A tak sa geek dostal na Comic Con

Pre každého je pomyselným vrcholom niečo iné. V každom športe existuje turnaj, ktorý má pre športovca špecifickú esenciu, každý umelecký smer má svoje top podujatie, na ktorom sa zídu autori, fanúšikovia a hlavne ten skvelý pocit jednotnej komunity. Pre tím magazínu PoP-Cult bol taký Comic Con Thought Bubble v britskom Leeds.

5. – 6. november 2016 patril dvojdňovému festivalu komiksu. Najväčší Comic Con v Británii a jeden z najväčších festival tohto druhu v Európe (konkurovať môže snáď Vienna Comic Con). V niečom je výnimočný, iný. Ponúka náhľad do komiksového média. Žiadni herci, filmové hviezdy, trailery, ani režiséri, ale scenáristi, kresliči a komiksové vydavateľstvá a kopy, kopy komiksov nových i starých. Vyše 100 autorov komiksov od tých najznámejších (Hellboy) až po tie menej známe malé európske tituly. Jeden geek, aby mal časovrat.

Nákupom komiksov sa človek nevyhol (Foto: PoP-Cult Magazín)
Nákupom komiksov sa človek nevyhol (Foto: PoP-Cult Magazín)

Ale zvládnuť sa to dalo. A emócie boli silné. Potriasť si ruku s Mikeom Mignolom a poďakovať mu za Hellboy, odfotografovať sa s Kieronom Gillenom, kúpiť si komiks od zakladateľa Image Comics, vidieť kresliť Seana Phillipsa naživo. Ako komiksovému médiu, tak ani nám slová nestačia.

Niektoré kostýmy boli neuveriteľne uveriteľné (Foto: PoP-Cult Magazín)
Niektoré kostýmy boli neuveriteľne uveriteľné (Foto: PoP-Cult Magazín)

Lepšie raz zažiť, ako stokrát čítať. Ale lepšie raz vidieť, ako tisíckrát čítať, preto je hore takmer dvadsať minút zostrihu z Thought Bubble 2016. Hádam to bude rovnako zábavné pozeranie, ako bolo aj natáčanie.

PoP-Cult

PoP-Cult
Webový magazín o komiksoch, filmoch, seriáloch, spoločenských hrách a mnohom ďalšom. Točíme o popkultúre.

Určite si prečítaj

Komiksy na úvod a jedna hra na záver

No, je to vlastne naopak. PoP-Cult v najnovšej epizóde (v poradí už piatej) najskôr vysvetlil, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.