Aké filmy uvidíme po Avengers: Endgame?

Marvel Studios už pomaly uzaviera svoju tretiu fázu a my sa pýtame aké filmu budú tvoriť ďalšiu fázu. Marvel nám veľa neodhalil, čo má prísť po Avengers: Endgame, toto je zatiaľ všetko, čo vieme o budúcich filmoch.

Spider-Man: Far From Home

Kevin Feige potvrdil, že toto je posledný film z tretej fázy Marvel Cinematic Universe. Spider-Manove ďalšie dobrodružstvo sa bude odohrávať v Európe.

Jake Gyllenhaal si zahrá Mysteria, vracia sa Michael Keaton ako Vulture. Okrem nich vo filme uvidíme agentov: Nick Fury (Samuel L. Jackson) a Maria Hill (Cobie Smulders). Spider-Man: Ďaleko od domova režíruje Jon Watts, do kín sa film dostane 5. júla 2019.

Black Widow

Black Widow konečne dostáva svoj sólový film. V roku 2010 sa Natasha Romanoff objavila v Iron Man 2, o deväť rokov neskôr sa Marvel Studios rozhodlo natočiť jej sólo film. Film The Black Widow napísala Jac Schaeffer, ktorá spolupracovala na scenári k filmu Captain Marvel. Réžie sa ujme Cate Shortland známa hlavne filmom Lore.

Dej a podrobnosti o filme niesu známe, zatiaľ vieme len o tom, že film sa bude odohrávať pred súčasnými filmami MCU. Produkcia filmu sa začala v roku 2019, premiéra sa očakáva v roku 2020.

The Eternals

Marvelu sa darí robiť z menej známych postáv úspešné projekty a zdá sa, že vo štvrtej fáze sa o to pokúsia s Eternals. The Eternals vytvoril Jack Kirby, jedná sa o starodávnu rasu bytostí so superschopnosťami. O filme toho zatiaľ veľa nevieme, hovorí sa, že si v ňom zahrá Angelina Jolie a opäť pôjde o prequel k ostatným MCU filmom.

VIAC:  Film The King's Man prichádza s prvým teaser trailerom

Marvel najal režisérku Chloe Zhao (Rider) aby natočila film na základe scenáru bratrancov Matthewa a Ryana Firpových. Natáčanie by sa malo začať v druhej polovici roku 2019, premiéru by mal mať teoreticky na konci roka 2020.

Black Panther 2

Jeden z najúspešnejších filmov tretej fázy dlho čakal na oficiálne potvrdenie pokračovania. Ryan Coogler nedávno oficiálne podpísal zmluvu s Marvelom a tak ako pri prvej časti sa postará o scenár a réžiu.

Natáčanie by sa malo začať na konci roku 2019, preto odhadujeme premiéru až na rok 2021.

Shang-Chi

Najnovším oznámeným filmom je Shang-Chi. Marvel Studios plánuje tento film natočiť už od roku 2005. David Callaham napíše scenár pre prvý film o ázijskom superhrdinovi.

Shang-Chi je majstrom kung-fu, ktorý bol vyškolený na to, aby sa stal zabijakom, ale dokázal sa odtrhnúť od svojej zlej rodiny a stať sa silou dobra. Marvel v súčasnosti hľadá ázijského režiséra, ktorý by film režíroval. A samozrejme stále hľadajú herca, ktorý si zahrá Shang-Chia.

Guardians of the Galaxy Vol. 3

Boli časy keď Strážcovia Vol. 3 mali odštartovať štvrtú fázu ale kvôli vyhadzovu Jamesa Gunna z pozície režiséra a následnému opätovnému prijatiu na post režiséra sa premiéra posúvala z roka na rok. Momentálne sa jeho premiéra odhaduje na koniec roku 2021.

VIAC:  Filmové novinky v CINEMAX 29. august 2019

Chris Hemsworth podpísal s Marvelom zmluvu na ďalších 5 filmom a keď na konci Endgame odchádzal so Strážcami začalo to vyzerá to tak, že sa objaví v treťom pokračovaní Strážcov Galaxie. O réžiu a scenár sa postará James Gunn.

Doctor Strange 2

Ďalší film, od ktorého sme očakávali rýchle oznámenie pokračovania, namiesto toho sme dostali mätúce informácie. Kevin Feige potvrdil, že sa dvojky dočkáme ale nepadli žiadne reálne informácie. Až v roku 2018 režisér prvej časti Scott Derrickson potvrdil, že sa vracia do Marvelu režírovať Doctora Strangea 2.

V súčasnosti Marvel stále hľadá scenáristu, preto sa premiéra odhaduje až na koniec roka 2021.

Ďalšie očakávané (ale nepotvrdené) pokračovania
Sony a Marvel plánujú spolu natočiť trilógiu o Spider-Manovi, teda môžeme očakávať Spider-Man 3 niekedy v prostriedku štvrtej fázy. Film Ant-Man and the Wasp si dokázal zarobiť celosvetovo 600 miliónov dolárov preto pokračovanie by mohlo byť na ceste.

A aj keď Brie Larson debutovala ako Carol Danversová len tento rok jej prvý film bol úspešný a to by malo zaručiť jeho pokračovanie v štvrtej fáze. Tieto tri filmy neboli zatiaľ oficiálne potvrdené, musíme počkať na Marvel kým oficiálne odhalí svoje plány, toho by sme sa mohli dočkať na tohtoročnom ComicCone.

Zdroj: screenrant.com

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

Viedenský Comic Con láka na zvučné mená

V dňoch 23. a 24. novembra sa bude vo Viedni konať už piaty ročník popkultúreneho …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.