Aké filmy uvidíme po Avengers: Endgame v 4. fáze MCU?

Marvel Studios nám na Comic Cone 2019 v San Diegu prezradil aké filmy chystá v najbližších dvoch rokoch. Od Comic Conu je už skoro pol roka, preto sme sa rozhodli aktualizovať náš starší článok o informácie, ktoré sme sa za posledný polrok o filmoch 4. fázy dozvedeli.

Black Widow

Black Widow konečne dostáva svoj sólový film. V roku 2010 sa Natasha Romanoff objavila v Iron Man 2, o deväť rokov neskôr sa Marvel Studios konečne rozhodlo natočiť jej sólo film. Film The Black Widow napísala Jac Schaeffer, ktorá spolupracovala na scenári k filmu Captain Marvel. Réžie sa ujme Cate Shortland známa hlavne filmom Lore.

O deji zatiaľ vieme len toľko, že sa bude týkať misie “Budapešť”. Produkcia filmu sa začala v roku 2019, do kín sa dostane 30. 4. 2020.

The Eternals

Marvelu sa darí robiť z menej známych postáv úspešné projekty a zdá sa, že vo štvrtej fáze sa o to pokúsia s Eternals. The Eternals vytvoril Jack Kirby, jedná sa o starodávnu rasu bytostí so superschopnosťami. Hlavnú postavu, Thenu, si zahrá Angelina Jolie. Sekundovať jej budú Salme Heyek či Kit Harington. Dej sa má odohrávať pred filmami z fázy jedna.

Marvel najal režisérku Chloe Zhao (Rider) aby natočila film na základe scenáru bratrancov Matthewa a Ryana Firpových. Natáčanie by sa malo začať v druhej polovici roku 2019, premiéru má film naplánovanú na 5. 11. 2020.

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Marvel Studios plánuje tento film natočiť už od roku 2005. David Callaham napíše scenár pre prvý film o ázijskom superhrdinovi, réžie sa ujme Destin Daniel Cretton. Film má naplánovanú premiéru na 11. 2. 2021.

Shang-Chi je majstrom kung-fu, ktorý bol vyškolený na to, aby sa stal zabijakom, ale dokázal sa odtrhnúť od svojej zlej rodiny a stať sa silou dobra. Marvel v súčasnosti hľadá ázijského režiséra, ktorý by film režíroval. A samozrejme stále hľadajú herca, ktorý si zahrá Shang-Chia.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Ďalší film, od ktorého sme očakávali rýchle oznámenie pokračovania, namiesto toho sme dostali mätúce informácie. Tento rok však Kevin Feige potvrdil, že sa dvojky dočkáme v roku 2021. Na režisérksu stoličku sa opäť posadí Scott Derrickson a scenár napíše Jade Bartlettale.

Premiéra je naplánovaná na 5. máj 2021.

Thor: Love and Thunder

Thor 4 uzavrie štvrtú fázu. Na režisérsku stoličku sa opäť posadí Taika Waititi, ktorý sa tiež ujme scenáru. Hovorí sa, že vo filme sa vráti Natalie Portman aka Jane Foster a zahrá si ženskú verziu Thora, tak ako sa to stalo v komikse Thor #1 z roku 2014.

Natáčanie sa začína v polovici roku 2020, premiéru má naplánovanú na 4. 11. 2021.

Ďalšie očakávané (ale nepotvrdené) pokračovania
Sony a Marvel plánujú spolu natočiť trilógiu o Spider-Manovi, teda môžeme očakávať Spider-Man 3 niekedy v prostriedku štvrtej fázy. Film Ant-Man and the Wasp si dokázal zarobiť celosvetovo 600 miliónov dolárov preto pokračovanie by mohlo byť na ceste. Black Panther 2 je jeden z najúspešnejších filmov tretej fázy, scenárista a režisér Ryan Coogler nedávno oficiálne podpísal zmluvu s Marvelom a začal pracovať na scenári, kedy sa film začne natáčať nie je ešte potvrdené.

Boli časy, keď Strážcovia Vol. 3 mali odštartovať štvrtú fázu ale kvôli vyhadzovu Jamesa Gunna z pozície režiséra a následnému opätovnému prijatiu na post režiséra sa premiéra posúvala z roka na rok. Momentálne sa jeho premiéra odhaduje na koniec roku 2021 ale nič nieje oficiálne potvrdené.

Chris Hemsworth podpísal s Marvelom zmluvu na ďalších 5 filmom a keď na konci Endgame odchádzal so Strážcami začalo to vyzerá to tak, že sa objaví v treťom pokračovaní Strážcov Galaxie. O réžiu a scenár sa postará James Gunn.

A aj keď Brie Larson debutovala ako Carol Danversová len tento rok jej prvý film bol úspešný a to by malo zaručiť jeho pokračovanie v štvrtej fáze, no zatiaľ nebolo nič potvrdené.

Zdroj: screenrant.com

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.