Ako bude vyzerať svet po Flashpoint Paradoxe?

Druhá séria Flasha skončila Barryho záchranou Nory (Barryho matka) – a nastal tak Flashpoint Paradox. Ako zasiahne Barryho rozhodnutie do tretej série?

Zásadným (a celkom logickým) dôsledkom je, že Nora žije, takisto aj Henry. Barry si pamätá svoj život v inej časovej línii, avšak je šťastný ako žije teraz – v alternatívnej časovej línii. Jeho schopnosti Flashpoint neovplyvní, Barry bude aj naďalej speedsterom.

brave-new-world-flashpoint-has-arrived-in-season-3-trailer-of-the-flash-happily-ever-1070004

U Westovcov nastanú taktiež zmeny. Keďže sa u Allenovcov nestalo nešťastie, Barry nemusel bývať u Westovcov. Joe si nie je blízky s Barrym, aj keď spolu pracujú na CCPD. S Ciscom a Caitlin sa Joe nepozná. Zatiaľ nie je jasné, či je Joe rozvedený alebo nie. Joe pozná Wallyho, čo však o ňom nevie, je to, že Wally je Flash. Iris West pracuje ako reportérka a z traileru sa zdá, že Barryho nepozná (čo je trochu divné s prihliadnutím na to, že v detstve – pred Reverse – Flashovým útokom na Noru boli najlepší kamaráti).

brave-new-world-flashpoint-has-arrived-in-season-3-trailer-of-the-flash-kid-flash-w-1070040

Ak Vám bolo ľúto, že sa Barry a Iris na konci druhej série nedali dokopy, mám pre Vás dobré správy. Ani Flashpoint Paradox týchto dvoch od seba neoddelí, pretože podľa vyjadrenia Aarona HelbingaIris a Barry si k sebe nájdu cestu v každej časovej línii“.

VIAC:  Seriál The Falcon and The Winter Soldier dostáva dátum premiéry

Barry sa stretne aj s Eobardom Thawneom – Reverse Flashom. Reverse Flash vie, že toto nie je doterajší svet – iba prelud, v ktorom nemôžu žiť svoje životy správne – ani Flash a ani Reverse Flash.

The-Reverse-Flash-Eobard-Thawne-Origin

Cisco Ramon bude bohatý a bude mať vlastnú firmu. V jadre svojej osobnosti je to podľa Granta Gustina (Barry Allen) však „starý dobrý Cisco“. Carlos Valdez (herec, ktorý stvárňuje Ramona) sa na Comic-Cone nevyjadril k otázke, ako presne dej ovplyvnia Ciscove metaschopnosti, no jeho výrok, že „majú tendenciu rásť po boku postáv“ je viac ako záhadný.

brave-new-world-flashpoint-has-arrived-in-season-3-trailer-of-the-flash-1070022

Zaujímavý je aj výrok Granta Gustina:Barry dostane rady od iného speedstera, ako usmerniť svoj život v novej časovej línii“. Môže byť tým radcom jeho nepriateľ Eobard Thawne? On je jediný človek, ktorý pozná Barryho starý život.

A čo Arrow?

Podľa vyjadrení hercov na Comic-Cone ovplyvní dej Arrowa viac seriál Legends of Tomorrow ako Flashpoint Paradox.

Medziseriálové návštevy budú pokračovať aj ďalej – už v druhej epizóde Flasha bude Felicity Smoak, mala by Barrymu poradiť pri závažnom rozhodovaní. V decembri sa stretnú všetky štyri komiksové seriály CW (Supergirl, Legends of Tomorrow, Flash, Arrow) vo veľkom crossoveri a podľa slov, ktoré padli na Comic-Cone by mal veľký crossover trvať týždeň. Či bude crossover dôsledkom Flashpointu alebo nejakej inej udalosti, je zatiaľ neznáme.

VIAC:  Čo znamená prekvapivé cameo v seriáli WandaVision pre budúcnosť MCU?

cw-crossover-174888

Bude Flashpoint trvalou časovou líniou?

Myslím, že nie. Grant Gustin sa na Comic-Cone vyjadril, že “vo Flashpointe neuvidíme Harryho Wellsa“ (Tom Cavanagh). Zároveň vieme, že má byť Tom Cavanagh pravidelnou postavou seriálu.

Existujú dva možné scenáre: Buď bude Tom Cavanagh počas Flashpoint Paradoxu hrať postavu s iným menom alebo bude Flashpoint Paradox trvať krátko.

Ďalšou (možnou) indíciou je, že v traileri môžete vidieť nahnevaného Eobarda Thawnea ako kričí: “Now who is the villain Flash?” (v preklade – Tak teraz kto je tu zloduch Flash?).  Podľa môjho názoru je len otázkou času, kedy ujde a vyberie sa zabiť Barryho matku, aby dostal časovú líniu do starých koľají.

Nový trailer na tretiu sériu Flasha (anglicky):

Zdroj: comicbookresources.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.