7 príbehov o Batmanovi, ktoré musíte vidieť alebo čítať

Ste fanúšikom Batmana? Chcete spoznať jeho príbehy? A že je teda z čoho vyberať. Keďže DC na filmovom plátne trocha zaostáva za Marvelom, momentálne sa tak skoro s Batmanom nestretneme. Preto som si pre vás pripravil animované spracovanie Batmanových príbehov podľa komiksovej predlohy. A k tomu aj tipy na komiksy. Tak poďme na to.

Batman: Assault on Arkham

Na úvod som si vybral príbeh, v ktorom sa Batman musí postaviť nielen svojmu najikonickejšiemu záporakovi, ale aj Suicide Squad (Samovražednému oddielu). Suicide Squad je poslaná do gothamského ústavu Arkham, aby získali tajné informácie ukradnuté Riddlerom. Problém nastane vtedy, keď jeden z nich oslobodí Jokera. A kto iný sa mu musí postaviť, než Batman.

Batman: Bad Blood

V tomto príbehu sa so samotným Batmanom až toľko nestretávame, pretože Batman zmizne, a tak začne po ňom pátrať „Bat family“, a to konkrétne Batwoman, Nightwing, Robin a Batwing. Je to výborný príbeh pre tých, ktorí sa chcú zoznámiť s Batmanovou rodinou, prípadne aj lepšie spoznať každého jej člena.

Batman: The Killing Joke

Komiks, ktorý je pre mnohých jeden z najlepších komiksov, aké kedy vyšli. Avšak samotné animované spracovanie nie je až tak veľmi kvalitné ako komiksová predloha, a preto by som vám radšej odporúčal originálny komiks. Dej má dva príbehy, ktoré sa postupne prelínajú, konkrétne vývoj Batgirl a vznik Jokera.

Batman: The Dark Knight Returns

Návrat Temného rytiera, dvojdielný animovaný film, pri ktorom môžeme vidieť Batmanov návrat z „dôchodku“ späť do obleku Temného rytiera. Podľa tohto komiksového spracovania bol inšpirovaný aj film Batman v Superman: Úsvit spravodlivosti. Stretávame sa tu aj s novým Robinom a príbeh vyvrcholí súbojom medzi Supermanom a Batmanom.

Batman: Under the Red Hood

Jeden z najlepšie spracovaných komiksov do filmovej podoby. Batman sa stretáva s novým neznámym nepriateľom, ktorý postupne začína vládnuť podsvetiu v Gothame. Tí, ktorí Batmana poznajú im netreba pripomínať, kto je to Red Hood; tí, ktorí nie, by si mali tento animák určite pozrieť.

Batman: Smrť rodiny

Na záver tu mám pre vás jeden z najlepších komiksov, ktorý spracoval nik iný ako Scott Snyder. Joker sa vracia, úsmev mu z tváre nezmizol a chce, aby Batman trpel. Je to tretie pokračovanie od Scotta Snydera po Sovóm Tribunále a Sovóm Meste a určite každému milovníkovi Batmana túto komiksovú sériu odporúčam.

Bonus: Batman/Ninja korytnačky 1

Ak máte radi komiksové crossovery, tento by ste si nemali nechať ujsť, pretože toto spracovanie asi tak skoro na filmovom plátne neuvidíme. Svet Batmana a Ninja korytnačiek sa prepája a vy sa pritom určite veľmi príjemne zabavíte.

Dúfam, že sa vám môj výber z Batmanovho sveta páčil, no samozrejme, sú aj mnohé ďalšie zaujímavé príbehy. Ktorý príbeh je pre vás ten naj?

Komiksy môžete nájsť v našom obľúbenom komiksovom shope JJkomiks.

JJkomiks

JJkomiks
Sme zakladatelia komiksového eshopu www.jjkomiks.sk, baví nás všetko čo sa týka komiksov či už sú to filmy, seriály alebo samotné komiksy.

Určite si prečítaj

Charles Burns – Génius, ktorý je možno predlohou pána Burnsa

S Charlesom Burnsom sa spája jedna zaujímavá konšpiračná teória (áno, aj my komiksoví fanúšikovia máme …

Komentár

  1. Avatar

    Ak by niekomu málo bolo , ….máte posledný týžden si zaobstarať túto spoločenskú hru 😛 ….
    PS: nebude sa dať nikde kúpiť v obchodoch 😛

    https://www.kickstarter.com/projects/806316071/batmantm-gotham-city-chronicles/description

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.