8 postrehov z druhého traileru Avengers Endgame

Marvel urobil všetko preto, aby uchoval tajomstvo filmu Avengers Endgame, Kevin Feige toto tajnoskárenie dotiahol do bodu, kde marketingovému oddeleniu dovolil zostrihať trailer len z prvých 20. minút filmu. Preto je druhý trailer perfektný na rozbor, načrtáva množstvo možností, ale neodhaľuje nič.

Článok bude obsahovať spoilery a špekulácie na základe uniknutých informácii a potitulkových scén.

8. Pohľady do minulosti

Bratia Russovci nám dávajú jasne najavo, že Avengers Endgame uzavrie 11 rokov budovaný príbeh Marvelovského filmového vesmíru. Vidíme “origin story” Iron Mana “Zdá sa akoby to bolo pred tisíc rokmi”, Peggy Carter radí Stevovi, aby nemyslel na minulosti a začal znova.

Srdcervúci záber z Civil War, kde Steve pochoval Peggy. Mnohí fanúšikovia si myslia, že tento záber naznačuje smrť Captain Americu v Avengers Endgame. Podľa mňa naznačuje, že ak Avengeri budú cestovať v čase, Steve sa stretne v minulosti s Peggy a zostane s ňou až do smrti.

V ďalších záberoch do minulosti vidíme, čo stratil Thor: najprv prišiel o svojho otca Odina, brata, Asgard a nakoniec o mušku: “Mal si mieriť na hlavu.”

7. Hawkeye trénuje svoju dcéru

Clint Barton žije po udalostiach filmu Captain America: Civil War (podpísal zmluvu a dostal domáce väzenie, na pravej nohe môžeme vidieť GPS) so svojou rodinou na farme, ktorú sme mohli vidieť v Age of Ultron. Na zábere vidíme ako trénuje svoju dcéru Lilu, ktorá po Thanosovom lusknutí zmizla, a to prinútilo Clinta prijať novú identitu Ronina.

6. Bruce Banner a Hulk

V traileri sme videli Bruca len krátko a neobjavil sa ani na konci traileru v zástupe Avengerov. Prečo ho tvorcovia vynechávajú? Hulk zakončuje v Endgame svoj trojfilmový vývoj, ten naplno začal v Thor 3 pokračoval v Infinity War a vyvrcholiť má v Endgame. Marvel určite skrýva významný spoiler, my očakávame Profesora Hulka. A čo vy?

5. Scott Lang sa dozvedá o Infinity War

Ant-Man sa ponáhľa do domu svojej rodiny a dozvie sa o Thanosovom lusknutí, udalosť, ktorú Marvel oficiálne volá Decimation. V potitulkových scénach Ant-Man & Wasp sme videli Scotta Langa uviaznuť v Quantum Realm po tom, ako jeho spoločníci boli rozprášení. Scéna naznačila, ako mohol uniknúť z Quantum Realm, keď Janet Van Dyneová spomínala „časové víry“.

Po príchode do skutočného sveta neváha a zoberie svoju dodávku s Kvantovým tunelom, zo San Francisca na základňu Avengerov v New Yorku, čo sme videli na konci prvého traileru.

4. Avengers vs. Thanos – Round 2.

Podľa traileru to vyzerá, že hneď na začiatku filmu si to Avengeri znovu rozdajú s Thanosom. Či už Thanos prišiel na Zem doraziť Avengerov alebo Avengeri prišli na Titan 2 “doraziť” Thanosa, nevieme. Bitka sa ale nachádza hneď na začiatku filmu a tým pádom hneď po udalostiach Infinity War.

Vyzerá to tak, že Avengeri skúsia zvrátiť Decimation jedným spôsobom krátko po Infinity War, ten spôsob nevyjde. Upadnú do depresie, uplynie nejaký čas (súdime podľa rôznej dĺžky vlasov Black Widow), na scéne sa objaví Ant-Man a vymyslia ďalší spôsob, ktorý bude hlavnou zápletkou filmu.

3. Nové Quantum realm obleky?

Už z uniknutých obrázkov zberateľských figúrok vieme, že Avengeri dostanú nové obleky. V tomto traileri ich prvý raz vidíme naživo, aj keď stále nevieme na čo skutočne slúžia. Podľa opisov uniknutnutých fotiek sú: “Inšpirované najpokročilejšou technológiou v Galaxii”. Na základe potitulkových scén filmu Ant-Man & the Wasp predpokladáme, že ide o obleky, ktoré Avengeri použijú na vstup do Kvantovej ríše.

2. Nový tím Anvengers

Steve Rogers, Nebula, Ant-Man, Hawkeye, War Machine, Black Widow a Tony Stark. Thor a Rocket nie sú v tomto zábere, ale zo Super Bowl traileru vieme, že sa nachádzajú v tejto scéne. Chýbajú Bruce Banner a Carol Danvers. Banner je pravdepodobne len odstrihnutý, aby neodhalili Profesora Hulka spomínaného vyššie. Ale čo Captain Marvel? Čaká Carol niekde za rohom na svoj dramaticky nástup. Alebo má svoju vlastnú misiu?

1. Captain Marvel

Trailer nám potvrdil to, čo sme sa dozvedeli z potitulkových scén filmu Captain Marvel. Carol sa objaví v Endgame hneď na začiatku, čo naznačujú hlavne vlasy Black Widow, ktoré sú rovnaké ako v potitulkovej scéne.

Očividne Thor nebol na základni, keď Kapitánka prišla na Zem, a toto je ich prvé stretnutie. Thor neodolá pokušeniu zapôsobiť na dámu, a tak Boh hromu privolá Stormbreaker rovnako ako zvykol volať Mjolnir. Carol nevyzerá byť vyvedená zmiery a dokonca sa usmeje.

Množstvo fanúšikov sa začalo báť, že Captain Marvel je príliš silná. Na to Kevin Feige, výkonný producent, vyhlásil, že vo filme Captain Marvel chceli dosiahnuť, aby fanúšikovia videli Carol ako neporaziteľnú hrdinku a až vo filme Avengers Endgame má siahnuť na dno svojich možností. Ostáva nám len dúfať, že Kapitánka zapadne do tímu Avengers a nenaruší rovnováhu.

Avengers: Endgame uvidíme v kinách v apríli 2019 aj vo formáte IMAX.

Zdroj: screenrant.com, youtube.com/user/emergencyawesome

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.