8 vecí, ktoré by ste mali vedieť o Star Wars pred tým, ako uvidíte Last Jedi

Či ste celý čas držali palce Republike, Rebelom alebo Odboju, v duchu ste lietali spoločne v Rouge One, Skywalkerovom X-Wingu, alebo vám naskakovala husia koža pri dychu Dartha Vadera, s radosťou ste počúvali Imperiálny pochod a srdce poskakovalo radosťou pri Prvom ráde, prinášame 8 užitočných odhalení a detailov, ktoré vysvetľujú spád udalostí v Last Jedi. Niektorým pomôžu dej si lepšie vychutnať, tým skalným to len zrekapitulujeme a tým, čo nás len budú sprevádzať snáď vysvetlíme, o čo ide, aby sme nemuseli celý film odpovedať na otázky : „…a to je kto?“

Počiatky generála Huxa

Trilógia Aftermath z pera Chucka Wenginga, nám vrhla veľa svetla na udalosti v období medzi Return of the Jedi and Force Awakens, ale zároveň aj nechala menšie nápovedy, ktoré nám pomohli lepšie pochopiť správanie a motiváciu postáv, ktoré uvidíme v Last Jedi. V druhej časti tejto trilógie s názvom Life Debt sa dozvedáme, že Brendol Hux, otec generála Huxa, zohral jednu z kľúčových úloh pri pokuse priniesť poriadok do Impéria po smrti Imperátora a zničení Hviezdy Smrti II. Táto časť rovnako zobrazuje moment, keď sa princezná Leia dozvedá, že je tehotná a Han Solo je zaneprázdnený pripojením sa k Chewbaccovi na jeho misií na Kashyyyku, kde sa stretli pri pokuse oslobodiť planétu spod kontroly Ríše. Príbeh pomaly končí bitkou, ktorá sa odohráva na Jakku, kde sa neskôr stretávame s Rey vo Force Awakens.

Predpovedaná budúcnosť Kyla Rena

V poslednej časti trilógie Aftermath – Empire’s End trpí Leia nočnými morami, kde ju prenasleduje vízia o Temnej strane, ktorá manipuluje s jej ešte nenarodeným dieťaťom a môže sa ukázať, že skutočne vníma jeho Silu. Je iróniou, že Ben Solo sa v skutočnosti narodil presne v ten deň, kedy je uzavretá a podpísaná Galaktická dohoda, ktorá skoncovala s Ríšou a rovnako aj s Občianskou vojnou.

Skromné začiatky Prvého rádu

Asi najväčšie odhalenie nám trilógia Aftermath prináša, keď zistíme, že Prvý rád bol vlastne nápad Imperátora. Generál Brendol Hux mal za úlohu vychovať svojho syna (generála Huxa, ktorého poznáme z Force Awakens) ako svojho nástupcu a mladý chlapec sa pripája k skupine detí – budúcich vojakov, ktorí majú predpoklady stať sa v budúcnosti Stormtroopermi. Tí sú od detstva vychovávaní k slepej poslušnosti. Avšak asi najzaujímavejšie zistenie je, že Prvý rád bol vo svojich počiatkoch poverený Cisárom vyhľadávaním tzv. „temnej prítomnosti“ v hlbinách vesmíru, ktorá Cisára vždy fascinovala. Môže to byť narážka na Najvyššieho Vodcu Snoka? Bola by to celkom pravdepodobná verzia jeho príchodu.

Šokujúca minulosť kapitánky Phasmy

O kapitánke Phasme sa nedávno objavila kniha, ktorá nám ukazuje jej pôvod. Vyrastala ako súčasť primitívneho kmeňa na vojnou rozvrátenej planéte Parnassos. Spolu s jej bratom sa mala stať spoluvládkyňou kmeňa. Avšak príchod generála Brendola Huxa (otca generála Huxa) ju podporil, aby hľadala iné príležitosti, ktoré by jej prinášali viac moci, ako jej budúce postavenie na rodnej planéte. Zradila svojho brata a kmeň, vymazala všetky spomienky na svoju výchovu a tento jej životný príbeh hlboko zasiahol formovanie jej postavy. Trochu bizarný fakt je, že jej žiarivý pancier si vyrobila z materiálu, ktorý bol zachránený z cisárskej jachty na Naboo.

Ako sa podarilo uniknúť Kapitánke Phasme zo skládky odpadu

Vo Force Awakens sa kapitánka Phasma vytratila celkom rýchlo po tom, ako ju Finn zhodil do skládky odpadu. Ako sa jej však podarilo uniknúť zo stanice Starkiller pred tým, ako bola zničená? Z komiksovej série sa dozvedáme, že Phasme sa bez problémov podarilo odtiaľ dostať. Príbeh sa viac zameriava na to, ako sa snažila vymazať všetky záznamy o tom, že je zodpovedná za zoslabenie štítov základne, k čomu ju donútil Han Solo a Finn. Nanešťastie sa k záznamom dostal dôstojník Prvého rádu, ktorého Phasma úspešne umlčala a jej postavenie v Ráde ostalo bez zmeny.

Strážcovia Najvyššieho vodcu Snoka

Vďaka detskej knihe Star Wars: Tales of Force sa veľmi ľahko dozvedáme, že Snokovi strážcovia sú ľudia a fungujú na princípe elitných pretoriánskych stráží. Striedajú sa po smenách, takže stále je niektorý prítomný, aby dozeral na jeho bezpečie v mega-veľkom Star Destroyeri.

Rodičia Rey

Hra Star Wars: Battlefront II je zasadená do deja krátko po Return of the Jedi a krúti sa okolo množstva dôležitých momentov (vrátane zničenia Death Star II) z pohľadu Imperiálneho Inferno Squad. Odhaľuje, ako sa snažilo Impérium udržať poriadok a ako Cisár aj po svojej smrti nechal svojim najvyššie postaveným množstvo inštrukcií, ako postupovať ďalej. Počas hry môžeme nájsť množstvo odkazov na to, že Iden Versio môže byť matkou Rey, avšak je tu aj možnosť, že zmienka o jej dieťati je len spôsob, ako nastaviť pokračovanie deja hry.

Návrat Inferno Squad?

Sprievodný román Battlefront II: Inferno Squad na druhú stranu objasňuje, ako táto skupina vznikla a viac sa viaže na udalosti z Rouge One ako na Last Jedi. Vzhľadom na to, ako nám však film predstavuje nových Stormtrooperov je možné, že sa objaví nová verzia tejto „skupiny“, alebo nám bude ukázané, aký mala vplyv pri formovaní Prvého rádu.

Zdroj: comicbookmovie.com

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.