Ako bude vyzerať Arrowverse?

Seriálový Arrowverse tento rok prešiel veľkými zmenami – aj plánovanými, aj neplánovanými. Ukončenie dlhoročného seriálu Arrow, udalosti veľkého crossoveru, nútené skrátenie sérii kvôli COVID-19… Aká je teda budúcnosť Arrowverse?

Seriály televízie CW sa vrátia, no nie na jeseň, ako sme boli doteraz zvyknutí. A aj to nie všetky. Už v minulosti sa televízia vyjadrila, že bude počet vysielaných superhrdinských seriálov limitovať. Prvá vlna seriálov sa vráti v januári 2021. Batwoman bude mať rovnaký vysielací deň ako doteraz (nedeľa). Nasledujúci deň bude odvysielaný Black Lightning (pondelok). V utorky bude vysielaný Flash a komiksový svet doplní nováčik Superman & Lois. Supergirl a Legends of Tomorrow sa vrátia na obrazovky neskôr. Čo je to “neskôr” je zatiaľ neznáme.


Takto vyzerá grafický prehľad všetkých seriálov televízie CW

Už teraz je celkom na mieste povedať, že superhrdinské seriály majú nátresk vo vysielaní televízie CW a limitovanie ich vysielania má svoje odôvodnenie. Seriál Legends of Tomorrow je taký čierny Peter, aj túto seriálovú sezónu sa vysielanie začalo neskôr. Zároveň sa predpokladalo, že vysielanie, resp. už aj samotná tvorba seriálu Supergirl môže byť ovplyvnená tehotenstvom Melissy Benoist (seriálová Supergirl). Dúfajme, že sa ukáže, že všetko zlé (nenatáčanie kvôli koronavírusu) je aj na niečo dobré. Verím tomu, že ak by táto situácia nenastala, scenáristi by napísali nejaký uletený dej, v ktorom by tehotenstvo Supergirl “racionálne” vysvetlili.

Táto nová schéma samozrejme ovplyvní aj udalosť označovanú ako “veľký crossover”. Predpokladá sa, že aj kvôli zvýšeným hygienickým požiadavkám, sa tak veľkej koncentrácie superhrdinov v jednom seriáli zrejme tak skoro nedočkáme. Vyzerá to tak, že bude aspoň “malý crossover”. Jeden zo šéfov televízie CW – Mark Pedowicz – ozrejmil veci: “Stále na tom pracujeme. Bude to menšie ako obvykle, plánujeme len dvojhodinovú vec. Hovoríme o Supermanovi a Batwoman. A je tu mnoho postáv, ktoré prídu z našich iných seriálov.”

Takýto pohľad zrejme tak skoro neuvidíme

Aj napriek posunutému začiatku jednotlivých seriálov by sme nemali byť ukrátení o počet epizód. Zo strany televízie bolo potvrdené, že seriály nebudú mať skrátené série. Podľa slov Pedowitza by sme sa dočkať “od 13-22 epizód, v závislosti od seriálu“.

Predpokladalo sa, že nový rozpis vysielania seriálov odhalí, či sa dočkáme aj ďalšieho Arrow spin-offu “Green Arrow & Canaries“. Ako môžete vidieť, v prehľade sa síce nenachádza, no spin-off nie je zmietnutý zo stola.Pedowicz uviedol: ” Sú (Green Arrow & Canaries) vo veľmi aktívnej diskusii, aby sme videli, čo dokážeme. Mal som mnoho konverzácii s Warner Bros, je do toho zahrnutá stratégia, tak verím, že to zvládneme.

Televízia CW dostala aj vysielacie práva na prvú (a zatiaľ jedinú) sériu seriálu Swamp Thing. Swamp Thing by mal byť odvysielaný počas jesene, no Mark Pedowicz nevylúčil možnosť druhej série seriálu, pretože seriál má veľa nezodpovedaných otázok. “Neviem, či sa vráti. Samozrejme, bude diskusia medzi Warner Bros a CW.  Ale teraz máme len tieto Swamp Thing epizódy.”

 

Zdroje: screenrant.com, deadline.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.