Ako bude Aquaman rozprávať pod vodou?

Vo filme Batman v Superman sme mali príležitosť vidieť Aquamana. Išlo o malú rolu bez replík, takže nerozprával. Sólo film sa bez dialógov neobíde a preto je na mieste otázka: Ako bude Aquaman rozprávať pod vodou? Režisér James Wan predstavil riešenie.

Rozprávanie pod vodou nie je bežná filmová záležitosť – ak si odmyslíme animáky, samozrejme. V BvS ani v upútavkách na Justice League sme zatiaľ nemali príležitosť vidieť, ako Aquaman komunikuje. Ľudia pod vodou nerozprávajú. Ale Aquaman (technicky vzaté) nie je človek, takže je možné, že pod vodou bude rozprávať.  Režisér James Wan v rozhovore pre IGN objasnil svoje predstavy, ako to plánuje uskutočniť.

justice-league-trailer-aquaman-back-waves

Žurnalista, ktorý viedol rozhovor sa ho na úvod spýtal na možnosť komiksových bublín. „Bubliny? Možno budú…(smiech) Nikdy mi to nenapadlo… Slová v bublinách. Úžasné! To by bolo vizuálne cool.“  

Od žartov prešiel k faktom:

„…Ak máte vodu v pľúcach, ako majú tieto podmorské postavy, tak Vám z nich nemôžu vychádzať vzduchové bubliny. Tak neviem.. Uvažoval som, že vo svojom filme budem kreatívny. Páči sa mi nápad rozprávania pod vodou v sonickej kvalite s vodným nádychom. Niečo ako sonická komunikácia veľrýbBude to experiment, zistíme čo funguje a čo nie…“

Celá príprava filmu je v začiatkoch a filmári majú dostatok času experimentovať.

Aquaman  má naplánovanú premiéru na 27.7.2018

Zdroj: Screenrant.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.