Ako sa bude Spider-Man v Captain America: Civil War líšiť od jeho predchodcov?

Spider-Mana ste v tomto storočí na filmovom plátne mohli vidieť už v piatich snímkach od dvoch rôznych režisérov (Sam Raimi, Marc Webb), stvárneného dvoma rôznymi hercami (Tobey Maguire, Andrew Garfield). Najnovšie si ho zahrá dvadsaťročný Tom Holland v novom MCU filme po boku hviezd ako Chris Evans, či Robert Downey Jr.

31

Režíseri očakávaného blockbusteru od spoločnosti Marvel, bratia Anthony a Joseph Russo-vci, v nedávnom rozhovore pre portál comicbook.com poskytli malý náhľad do ich spracovania ikonickej postavy Spider-Mana.

“Pri spracovávaní tejto postavy sme zvolili veľmi osobný prístup. Spomínali sme na veci, ktoré nás na ňom fascinovali, keď sme boli mladší. Jednou z jeho najdôležitejších čŕt bolo, že to bol stredoškolák zaťažený neuveriteľnými schopnosťami a veľkou zodpovednosťou. To ho odlišuje od všetkých ostatných hrdinov v marvelovskom svete. Bolo pre nás extrémne dôležité aby sme do tejto role obsadili niekoho s vekom veľmi blízkym k stredoškolákovi. Chceli sme, aby bolo jeho obsadenie autentickejšie. Na tom nám obzvlášť záležalo. Chceli sme, aby mal energiu a charizmu. Energiu, no zároveň nesmelosť, ktorú by bolo zábavné vidieť popri ostatných sebavedomých superhrdinoch.”

22-660x330

“Tiež pre nás bolo dôležité, aby z herca, ktorého obsadíme, bolo cítiť dnešnú dobu. V predchádzajúcich adaptáciách totiž domov Petera Parkera bol… tvorcovia svojimi voľbami uctievali komiksy. Keď sa pozriete na dom, v ktorom býval Raimi-ho Spider-Man, bol to veľmi drahý dom. My sme sa chceli viac držať reality. Chlapec vyrastajúci v New Yorku so svojou tetou, žijúci len z jedného príjmu. Kde by bývali? Ako by to tam vyzeralo? Kde by si mohli dovoliť žiť? Toto boli otázky, ktoré sme si kládli. Snažíme sa k tejto postave pristupovať veľmi logicky, realisticky a naturalisticky. Toto sú všetky veci ktoré sa snažíme urobiť, samozrejme, spolu s našim vlastným prínosom.”

Vyzerá to tak, že tvorcovia fanúšikmi aj kritikmi milovaného filmu Captain America: The Winter Soldier prenesú jeho realistickú atmosféru aj do nového pokračovania tejto série. Všetky detaily sú však prísne strážené a tak nám neostáva nič iné, len s nadšením čakať na 6. máj, kedy svojich obľúbených superhrdinov znova uvidíme na striebornom plátne.

Zdroje: comicbook, collider, cinematographe, antena3, variety

Krack

Avatar
Študent IT, filmový a seriálový geek, zarytý fanúšik Star Wars a MCU, plne odhodlaný sa o svoje nadšenie podeliť s celým svetom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

2 komentáre

  1. Avatar

    Nie je mu dvadsať ale devätnásť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.