Ako to dokázal Captain America urobiť v Avengers: Endgame?

Ako to len urobil? Ako to vôbec dokázal urobiť? Ide o nezabudnuteľný moment, ale čo za tým všetkým stojí? Vzhľadom na formuláciu samotného titulu ste mohli aj sami vytušiť, že spoilery sú samozrejmosťou, i keď o tomto čase každý skutočný fanúšik a dlhodobý divák by mal mať Endgame povinne za sebou a tieto články by mali slúžiť len na také menšie vstrebávanie všetkého, čo nás odpálilo vo filme.

Film sa zameriaval, pochopiteľne, najmä na pôvodných Avengerov, kde zažiarilo duo Iron Man a Captain America, a aj keď mal Tony viacero srdečných momentov, mnohí sa zhodnú, že Stevov charakter nabral na nových rozmeroch epickosti s týmto filmom a zdvihnutie Mjolniru je len jedným z viacerých dôvodov, prečo tomu tak je. No je to témou tohto článku. Nemusíte pátrať ani veľmi ďaleko v pamäti, aby ste si spomenuli na scénu z Age of Ultron, kde sa jednotliví Avengeri pokúšali zdvihnúť Mjolnir, avšak nikomu sa to nedarilo až na jednu výnimku. Prišiel čas na Steva, ktorý sa aktuálne najviac priblížil ku zdvihnutiu kladiva, hoci ním len nebadateľne mykol, ale všimol si to najmä Thor. Perfektne pripravená pôda pre tento epický moment v Endgame.

Najlogickejším vysvetlením by bolo, samozrejme, to, že sa Cap stal s postupom času naozaj hodnou osobou pre držanie Thorovho kladiva. Predsa len, od udalostí v Age of Ultron prešlo 8 rokov, a tak by to aj dávalo zmysel. Cap si v medzičase prešiel výraznou zmenou a MCU sa dočkalo hneď niekoľkých zaujímavých udalostí, ktoré posunuli naše obľúbené postavy na úplne nové miesta v ich myšlienkovom a osobnostnom rozpoložení, no snáď najviac to pocítil práve Steve. Tak si to môžeme vyložiť a mohli by sme byť s takouto odpoveďou aj patrične spokojní. Plus, v komiksoch sa Captainovi podarilo dvakrát zdvihnúť Mjolnir(zakaždým až v totálne krajnej situácii), ale nebol jedinou osobou, ktorej sa to podarilo(patrí medzi nich aj napríklad taká Jane Foster).

Pravda sa podľa všetkého skrýva niekde inde. Bratia Russovci sa nechali počuť, že Steve bol vždy schopný zdvihnúť Mjolnir, akurát keď mal príležitosť tak učiniť v Age of Ultron, zachoval sa ako charakter a nechcel nijak ponížiť či znížiť Thorove ego. Sám Cap si to do toho momentu nebol vedomý a zistil to, až vo vyššie priloženej scéne. A napokon, keď si to vyžadovala situácia v Endgame, chopil sa tohto legendárneho kladiva a uviedol na obrazovky jednu z najviac znamenitých scén novodobej kinematografie vôbec.

Film Avengers: Endgame sa momentálne premieta v našich kinách.

Zdroj: ign.com, screenrant.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.