Recenzia: Agentka Carterová hrdinka, na ktorú sme čakali

Marvel Studios robí svoj druhý nájazd na televíziu ABC so seriálom Agentka Carterová – sedem týždňový televízny program, ktorý bude vysielaný počas predĺženej zimnej pauzy serálu Agents of S.H.I.E.L.D. Seriál sa zameriava na „najlepšie dievča” Steva Rogersa, a fanúšikmi obľúbenú ženskú postavu, agentku Peggy Carterovú zo Strategic Scientific Reserve , ktorú hrá Hayley Atwell. Na základe prvých dvoch epizód, séria prináša uvítaný nový pohľad na Marvel Cinematic Universe a stále v tom cíti ako doma.

Základná štruktúra a dôraz seriálu sa kladie na to, čo je očakávané od Marvel Studios – zameranie sa na akciu, silný predpoklad dobrodružstva, ktoré sľubuje divákom ochutnávku záhady a mystéria, ale ako vždy, s nadhľadom.  Inak je to len v prípade pohľadu protagonistu. Carterová, ako výnimočná žena je možno tak oneskorená v jej ére ako Captain America v modernej ére. Táto séria ju vykresľuje ako schopnú hrdinku, podobne ako muža, ktorého ľúbi a možno aj o niečo viac. Práve ona je tá hrdinka, ktorá sa musí vzpierať spoločnosti, ktorú chce ochrániť pred zločincom, ktorý ju chce zničiť.

James-Darcy-to-play-Jarvis-in-Agent-Carter

Seriál sa takisto pohráva s rodovými záležitosťami vo zvláštnom vzťahu medzi Carterovou a Jarvisom. Carterová je dobrodružná hrdinka, zatiaľ čo Jarvis  je pokojná, niekedy dotieravá, ale kladná postava. Vzťah ukazuje až pokiaľ môže byť očakávané udavačstvo uspokojujúce. A toto osvieženie  je to, čo robí seriál Agentka Carterová niečím viac ako len výplň času popri čakaní kým sa seriál  Agents of S.H.I.E.L.D vráti späť na obrazovky.

„Ešte nie je koniec“ , napísané tvorcami seriálu (Christopher Markus a Stephen Mcfeely) a režisérom Louis D’Esposito, ktorý režíroval Agent Carter one-shot je zhrňujúca epizóda a pridáva aspoň jedného významného nového hráča (ale to vám ešte neprezradíme) do MCU. Epizóda ukazuje Carterovú ako sa vyrovnáva s emocionálnym dôsledkom, ktorý priniesla strata Steva Rogersa, ktorý bol dôležitou postavou. Ale takisto vytvára pocit, že sa epizóda príliš silne opiera o predošlé dobrodružstvá Carterovej.

agentcartercoolunderpressure-catfa-peggy-keeps-it-secret-in-the-first-clip-from-agent-carter

„Most a tunel“, epizóda, ktorej autor je Eric Pearson a režisér Joe Russo (spolurežisér Captain America: The Winter Soldier) stavia na základoch, ktoré boli položené v prvej epizóde a pridáva novú predtuchu. Nové súvislosti sa začínajú tvoriť aj pomocou kreatívnej bojovej scény vo vyvrcholení epizódy.

To, že sa dej seriálov odohrávajú v 40-tych rokoch má svojskú atmosféru, s množstvom operácii a podujatí, ktoré sa dejú pustých, ale očarujúcich kluboch s matne osvietenými miestnosťami. Výsledok Christophera Lennertza pridáva heroický element, ktorý pomáha publiku pripomenúť si, že napriek nedostatku postáv a superveľmocí, je seriál stále silno zakorenený v MCU, vytvárajúc podobný pocit ako pri Captain America: The First Avenger.

Agent Carter prináša novú ženskú perspektívu do Marvel’s Cinematic Universe, ktorá sa stala identifikačným námetom vďaka kreatívnym ľuďom v pozadí seriálu. Veľmi talentovaní autori a režiséri vytvárajú silné postavy, ktoré sú perfektne hrané hercami. Seriál prináša zábavu a niekedy aj celkom zapamätateľné akčné scény. Nemusíte čakať na Captain Marvel, lebo Agentka Carterová je tá hrdinka, na ktorú ste čakali.

Prehľad recenzii

Prvé dve časti - 80%

80%

Veľmi talentovaní autori a režiséri vytvárajú silné postavy, ktoré sú perfektne hrané hercami. Seriál prináša zábavu a niekedy aj celkom zapamätateľné akčné scény.

User Rating: 4.28 ( 2 votes)

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

Palm Springs (recenzia)

Svet filmu je nenávratne narušený epidémiou koronavírusu a preto väčšina ľudí už snáď ani nedúfala, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.