Aká je budúcnosť superhrdinských seriálov?

Naše obľúbené seriály majú približne polovicu epizód aktuálnych sérii za sebou. Teraz nastal čas, kedy sa rozhoduje o ich osude. Ktoré budú pokračovať a ktoré skončia?

Začnime s najstarším seriálom stanice CW, ktorý je podľa DC komiksov – Arrow

O jeho osude sa asi najviac dalo polemizovať hlavne preto, že v piatej sérii by mali skončiť flasbacky Oliverovho života – zážitky, ktoré z neho formovali ochrancu, vynikajúceho lukostrelca, bojovníka a všetky ďalšie roly, na ktoré si pri ňom spomeniete. Koniec flashbackov neznamená koniec seriálu, bola potvrdená ďalšia séria, čiže a Arrow sa vráti na jeseň už vo svojej šiestej sérii. Stephen Amell sa netajil radosťou a na sociálnej sieti uverejnil túto fotku, kde ďakuje fanúšikom za podporu:

Ďalší zo seriálov – The Flash -beží už tretiu sériu. A bude plynule pokračovať štvrtou sériou, ktorá bola potvrdená.

Len pre pripomenutie, Barry Allen sa prvýkrát v seriálovom DC svete zjavil práve v seriáli Arrow. Až potom vznikol spinoff The Flash.

Ďalším spinoffom Arrowa a tak trochu aj Flasha je seriál Legends of Tomorrow.

Prvá séria bola ekonomicky náročnejšia – pekné (a drahé) efekty pozeralo menej ľudí, ako producenti očakávali. Navyše, celá zápletka s Vandalom Savageom bola mierne jednoduchá a bolo dosť smutné, že ho Legendy chytali tak dlho. O druhej sérii sa hovorilo ako o novom štarte – pomôcť tomu mala práve Legion of Doom. Darkh, Merlyn, Thawne a Captain Cold sú záporáci, ku ktorým diváci už majú nejakú citovú väzbu z iných seriálov a očakáva sa, že si seriál pozrú aj kvôli nim. Prvá polovica druhej série má zatiaľ priemernú sledovanosť. Uvidíme aký vplyv bude mať na sledovanosť zmena vysielacieho dňa a času – hneď po Flashovi. Producenti seriálu po toľkých zmenách veria dostatočne, lebo tretia séria seriálu je potvrdená.

Nováčik stanice CW – Supergirl – je vysielaná druhú sériu (a prvú na CW).

Na novej stanici sa uchytila pomerne dobre, jej sledovanosť oproti predchádzajúcej stanici mierne stúpla. Aj tento seriál bude plynule pokračovať – bola potvrdená tretia séria.

Ste spokojní s rozhodnutím televízie?

Zdroj: comicbookglobal.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.