Aký bol viedenský Comic Con?

23. a 24. novembra sa v priestoroch viedenského výstaviska Messe Wien konal už piaty ročník skvelej udalosti VIECC Vienna Comic Con a tretí ročník sprievodného podujatia VCA Vienna Challengers Arena. Obe udalosti sa stretli so širokým záujmom verejnosti a môžu byť považované za skvelý úspech. Jedným číslom za všetky je už len to, že počet návštevníkov vzrástol oproti predchádzajúcom ročníku o vyše 20% – návštevníkov bolo 31 389.

Medzi najväčšie hviezdy, ktoré navštívili Viedeň patria hlavne Sean Astin, známy ako Sam z Pána prsteňov a nezničiteľný hrdina Steven Seagal. Fanúšikovia sa s nimi mohli stretnúť, odfotiť, prípadne dostať autogram. Fanúšikovia komiksov si zas prišli na svoje keď začuli meno legendárneho autora Franka Millera. Zoznam hostí bol, samozrejme, oveľa dlhší a tak si rozhodne mohol každý nájsť “toho svojho”.

Jedným z vrcholov podujatia bola súťaž v cosplayoch. Triumfovala česká cosplayerka Rozari Cosplay v kostýme Philippy z tretieho dielu Zaklínača. Víťazka tak automaticky získala možnosť ísť súťažiť na svetové finále najväčšej cosplay súťaže na svete – C2E2 Crown Championships of Cosplay.

Osobitnú kategóriu na Vienna Comic Cone dostali aj e-sports, ktoré sa tešili oveľa väčšej pozornosti ako počas predchádzajúcich ročníkov. Hralo sa viacero populárnych titulov ako napr. Smash Sisters Crew Battle, Tekken 7 alebo najnovší Mortal Kombat či FIFA. Hlavná výhra bola 2500 eur, čo je už slušná suma!

Manažér podujatia Florian Schermann sa v rozhovore poďakoval všetkým návštevníkom a vyjadril radosť nad tým, ako sa počet fanúšikov Vienna Comic Conu postupne rozrastá. Latka bola skutočne nastavená vysoko a jednalo sa o absolútny strop toho, čo momentálna popkultúra v Európe ponúka. Jedinou otázkou teda ostáva, či sa organizátorom podarí túto latku preskočiť a priniesť nám o rok ešte väčšie a zábavnejšie podujatie. Odpoveď na túto otázku sa dozvieme 21. a 22. novembra 2020.

HB

Avatar
Fanúšik fantasy, sci-fi, hororov, trilerov, komiksov, mangy, anime a jednoducho všetkého geekovského.

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.