Ako to vlastne je medzi Marvelom a Sony?

Situácia, ktorá je momentálne medzi Marvel Studios a Sony, sa dostala do “zaujímavého” stavu, tak poďme si trocha objasniť, ako sa vlastne veci majú. Táto situácia sa týka najmä spojitosti medzi Spider-Manom v MCU a Sonyverse, ktoré mali byť údajne v totožnom univerze, teda MCU, no ono to nie je vôbec presné. Vec sa má tak, že riaditeľka spoločnosti Sony, Amy Pascal, pojala veci trocha zostra a aj v prítomnosti Kevina Feiga dokázala Venoma a všetky ďalšie filmy v rámci Sonyverse zaradiť do MCU, čo samotný Kevin Feige nasledovne vyvrátil a jednoznačným spôsobom odvetil, že súboj Venoma zo Sonyverse a Spider-Mana z MCU jednoducho neuvidíme.

Kevinove reakcie hovoria za všetko.

A tu máte vyššie spomínanú oficiálnu odpoveď Kevina Feiga na Venoma v MCU.

No zároveň Marvelu stále ostáva možnosť, aby použili záporákov, ktorí sa ukázali už aj v predchádzajúcich Spider-Manových filmoch, teda naskytá sa možnosť existencie dvoch verzií jedného záporáka súčasne na striebornom plátne, akurát v odlišných univerzách. Túto záležitosť akceptuje ako Kevin Feige, tak aj Amy Pascal, akurát do úvahy prichádza aj fakt, že Sonyverse sa podľa Kevina Feiga nenachádza v MCU, ale bude môcť naňho odkazovať ako to robia aj Netflixácke seriály(teda Venom môže pokojne žiť s tým, že bude mať na vedomí existenciu Spider-Mana). Ale aj tak. Nebude to akosi zvláštne, že v jednej realite budú napríklad takí dvaja Venomovia(v prípade, že sa Marvel Studios rozhodnú využiť nejakého záporáka z predchádzajúcich Spider-Man filmov), no oddeľovať ich bude len ten fakt, že sú v odlišnom univerze? Práve s týmto musí Kevin Feige pracovať a nakladať tak, aby bolo všetko logické, čo nás privádza k možnosti, že sa Venom v Spider-Manovej trilógii vôbec neukáže.

VIAC:  Čo ak...?

Celkovo, spolupráca medzi Marvel Studios a Sony je založená na veľmi zvláštnych vzťahoch, a tak sa situácia môže v priebehu nasledujúcich mesiacov ešte niekoľkokrát zmeniť. A pokiaľ to vysvetlenie chcete počuť v súvislej forme, tak skúste si pozrieť toto video(samozrejme, znalosť angličtiny je nutná).

Čo myslíte je správne rozhodnutie držať tieto dva filmové vesmíry oddelené?

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.