie.

Prvý spomínaný herný titul od štúdia Marvel je Guardians of the Galaxy: The Telltale Series, ktorý vyšiel 18. apríla tohto roku, no a u hráčov a fanúšikov si vyslúžil nečakaný úspech. Na hernej platforme Steam prevyšujú u tohto herného titulu skôr kladné recenzie ako tie záporné. Herné štúdio Telltale, ktoré stojí za ich najznámejšou hernou sériu The Walking Dead alebo minuloročným Batmanom, odviedlo u tohto titulu skvelú prácu. Vrelo odporúčame každému fanúšikovi Strážcov galaxie.

Ďalším superhrdinským herným titulom, ktorý vyšiel nedávno, je Injustice 2. Za touto akčnou bojovkou stojí herné štúdio NetherRealm Studios, ktoré má na konte populárny Mortal Kombat X  v spolupráci s DC Comics a Warner Bros. Interactive. Interaktívny príbeh, kde si budete môcť zahrať za množstvo známych hrdinov zo sveta DC, je opäť vynikajúcim titulom, tak ako bol jeho prvý diel Injustice: Gods Among Us. Injustice 2 je zatiaľ dostupný iba na konzoly, no po čase by sa mal dostať aj na PC.

Marvel vs. Capcom: Infinite je ďalším herným titulom z kategórie bojových hier. Hra je už ôsmym pokračovaním zo série Marvel vs. Capcom, ktorého príbeh sa začal písať v roku 1996. Tento titul má na starosti štúdio Capcom a v hre sa stretnú hrdinovia zo sveta Marvelu proti hrdinom zo sveta Capcom populárnych herných sérii. Hra má okrem bojových pasáži aj vlastný príbeh. Ultron sa spojí so Sigmou (záporák so série Megaman), aby ovládli svet s pomocou Kameňov nekonečna. Hra vychádza na konzoly, ale aj na PC.

Herný titul od štúdia Insomniac Games a Sony Interactive prináša akčnú adventúru s hlavným hrdinom Spider-Manom. Dej hry sa bude odohrávať v otvorenom svete New Yorku a príbeh nenadväzuje ani na jeden film od štúdia Marvel. Úplne nový príbeh predstavuje Spider-Mana ako silnejšieho, inteligentnejšieho a viac skúseného hrdinu, než akého poznáme z predošlých dielov či filmov. Dočkáme sa však aj nového štýlu pohybu Spider-Mana, je upravený o viac prvkov parkouru. Herný titul Spider-Man vychádza ako exkluzívny diel na PS4.

Zatiaľ tajomný The Avengers project nám herné štúdio Square Enix, ktoré stojí za hrami ako Deus Ex alebo Final Fantasy, predstaví tento rok, no jeho dátum vydania ešte nepoznáme. The Avengers project je zoskupenie viacerých hier z prostredia Marvel Universa. „Príbeh je krátky, no uvidíme v ňom hrdinov ako Captain America či Iron-Man. Hrdinovia majú za úlohu zjednotiť sa – opäť sa zjednotiť.“ Slová tvorcov naznačujú, že príbeh hier by mohol nadväzovať na udalosti v Avengers: Infinity War. Viac informácii sa pravdepodobne dozvieme v priebehu roka.

Ktorú hru si určite zahráte?

Erik

Erik

Určite si prečítaj

Charles Burns – Génius, ktorý je možno predlohou pána Burnsa

S Charlesom Burnsom sa spája jedna zaujímavá konšpiračná teória (áno, aj my komiksoví fanúšikovia máme …

Komentár

  1. Matej

    Lego Marvel Super Heroes 2 bude taktiež to je veľmi príjemná oddychovečka.. aspoň teda jednotka taká bola… inak už dlho čakám na toho Spider Mana ale zatiaľ nič viac sa o ňom nevie uvidíme či niečo na E3 bude

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.