8 udalostí v Arrowverse, ktoré by (radšej) mohol ovplyvniť Flashpoint

Flashpoint Paradox určite ovplyvní nielen Flasha, ale aj Arrowa. Je potvrdené, že Flashpoint bude len „prestupnou stanicou“ a skôr či neskôr sa veci zmenia – vrátia k normálu (alebo aspoň niečo takému). Toto je zoznam 8 vecí, ktoré by mohli nastať (pre dobro zúčastnených seriálov), keď skončí Flashpoint.

1, návrat ligy asasínov a Ra’s Al Ghula          

Pred treťou sériou mala liga asasínov istú povesť – zločineckú charizmu. No potom to začalo upadať – v tretej sérii to vyzeralo, že 50% asasínov sa presťahovalo do Star City a štvrtá séria priniesla rozpad ligy. Naozaj to bolo také ľahké? Povedať: Končíme, pobaľte si veci? Tu nehovoríme o zatvorení obchodu, ale o konci ligy asasínov!

arrow nyssa

Nyssa, dcéra Ra’s Al Ghula, roztavila prsteň a liga skončila. Aké jednoduché!

2, návrat naozajstných asasínov

Tento bod závisí od predchádzajúceho. Ak by sa liga vrátila, rozhodne by mala popracovať na svojich vojakoch. Predtým ich Ra’s posielal po jednom – po dvoch, lebo sa na nich mohol spoľahnúť. Krátko pred rozpadom sa asasíni správali ako verné šteniatka Merlyna, ktoré riešia iba osobné záležitosti. Z tieňa Malcolma takmer nevyšli a ak aj vyšli, hneď bolo po nich. Čím ďalej, tým viac boli nemotornejší a nápadnejší. Čo sa to s nimi stalo? Vráťte späť tých obávaných!

3, Ruka Malcolma Merlyna

Prečo nemá niečo lepšie? Merlynov celkom dobrý kamarát Damien Darkh žil o pár rokov viac ako obyčajní smrteľníci, zabíjal ľudí cez televíznu obrazovku, vybudoval pod radnicou tajné mesto a nevedel vyčarovať jednu obyčajnú ruku? Takú robo-ruku (a možno aj lepšiu s realistickejším vzhľadom) by mu určite za týždeň vedeli vymyslieť Felicity s Curtisom v Palmer Tech. Alebo je na vyčarovanie ruky potrebný crossover s Harrym Potterom? Pre Voldemorta nie je problém vyčarovať ruku.

ruka

Keď by mu tvorcovi nedopriali ľudskú ruku, mohli by sa inšpirovať  Nazgulmi. Nech aspoň nejako vyzerá…

4, úmrtia

Flashpoint Paradox mení životy ľudí a nejaké by mohol aj zachrániť… Podaktorí chýbajú v seriáli viac, podaktorí menej. Mňa by potešil návrat tejto pätice: Moira Queen, Laurel Lance, Amanda Waller, Deadshot, Arsenal.

Moira Queen – prípadne znovuoživená Moira by mala čo ponúknuť pre seriál – mohla by sa zlepšiť (ako človek), pridať sa k ochrancom mesta (to u Queenovcov teraz letí), mohla by byť zaujímavou starostkou… A čo by asi povedala na výchovné spôsoby, ktoré nám ukazoval Malcolm Merlyn v 3. a 4. sérii?

Laurel Lance – Black Canary skončila v tom najlepšom. Bola tým, kým chcela byť – aj ako právnička, aj ako nočná ochrankyňa mesta. Jej postava zaznamenala zaujímavý progres počas týchto 4 sérii a bola by ju škoda stratiť (minimálne pre scenáristov).

Amanda Waller – Agentka Waller nemala žiadne superschopnosti, neovládala mágiu ani nepatrila k asasínom. Bola obyčajný zlý človek a jej činy ju priradili k skupine Big Bad. Viem, neexistuje nič také ako „Manuál vhodných seriálových smrtí pre zloduchov“ ale myslím, že si zaslúžila niečo viac – bomby, rozpadajúce mesto, armádu… Ako každý Big Bad – proste niečo veľkolepé.

Deadshot – postava s jeho schopnosťami a kvalitami by sa vždy uplatnila v Star City – nech by stál na ktorejkoľvek strane zákona.

Arsenal – Roy Harper nie je mŕtvy, ale iba po udalosti ako Flashpoint Paradox by zaistili, že by sa mohol vrátiť do Star City. Bolo by to fajn, nakoľko sa momentálny tím Arrow rozpadá.

4, „Oliverizácia postáv“

Viem, že Oliver je inšpiratívny človek, ale jeho kópie nepotrebujeme…Ani neviem, kto s tým začal… Felicity Smoak, ktorá podobne ako Oliver vymýšľala hlúpe výhovorky pre Curtisa? Alebo John Diggle, ktorý nerozhodoval objektívne, keď išlo o Andyho a potom sa obviňoval? Flashpoint Paradox by s tým mohol niečo spraviť. Skôr než bude neskoro.

5, Quentin Lance = policajt

Viete si predstaviť Lancea pracovať inak? Ja nie. Po smrti Laurel už nevidel zmysel v policajnej práci a odišiel preč s Donnou. Flashpoint Paradox by mu mohol zmeniť perspektívu.

arrow-the-offer-episode-18-public-enemy-quentin-e1429390887198

Každý hrdina má čerstvé info priamo z policajného oddelenia a Arrow by nemal byť výnimka.

6, Opakované (ne)zachraňovanie Nory

Chápem, je to Barryho matka, vyrastal bez oboch biologických rodičov a rád by prežil normálny život. Pravdepodobne Flashpoint Paradox ukáže, že výlet do minulosti nebol dobrý nápad, Barry potom opäť pôjde do chvíle, kedy Reverse-Flash napadol jeho matku a dúfam, že to už bude naposledy. Tým nevravím, že ju musí Reverse-Flash zabiť.

saving nora allen

Stačí Barry! Už tam nechoď…

7, Jeden (normálny) Harrison Wells pre Barryho

Pretože Eobard Thawne pripravil Earth-1 o tohto génia, jeden by sa po Flashpointe zišiel. A mohol by Barrymu raz a navždy dohovoriť, aké neuvážené je meniť rodinnú históriu (vlastne akúkoľvek históriu).

Future-Flash-Barry-Allen-stops-Present-Flash-Barry-Allen-from-saving-his-mom-Nora-Allen

Dajte na rady starších – hlavne na tie, ktoré Vám príde povedať Vaše budúce ja.

8, Jedna Nora Allen pre Barryho

V prípade, že seriál nedostane Earth-1 Wellsa (alebo mu Wells nedokáže vyhovoriť cesty do minulosti), tak by bolo celkom fajn, keby Barrymu nechali jeho matku. Ona je dôvod, prečo Barry chodí do minulosti a keby ju mal nažive, už by takéto výlety nepodnikal. Navyše, bol by to málo predpokladaný vývoj udalostí.

 

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.